Geriausios Europos vietos vyno mėgėjams

Daugelis vyno mėgėjų domisi ne tik šio gėrimo skoniu ir aromatu. Jeigu Jums įdomi vyno istoriją, gamyba ir tradicijos, tai turėtumėte apsilankyti vietose, kuriose auginamos vynuogės, iš kurių gaminamas vynas. Europoje yra puikių vynuoginių. Juose gaminami aromatingi gėrimai, rengiamos pažintinės ekskursijos ir degustacijos. Visiems siūloma patiems pamatyti kaip auga vynuogės ir kaip ruošiamas vynas. Be to, nepamirškite lauktuvių iš vyno parduotuvės!

vynasvynas1

Toskana

Vidurio Italijos regionas Toskana puikiai žinomas dėl gražaus kraštovaizdžio ir meno. Tačiau Europoje ji ypatingai garsėja vynu. Toskanoje galite įsigyti geriausio šio regiono vyno. Geriausi vynuogynai yra Chianti, Montalchino ir Montepulchano. Net ir užsukę į paprastą nedidelę parduotuvėlę nerasite prasto gėrimo. Visiems rekomenduojama ne tik pamatyti gražiuosius vynuogynus, bet ir įvertinti Vernaccia di San Dziminiano vyną. Jis yra garsiausias Toskanos gėrimas.

toskana san_gimignano-panoramaTuscany. Vineyard

Akvitanija

Pietvakarių Prancūzijoje esantis Akvitanijos regionas garsėja puikiu vynu. Chateau d’Yquem vynas – žinomas visame pasaulyje. Tai prestižinis gėrimas, kuris gaminamas iš Akvitanijos regione užaugintų vynuogių. 2011 metais šio vyno butelis buvo parduotas už 117 tūkst. JAV dolerių. Nors šis vynas yra labai brangus, tačiau yra daug kitų puikių tiek baltojo, tiek ir raudonojo vyno. Pasirinkimas iš tiesų stebina visus čia apsilankiusius, todėl kiekvienas galės išsirinkti tinkamą gėrimo butelį.

AquitaineChateau-dIssan-Medoc-Bordeaux

Provansas

Provansas – istorinė pietryčių Prancūzijos sritis prie Viduržemio jūros. Dažniausiai jis asocijuojasi su kvapniu levandų lauku, tačiau jis puikiai žinomas ir vyno istorijoje. Provansas ir vynas tapo klasika vyno mėgėjų gretose. Čia galima paragauti geriausių rausvų vynų visame pasaulyje. Jis patiekiamas su tradiciniais šio regiono patiekalais, kurie taip pat žada naujus skonio potyrius. Dauguma šio regiono vynuogynų yra šeimos ūkiai, kuriuose mielai sutinkami visi norintys pažinti vyno gamybos tradicijas bei istoriją.

Provence-Vineyards

Provence

Umbrija

Centriniame Italijos regione Umbrijoje galima pamatyti gražiuosius vynuogynų kraštovaizdžius. Šis regionas lyginamas su Toskanos, tačiau auginamos vynuogės bei gaminamas vynas išsiskiria savo subtiliu skoniu bei aromatu. Visi norintys dalyvauti tikrojo itališko vyno degustacijoje turi atvykti į Umbrijos regioną. Iš daugybės vyno rūšių išsirinkti bus tikrai sudėtinga. Pirmą kartą atvykusiems svečiams siūloma įvertinti „Orvieto klasika“ baltąjį vyną, sausą ar saldų pasirinkti reikės Jums. Visiems raudonojo vyno mėgėjams siūloma paragauti „Sargantino“ vyną ir mėgautis nepakartojamu ilgai išliekančiu skoniu.

umbriaumbria-wine-tours-cover

Sicilija

Didžiausioje Viduržemio jūros Sicilijos saloje galima ne tik mėgautis puikiomis atostogomis. Čia gaminamas nuostabus „Marsala“ vynas. Tai žymus desertinis vynas, kuris Siciliją išgarsino visame pasaulyje. Italai labai vertina šios salos vyną. Geriausias laikas atvykti į Siciliją – lapkričio 11 diena. Tuomet švenčiama Šv. Martino diena, kurią vyksta Vyno festivalis. Tai renginys, kuris žada puikiai praleistą laiką ir puikią pažintį su Sicilijos vyno istorija, tradicijomis bei skoniu.

sicily-extensive-vineyard-view-at-sunrisesicilie cos2-736165

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x