Gmiundo rajono įdomiausios lankytinos vietos

Gmiundo rajonas yra Žemutinės Austrijos žemėje. Jo centras Gmiundas. Tai viduramžių miestas. Kalnuotas kraštovaizdis šiam rajonui suteikia žavesio. Pastaruosius kelis dešimtmečius Gmiundo rajonas tapo labai populiarus tarp turistų. Čia išlikę daug istorinių ir architektūrinių vertybių, įdomus vietinių gyventojų gyvenimas, jų kultūra ir papročiai. Tai svetinga vieta, kurioje keliautojai sutinkami tinkamai.

Bild-005Kuenstlerstadt-Gmuend-Mai-07-2

Kaiser vila

Apie 20 kilometrų nuo Gmiundo miesto pavažiavus link pietryčių randama Kaiser vila. Ji buvo pastatyta 1854 metais. Imperatoriškoji vila yra vienas iš labiausiai lankomų šių apylinkių vietų. Pastatas stovi gražioje vietoje – greta Jainzenbergo kalno. Šią vietą labai mėgo imperatorius. Be to, šioje viloje buvo sprendžiami visi svarbiausi 19–20 amžiaus politikos klausimai su užsienio valstybėmis. Dabar Kaiser viloje vyrauja ramybė ir tyla. Prie vilos yra įkurtas gražus parkas, kuris itin tinka ramybės pasiilgusiems lankytojams. Šiuo metu vilos teritorijoje yra įkurtas Fotografijos istorijos muziejus.

kk-kaiservilla-bad-ischl

Oedberg slidinėjimo kurortas

Kalnuotose Gmiundo apylinkėse yra puikus Oedberg slidinėjimo kurortas. Tai tinkama vieta visai šeimai aktyviai praleisti atostogas bet kuriuo metų laiku. Čia yra puikios slidinėjimo trasos, keltuvai, kavinės, restoranai ir barai. Kurorte siūlomos pramogos ir atrakcionų parke. Viskas sukurta taip, kad būtų užimti bet kurio amžiaus ir pomėgių lankytojai. Oedberg slidinėjimo kurortas garsėja ne tik žiemos užsiėmimais, bet ir vasaros. Šiltuoju metų laiku čia galima išbandyti atrakcionus, kuriuose yra 152 metrų aukštyje esanti pasivažinėjimų trasa. Jos ilgis siekia beveik 2 kilometrus. Ištisus metus kurorte laukiami lankytojai.

1325258508260vb_02

Pankratium muziejus

Pankratium muziejus Gmiundo mieste sužavi ne tik savo istorija. Verta paminėti, kad šis pastatas yra seniausias miesto statinys. Dar 12 amžiuje jame buvo įkurta ligoninė. 2005 metais vyko rekonstrukcijos darbai ir buvo atidarytas muziejus. Iki šiol čia galima įžvelgti atkurtas senojo statinio detales. Istorinis ir architektūrinis paminklas gausiai lankomas turistų. Šiuo metu ekspozicijoje yra menininkų darbai. Kartais muziejuje galima pamatyti ir itin šiuolaikiškus kūrinius. Miesto valdžia skyrė pinigų tam, kad būtų visiškai atkurtas pastatas ir dabar jis labai populiarus.

Gmuend_-_Hintere_Gasse_60

GALERI~1

Edelhof kompleksas

Istorinis Edelhof kompleksas nuo 1970 metų įtrauktas į valstybinių istorinių ir architektūrinių paminklų sąrašą. Šiuo metu čia veikia Žemės ūkio universitetas, kuris buvo įkurtas 1873 metais. Edelhof kompleksas turi ilgą istoriją. Jis pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėtas 1147 metais. Pagrindinis pastatas apsuptas trijų bokštų. Aplink jį yra gražus sodas. Architektūrinis kompleksas labai žymus šioje šalies dalyje. Tai turistų traukos centras.

131722_362x212

Almsee ežeras

Almsee ežeras – nuostabaus grožio ežeras. Aplink kylantys kalnai ir krištolo tyrumo vanduo su aplink esančia augmenija sukuria nuostabų vaizdą. Kasmet pamatyti šios vietos atvyksta daugybė keliautojų. Ežero vanduo įteka iš Dunojaus upės. Žiemos metu jis visiškai užšąla ir tampa puikia ledo čiuožykla lankytojams. Taigi, čia galima puikiai praleisti laiką tiek šaltuoju, tiek ir šiltuoju metų laiku. Almsee ežeras siekia 2,3 kilometrus ilgio ir 700 metrų pločio. Verta paminėti, kad jis yra saugomas valstybės, tad reikia elgtis atitinkamai ir ypatingai saugoti gamtą šioje vietoje.

Almsee-im-Almtal-mit-Toten-Gebirgelake-almsee-in-october

Gmuden observatorija

Gmiundo mieste yra Gmuden observatorija. Astronomijos mokslu austrai domėjosi nuo seniausių laikų. Vėlyvųjų viduramžių laikotarpiu šioje šalyje noras pažinti žvaigždes ir dangų stiprėjo, o dėka garsaus astronomo J. Gmudeno buvo suprojektuota pirmoji šalies observatorija. Žinoma, dabartinė observatorija, kurią galime aplankyti Gmiundo mieste, buvo įkurta 1949 metais. Naujas teleskopas suteikia galimybę žvelgti į dangų ir sužinoti dalį jo paslapčių. Nesenai Gmuden observatorijos pastatas buvo remontuojamas. Čia galima išgirsti įdomius pasakojimus apie dangaus kūnus, kurie pritraukia daugybę lankytojų.

70141426-7f8c-4c17-a659-7d18f4da0063796afc81-267b-4eaf-9e5b-db24456f03fd

Veitra pilis

Henrikui V pastatyta Veitra pilis žavi savo didingumu. Baltos spalvos architektūros paminklas yra renesanso stiliaus. Ant kalno miškingoje vietovėje stovintis pilies kompleksas kasmet sulaukia tūkstančių smalsių lankytojų, kurie nori pažinti jo istoriją ir pasigėrėti įspūdinga architektūra. Iš išorės puikiai atrodanti pilis saugo laiko tėkmei nepasidavusį interjerą. Jis išliko toks, koks ir buvo. Tai dar viena priežastis, kodėl turistai čia taip noriai vyksta. Lubos, sienos ir grindys tarsi meno kūrinys. Vertingi meno kūriniai ir marmuras suteikia prabangos įspūdį senajai piliai.

Schloss_weitra_0101_Schloss_Weitra

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x