Gražiausi Potsdamo gamtos kampeliai

Vaikščiojant Potsdamo gatvėmis ir apžiūrinėjant gražius architektūros paminklus nelieka nepastebėta ir gamta. Čia miesto svečiai ras daug tvarkingų parkų, sodų ir kitų puikių pasivaikščiojimui skirtų vietų. Vertas dėmesio visas Potsdamo kraštovaizdis.

schloss-charlottenhof-im-licht-14c410c3-e9f3-4b04-aad9-6ba42e3db85epotsdam

Draugystės sala

Potsdamo miesto centre esanti Draugystės sala iš abiejų pusių apsupta upių. Vakarų pusėje ji susijungia su istoriniu centru, į kurį galima nueiti gražiu pėsčiųjų tiltu. Šis gamtos kampelis labai populiarus. Kadaise čia buvo viešbutis, kuris labai svetingai ir draugiškai sutikdavo lankytojus, dėl to ir buvo salai suteiktas šis pavadinimas. Taip pat pasivaikščiojimas sala neprailgs, nes čia gausu istorinių ir architektūrinių paminklų. Čia rasite teatrą, bažnyčią, taip pat Meilės saloje yra gražus Botanikos sodas. Puikus kraštovaizdis papuoštas skulptūromis ir fontanais. Salos centre yra vieta skirta iškyloms, tad išalkę galite ramiai pasėdėti ant pievos ir skaniai pavalgyti.

Freundschaftsinsel - Friendship IslandFreundschaftsinsel-08-VII-2007-05

Sanssouci parkas

Sanssouci parkas yra pats gražiausias Potsdamo mieste. Tai vieta, kuri įtraukta į visus turistinius maršrutus, tad joje neapsilankyti tiesiog neįmanoma. 18 amžiuje buvo sukurtas šio parko kraštovaizdis, kuris iki šiol džiugina lankytojus. Be to, ne tik jo gamta žavi, bet ir čia stovintys išskirtiniai Sanssouci rūmai. Taip pat čia galima rasti Drakonų namą, paveikslų galeriją, ginklų muziejų ir daugelį kitų istorinių, ir architektūrinių paminklų. Nuo 1990 metų Sanssouci parkas priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui.

Sanssoucisanssouci_park_ii_by_pingallery-d4bpp3c

Karl Forster sodas

Prie Potsdamo esantis Karl Forster sodas buvo sukurtas garsiojo sodininko ir gėlininko Karlo Forsterio. Jam mirus, 1970 metais ši vieta tapo tarsi muziejus po atviru dangumi. Įvairiausios gėlių rūšys ypatingai gražiai atrodo pavasarį. Visas Karl Forster sodas padalintas į dvi dalis. Pirmojoje pažinsite vandens augalų pasaulį po kurio pereisite į „Septynerių metų laikų“ akmens sodą. Pastarajame auga didingi medžiai ir krūmai, tačiau gėlių čia nėra.

Karl ForsterKarl Forster1

Lustgarten parkas

Lustgarten parkas yra seniausias Potsdame, todėl nenuostabu kodėl jis yra toks populiarus turistų tarpe. Pirmą kartą jis buvo paminėtas 1589 metais. Per daugelį metų jis keitėsi ir didėjo, o dabar apsilankę jame galime rasti vieną iš gražiausių Europos parkų. Buvusioje oranžerijoje šiuo metu įkurtas Kino muziejus. Gražus Neptūno baseinas, skulptūros ir paminklai leidžia pamiršti kuriame laikotarpyje Jūs esate. Lustgarten parkas – populiari festivalių, švenčių ir kitų renginių vieta.

WIRECENTERLustgarten

Charlottenhof parkas

Charlottenhof parkas ribojasi su garsiuoju Sanssouci parku, nors aiškios ribos neįmanoma pamatyti. 18 amžiuje įkurtas parkas buvo dovana princui Fridrikui Vilgelmui. Angliško stiliaus parkas sužavės visus: daugybė vandens baseinų, statulų, rožių sodas, senosios medžių alėjos ir suoliukai su pavėsinėmis sukuria puikią vietą poilsiui gamtoje. Charlottenhof parkas yra viena iš mėgstamiausių pasivaikščiojimų vietų, kuriose būtina apsilankyti atvykus į Potsdamą.

Charlottenhof

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x