Glazgas

Didžiausias Škotijos miestas Glazgas įsikūręs ant Clyde upės kranto. Tai industrinis miestas, kuris žinomas kaip architektūros ir kultūros centras. Kasmet jame apsilanko daugybė turistų iš viso pasaulio. Čia puiki vieta ne tik meno ir kultūros gerbėjams, bet ir sporto aistruoliams bei pramogų ieškantiems lankytojams. Vaikščiojant didžiuliame Glazgo mieste pajusite tikrąją Škotijos dvasią.

glasgowscience_3sun02

Glazgo katedra

Įžengus į Gotikos stiliaus Glazgo katedrą kiekvieną lankytoją ji sužavės skliautuotomis lubomis, vitražiniais langais ir akmeniniais dirbiniais. Tai dvasinė Glazgo miesto širdis. Ji buvo pastatyta tarp 13 ir 15 amžiaus, o pasak pasakojimų jos istorija yra glaudžiai persipynusi su miesto istorija. Pasakojama, kad katedra stovi tariamai toje vietoje, kur kadaise Glazgo šventasis globėjas Saint Mungo, ją pastatė. Tai vienintelė viduramžių katedra Škotijoje.

glasgow-cathedralkatedra

Glazgo švyturys

Glazgo švyturys yra nacionalinis architektūros ir dizaino centras, kuriame yra kompiuterių laboratorija, mini „Mažučių žmonių miestas“, galerijos, konferencijos centras, parduotuvė ir dvi kavinės – restoranai. Švyturio istorija prasidėjo kuomet 1895 metais jis buvo baigtas statyti. Gražiausias miesto vaizdas atsivers, kai aukštais sraigtiniais laiptais pakilsite laiptais į švyturio viršūnę.

lighthouselight_helical

King Tut’s Wah Wah Hut gyvos muzikos aveniu klubas

King Tut’s Wah Wah Hut gyvos muzikos aveniu klubas yra puiki vieta visiems, kurie nori pasiklausyti geros gyvai atliekamos muzikos. Ši vieta pelnė daugybę apdovanojimų, todėl niekada neprarado savo populiarumo.

DSC00504-1024x768OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Glenlee muziejinis laivas

1896 metais pastatytas Glenlee muziejinis laivas kasmet sulaukia turistų antplūdžio. Juo net 4 kartus buvo apiplaukta Žemė ir tai yra vienintelis išlikęs plaukiantis laivas Jungtinėje Karalystėje, kuris priklauso Glazgo laivų statybos paveldui.

040511jd_212

Žaliasis Glazgo parkas

Šiauriniame Clyde upės krante yra 15 – ojo amžiaus seniausias miesto parkas – Žaliasis Glazgo parkas. Jame galima pamatyti 1806 metais pastatytą 43,5 metrų aukščio paminklą admirolo Horatio Nelson garbei, Templeton verslo centrą, Žmonių rūmus ir sero William Collins garbei pastatytą parko puošmeną – fontaną. Taip pat vaikščiojant kruopščiai prižiūrimais parko takeliais neįmanoma nepastebėti 1855 metais pastatyto Šv. Andrew tilto.

F129

Naujasis Lanarko sodas

Atvykę į Glazgą ir norėdami pamatyti neįprastų vietų turite apsilankyti Naujajame Lanarko sode, kuris yra ant stogo. Jo apimtis siekia 9 000 kvadratinių metrų plotą ir Škotijoje jis žinomas kaip pats didžiausias tokio tipo sodas. Jūsų laukia nepamirštami įspūdžiai, nes pasivaikščioti ant stogo įrengtame sode yra nuostabus jausmas. Čia auga daugiau nei 70 įvairių rūšių augalų su baseinu centre ir gražiomis skulptūromis. Iš čia matosi gamtos ir istorinio miesto panorama.

new-lanark-river-clydeNew-Lanark-Roof-Garden-Hares---wide1

Folkerio ratas

Folkerio ratas skirtas tam, kad pakeltų kanalu plaukiančias baržas tarp dviejų centrinės Škotijos kanalų. Visi norintys pajusti neįprastus kelionės nuotykius gali plaukti barža, kuri perplauks per tunelį ir bus pakelta į 36,65 metrų aukštį.

800px-FalkirkWheelSide_2004_SeanMcClean

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x