Gražiausi Barselonos parkai

Nepaprasto grožio miestas Barselona pakeri visus, kurie atvyksta į jį. Architektūra, istorija, papročiai ir gardi kataloniečių virtuvė taip pat prisideda prie miesto populiarumo. Vaikščiojant po šurmuliuojančią Barseloną nepamirškite užsukti ir į parkus. Tarp daugybės žaliųjų oazių rasite ir gražiausius šio miesto parkus.

barcbarcelona1

Guelio parkas

Guelio parkas – neabejotinai pirmauja Barselonos mieste. Tai garsiojo architekto Antonio Gaudi modernizmo pavyzdys. „Čia galima vaikščioti iki begalybės“ – taip jį apibūdina lankytojai. Vasara čia labai daug lankytojų, tad geriau atsikelti anksčiau ir ateiti pasivaikščioti stebuklingais parko takeliais, kuomet nėra tiek daug lankytojų. Pakilus į parko terasą prieš Jus atsivers nuostabi Barselonos panorama ir galėsite stebėti visus jos rajonus.

guell parkguell3

De la Ciutadella parkas

De la Ciutadella parkas – nuostabi vieta pasivaikščiojimams ir poilsiui. Čia vyraujanti harmonija tarp gamtos ir architektūros tiesiog pakeri. Parkas yra Barselonos senamiesčio teritorijoje, todėl istorinių pastatų čia tikrai netrūksta. Didžiulė teritorija užimanti 30 hektarų žemės ploto yra tikras rojus nuo miesto šurmulio pavargusiems žmonėms. Vieną iš įėjimų į parką puošia graži triumfo arka. Parką projektavo prancūzų architektas, tad neišvengiama ir prancūzų stiliaus įtakos. Nuostabūs fontanai ir jų kaskados, oranžerija, Drakonų namas, skulptūros – visa tai ir dar daugiau laukia De la Ciutadella lankytojų.

CiutadellaCiutadella_Barcelona

Horta labirintų parkas

Vienas iš seniausių ir gražiausių Barselonos parkų – Horta labirintų parkas. Jis įkurtas ant Kolserola kalvos šlaito. Neoklasikinio stiliaus Labirinto istorija prasideda 18 amžiuje, tačiau tik nuo 20 amžiaus jis tapo atviras turistams. Kruopščiai saugotas ir puoselėtas parkas užima 9 hektarus žemės ploto. Šiuo metu jame rasite dvi zonas: neoklasikinio ir romantikos stiliaus sodus. Žinoma jo svarbiausias lankytinas objektas – labirintas. Pasivaikščiojimo metu galėsite grožėtis tiltais, upeliais, romantikai tinkančiomis pavėsinėmis, kriokliais ir begale gėlių.

labirintų parkaslabirinto2

Joan Miro parkas

Šiuolaikinis Joan Miro parkas buvo atidarytas 1980 metais. Tai viena iš populiariausių Barselonos vietų skirtų poilsiui. Čia sutiksite daugybę turistų ir vietinių gyventojų. Visas parkas sudaro du lygius. Žemutinėje dalyje galima pasigrožėti žaliąja zona. Čia lankytojai galės pasivaikščioti palmių, eukaliptų ar pušų alėjomis, o aukštutinėje dalyje rasite pagrindinį lankytiną objektą – „Moteris ir paukštis“ 22 metrų aukščio skulptūrą, kurią sukūrė skulptorius Joan Miro. Tai buvo vienas iš paskutiniųjų menininko darbų.

Joan Miro parkasJOAN_MIRO_PARK_

Cervantes parkas

Cervantes – nedidelis, bet labai gražus parkas, kuris yra Diagonal 706 prospekte. Tai nuo Barselonos centro nutolęs žaliasis gamtos kampelis, kurį dažnai turistai pamiršta aplankyti. Rožių mėgėjai turėtų čia atvykti gegužės mėnesį, kuomet vyksta kasmetiniai Rožių festivaliai. Po festivalio dar kelis mėnesius lankytojai gali gėrėtis rožių krūmais ir pamatyti pačias rečiausias rūšis. Cervantes parkas turi ir gražias alėjas, kurias rasite praėję pro rožių rojų. Čia taip pat yra ir iškyloms skirtos vietos.

cervantes_barcelonaCervantes

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x