Gdanskas

Šiaurės Lenkijoje Gdansko uostamiestis įsikūręs nuostabioje vietoje – šalia Baltijos jūros Gdansko įlankos. Viename iš seniausių šalies miestų vyrauja viduramžių miesto stilius. Gdanske tekanti Vyslos upė puošia miestą gražiais tiltais. Čia gausu istorinių statinių, gražių siaurų gatvelių ir įdomių lankytinų vietų. Miestas yra vienas iš Europos plytų gotikos kelio stočių. Tai puiki vieta turiningai praleisti laiką.

1152_12988263153-tpfil02aw-24944DOT_Scenery_08_Gdansk_Poland_08

Karališkasis kelias

Karališkasis kelias veda per Dluga gatvę iki centrinės miesto Turgaus aikštės. Eidami ja pamatysite miesto vartų kompleksą, kurį sudaro Žalieji vartai, Auksiniai vartai, Aukštieji vartai ir Kalėjimo bokštas. Taip pat išvysite Miesto rotušę, Artuso kiemą ir Neptūno fontaną.

Dlugi_Targ

Miesto rotušė

Miesto rotušė Gdanske žinoma dėl jos 80 metrų aukščio bokšto, kurio neįmanoma nepastebėti. Architektūroje vyrauja lenkų manierizmo stilius. Vidinis interjeras nustebins savo didingumu ir prabanga. Išskirtinio dėmesio sulaukia Pasitarimų salė, kuri ne tik yra didelio dydžio, bet ir puikiai dekoruota.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Artuso kiemas

Kilus gaisrui 1477 metais Artuso kiemas įgijo dabartinę išvaizdą. Šiame pastate rinkdavosi miesto politinių partijų nariai. Šiuo metu tai turistų traukos vieta. Išskirtinis šviesus statinio fasadas dekoruotas įvairų stilių elementais sukuria gražią kompoziciją su šalia stovinčiais statiniais.

dworartusa

Neptūno fontanas

Priešais Artuso kiemą stovi Neptūno fontanas. Tai vienas iš svarbiausių ir gražiausių miesto statinių. Neptūnas simbolizuoja Gdansko glaudų ryšį su jūra. Čia nuolat pamatysite daug pasigrožėti atėjusių turistų, kurie mielai fotografuojasi šalia Neptūno.

23331607

Gdansko kranas

Vaikščiojant senuoju uostu galima pamatyti senovinį uosto keltuvą, kuris vadinamas Gdansko kranu arba Žuraviu. Jis laikomas seniausias Europoje. Tai unikalus kūrinys, kuris yra miesto simbolis. Senaisiais laikais Gdansko kranas buvo tarsi gynybiniai miesto vartai, tačiau jo pagrindinė funkcija buvo perkelti sunkius krovinius. Statinio viduje yra likęs didžiulis medinis ratas, kurį minant kojomis buvo galima atlikti darbus.

5gdanskas_kranas1

Olivski parkas

Olivski parkas Gdanske yra mėgstama miesto gyventojų ir svečių pasivaikščiojimų vieta. XVIII amžiuje senųjų vienuolyno sodų vietoje buvo įkurtas nuostabus parkas. Čia auga beveik iš visų pasaulio kampelių atgabenti augalai. Tai pat galima apsilankyti 1920 metais įkurtame alpinariume ir oranžerijoje. Tai puiki vieta pasigrožėti kriokliais, alėjomis ir kitais augalai.

2787552868_a3b20dcde3park_gdansk_oliwa

Šv. Mergelės katedra

Gdanske stovinti Šv. Mergelės katedra yra pati didžiausia plytinė katedra visoje Europoje. Gotikos stiliaus katedra buvo pastatyta XIV–XVI amžiuje. Svarbiausia joje esanti vieta – XV amžiuje pagamintas astronominis laikrodis. Legenda byloja, kad šio laikrodžio autoriui buvo išdurtos akys. Tokiu būdu buvo siekiama, kad jis nepagamintų kito tokio šedevro. Norintys pamatyti nuostabių vaizdų nuo pilies stogo, turi įveikti per 400 laiptelių. Iš čia esančio katedros bokšto atsiveria puikus vaizdas.

145248~1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x