Graco architektūra

Gracas pietinėje Austrijos dalyje esantis miestas. Jame puikiai dera tiek šiuolaikiškumas, tiek ir išlikę senųjų laikų pėdsakai. Vienas iš didžiausių šios nuostabios šalies miestų puikiai tinka pradėti pažintį su Štirijos žeme. Gracas yra jos sostinė. Per daugelį amžių čia susiformavo nuostabi architektūra, kuri sužavės bet kurį, kuris tik atvyks į čia.

1307531884-graz_lguntitled

Witwenpalais rūmai

Witwenpalais rūmai Graco mieste iškilo 16 amžiuje. Jie buvo pastatyti turtingai ir žymiai Attemsų šeimai. Witwenpalais reiškia našlės rūmus. Taip jie buvo pavadinti po to, kai paskutinė šio pastato šeimininkė buvo likusi našlė. Keturių aukštų rūmų fasadas traukia žvilgsnius. Jie stovi Sckstrabe gatvėje. Ypatingas dėmesys skiriamas pagrindiniam įėjimui. Iš akmens ir dekoro papuoštas įėjimas iš tiesų atrodo labai gražiai. Viduje esanti laiptinė ir tapybos elementais dekoruotos lubos yra 18 amžiaus menininkų palikimas. Antrajame rūmų aukšte yra išlikę akmenys, kurie dekoruoti marmuru.

Armory_Graz

Schauspielhaus dramos teatras

Schauspielhaus dramos teatras yra vienas iš pirmųjų šiame rajone. Statybos prasidėjo 1774 metais ir baigtos per pora metų. Vėliau gaisro metu buvo beveik suniokotas visas teatro turtas, bet tai nebuvo jo istorijos pabaiga. Pastatas buvo atstatytas ir jame vėl prasidėjo kultūrinis gyvenimas. 1825 metais įvyko naujo teatro atidarymas. Šiuo metu kiekvienas norintis gali ateiti į Hogfasse gatvę ir pasigrožėti klasikinio stiliaus architektūros paminklu. Fasade galima pamatyti komediją ir tragediją simbolizuojančius vaizdinius. Viduje vyrauja neoklasikinis stilius. Schauspielhaus teatras yra vienas iš lankomiausių architektūros objektų šiame mieste.

Schauspielhaus_Aussenansicht_Eingang_ProbebuehneUnbenannt-13

Miesto bažnyčia

1881 metais Miesto bažnyčia buvo pastatyta Grace. Beveik šešerius metus buvo kuriamas klasikinis baroko stiliaus fasadas, kuris dabar žavi architektūros gerbėjus. Tik po 11 metų tikintieji galėjo ateiti melstis. Viduje pakili atmosfera. Čia daug vertingų meno kūrinių. Nuostabūs vitražai, kurie yra puikus baroko stiliaus vitražų pavyzdys, yra vieni iš nedaugelio, kurie išliko Austrijoje. Bažnyčios varpinė yra svarbiausias ir vertingiausias objektas. Ant jos sienų esanti tapyba sužavi visus, kurie čia ateina. Taip pat būtina paminėti ir freskas esančias bažnyčioje. Šiuo metu Miesto bažnyčia yra atrestauruota ir mielai priima visus lankytojus.

6708867-_Graz

Ums Eck lugen namas

Vienas iš lankomiausių Graco architektūrinių paminklų yra Ums Eck lugen namas. Išvertus pavadinimą jis skamba – „Pažvelgti už kampo“. Įspūdingas klasikinio baroko stiliaus pastatas traukia praeivių žvilgsnius. Prabanga ir stilius čia juntamas tik priartėjus prie jo. Jei tik atidžiai pažvelgti į fasadą, tai galima pamatyti daugybę skirtingų veidų ir kaukių. Ums Eck lugen namas buvo pastatytas 13 amžiaus pradžioje. Senasis pastatas iš tiesų žavingas architektūros perlas. Šiuo metu jame yra įkurtos parduotuvės. Gaila tik, kad vidaus interjeras neišliko.

6709715-Luegghaus_Graz

Miesto rotušė

Miesto rotušė – Graco miesto širdis. Ji stovi Pagrindinėje Hauptplatz aikštėje. Pastatas buvo pastatytas 1803 metais vietoje senosios rotušės. Klasicizmo stiliaus statinys laikomas vienu iš naujausių šioje vietoje, tačiau tai vertingas architektūros paminklas. Ypatingai čia gražu vakarais. Architektūra ir apšvietimas daro stebuklus.

GrazerRathaus-edit

Landhausas

Vienas iš labiausiai lankomų Graco pastatų – Landhausas yra Štirijos parlamento rezidencija. Šiuo metu jame rengiami parlamento posėdžiai. Šis pastatas išsiskiria iš kitų tuo, kad jis pastatytas venecijietišku architektūros stiliumi, kuris šiai šaliai nėra įprastas. Čia stipriai išreikštos lodžijos ir arkiniai langai. Tokį vaizdą galima buvo matyti jau nuo 16 amžiaus, po to, kai buvo atlikta pastato rekonstrukcija. Vidiniame kieme yra renesanso laikotarpio trijų aukštų arka. Šiuo metu Landhause galima dalyvauti ekskursijose. Jų metu lankytojai apžiūri vidaus sales ir sužino visą šio pastato istoriją.

5457140928_6157d86eb7_zIMG_0412_-_Graz_-_Landhaushof

Mauzoliejus

Mauzoliejus Grace yra vienas iš lankomiausių objektų. Į jo architektūrinį kompleksą įeina Šv. Jekaterinos bažnyčia ir imperatoriaus Ferdinando II laidojimo vieta. Mauzoliejus randamas istorinėje miesto dalyje. Geras orientyras – katedra, šalia jos ir stovi šis architektūros paminklas. Statybos buvo baigtos 17 amžiuje ir iki šiol jis puikiai išsilaikė. Architektūroje matomos italų stiliaus detalės, kurios čia puikiai tinka. Virš Mauzoliejaus stovi Šv. Jekaterinos skulptūra, o šalia jos du angelai, kurie saugo šią vietą. Kiekvieną dieną daugybė turistų ateina pasigrožėti architektūros stebuklu.

mausoleum-of-the-emperor-ferdinand-ii6842783689_fa8b24303c_z

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x