Gražiausi Paryžiaus sodai

Paryžius – svajonių miestas. Kerinti miesto architektūra, daugelio amžių turtinga istorija ir be galo gražios miesto vietos traukia viso pasaulio keliautojus. Juk čia galima pamatyti pačius gražiausius statinius. Bet ne tik architektūra žavi miesto gyventojus ir svečius. Paryžiuje yra labai gražūs sodai, kuriuose galima ramiai pasivaikščioti ir pasėdėti gražios gamtos apsuptyje.

23

Trocadero sodas

Trocadero sode pirmieji medžiai buvo pasodinti 1878 metais. Tai neįprastai gražus angliško stiliaus sodas, kuris gausiai lankomas tiek miesto gyventojų, tiek ir turistų. Gražios skulptūros, įvairūs medžiai ir gėlės sukuria gražų kraštovaizdį. Trocadero sodas nuo kitų Paryžiaus sodų išsiskiria tuo, kad jis buvo kuriamas, kad atrodytų kuo natūraliau.

les-jardins-du-trocadero

Liuksemburgo sodas

Garsusis Liuksemburgo sodas buvo sukurtas 1611 metais. Šiuo metu jis užima 22,5 hektarų. Liuksemburgo rūmai kartu su gražiuoju sodu yra labiausiai lankoma vieta Paryžiuje. Vertos dėmesio žymiosios skulptūros, kurios buvo pastatytos 19 amžiuje. Čia jų galima rasti net 20. Liuksemburgo sodas turi gražų vandens telkinį, šalia kurio karštomis dienomis susirenka daugybė lankytojų. Rami atmosfera, didelė vaikų žaidimų aikštelė, netoliese esantis „Odeono“ teatras tampa traukos centru.

luxembourg gardenluxembourg-senat paris-jardin-

Eliziejaus laukų sodas

Pačioje garsiųjų Eliziejaus laukų pradžioje esantis Eliziejaus laukų sodas traukte trauke lankytojus. Tai nedidelis anglų stiliaus sodas su daugybe senovinių ir šiuolaikinių skulptūrų, kuris yra labai gera vieta pasivaikščiojimams. Jaukios kavinės, restoranai šią vietą pavertė kultūriškai patrauklią ir turistams, kurie noriai čia ateina pasigrožėti sodo augalais ir gerai praleisti dieną.

Eliziejaus laukų sodasEliziejaus laukų sodas2

Albert Kahn sodas

Šiaurės rytų Paryžiuje yra Albert Kahn sodas. Jis buvo sukurtas 20 amžiuje. Turtingas bankininkas norėjo sukurti savo vaikystėje matytus sodus, kurių matė labai daug, nes buvo kilęs iš šeimos, kurioje teko dažnai keliauti po pasaulį. Čia yra nuostabusis Japoniškas sodas, kuris buvo įkurtas 1988 metais. Tai naujausia sodo dalis. Gražios vandens kaskados su upeliais, dirbtinis ežeras, gražiausi ir įvairiausi augalai sukuria nuostabaus sodo kraštovaizdį.

albert_kahn_600xalbert_kahn_paris_600x

Juodasis sodas

Juodasis sodas yra įkurtas Andre Citroen parko teritorijoje. Tai vienas iš žymiausių Paryžiaus sodų, kuris buvo atidarytas 1992 metais. Visi augalai čia susodinti taip, kad jie kartu sudaro tamsių ir tankių spalvų įvaizdį. 2 hektarų žemės plote dar viena įdomybė – medžiai kerpami taip, kad lankytojams atrodo, jog tai miniatiūriniai medžiai auga šiame gražiame sode. Visas Juodasis sodas apsuptas sienų ir sudaro labirinto formą. Tai labai įdomi ir graži vieta.

Jardin Du Trocadero Juodasis sodas

Atlanto sodas

Atlanto sodas buvo įkurtas 1992–1994 metais. Jo plotas užima 3,4 hektarus. Čia sukurta atmosfera, kuria siekta, kad lankytojai pasijustų tarsi prie Atlanto vandenyno. Nuostabus kraštovaizdis ir rami atmosfera labai patinka lankytojams. Čia pamirštama viskas, nes atostogų atmosfera apsupa iš visų pusių.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x