Gatvės, kurias būtina aplankyti Birmingeme

Antrame pagal dydį Jungtinės Karalystės mieste kasmet apsilanko daugybė turistų. Jie čia atranda gražias ir įdomias vietas, architektūros ir istorijos paminklus bei gamtos kampelius. Ne išimtis ir gatvės, kuriose pamatysite tikrąjį miesto gyvenimo ritmą ir pajusite jo dvasią. Tarp daugybės gatvių yra populiariausios, kurias būtina aplankyti lankantis šiame mieste.

23

Newhall gatvė

Newhall gatvė yra viena iš populiariausių Birmingemo gatvių. Ji prasideda miesto centre ir tęsiasi iki Šv. Filipo bažnyčios, kuri stovi netoli nuo Juvelyrikos kvartalo. 1766 metais gatvė gavo šį pavadinimą. Newhall gatvė bus tarsi pasivaikščiojimas po muziejų, kuris yra po atviru dangumi. Tiesa, eksponatai yra architektūros statiniai. Čia rasite daugybę įvairiausių pastatų, kurie yra istorijos, kultūros ir architektūros paminklai. Gatvėje stovi Mokslo muziejus, „Queens Arms“ namas, Turizmo ir meno koledžas ir daugelis kitų statinių, kurie traukia turistus. Verta paminėti, kad kai kurie iš jų patenka į Anglijos architektūros paminklų sąrašą.

Newhall StreetNewhall_Street_Jewellery_Quarter

Corporation gatvė

Pagrindinė Birmingemo gatvė – Corporation yra pačiame miesto centre. Čia daugiausia parduotuvių. Ji prasideda nuo Teismo rūmų ir baigiasi ties New gatve. Corporation gatvės istorija prasideda 1886 metais. Tuo metu buvo priimtas naujas įstatymas, kurio dėka miesto gyventojams turėjo būti sudarytos palankesnės sąlygos. Tam, kad įgyvendinti šį projektą, prireikė nugriauti daugybę pastatų ir sutvarkyti visą teritoriją, kuri buvo reikalinga tam, kad atsirastų šį gatvė. Šiuo metu Corporation gatvė yra puiki vieta apsipirkti ir pasivaikščioti.

Corporation StreetCorporation Street Corporation_Street_from_New_Street,_Birmingham

Paradise gatvė

Nedidelė Paradise gatvė Birmingemo centre buvo įkurta 1796 metais. Ji garsėja tuo, kad pasivaikščiojimo metu galima pamatyti daug istorinių ir architektūrinių paminklų. Vienas iš žymiausių pastatų – Miesto rotušė. Ji čia stovi nuo 1832 metų. Taip pat čia stovi Karališkasis koledžas, kuris patenka į Grade II saugomų paminklų sąrašą. Šiuo metu Paradise gatvė yra mėgstama pasivaikščiojimų vieta miesto gyventojams, o miesto svečiams, tai puiki galimybė susipažinti su čia stovinčiais istoriniais ir architektūriniais statiniais.

Paradise Street

Broad gatvė

Viena iš pagrindinių verslo ir pramogų gatvių Birmingeme – Broad gatvė yra miesto centre. Praėjusio amžiaus 9–ajame dešimtmetyje ji sparčiai plėtėsi. Nuo to laiko gatvė tapo traukos centru. Kiekvienam atvykusiam į Birmingemą būtina apsilankyti čia. Šiuolaikinė Broad gatvė yra kultūros, verslo ir naktinio gyvenimo centras. Čia daug pramogų ir pasilinksminimo vietų.

Broad StreetBroadStatNight

Colmore row gatvė

Colmore row gatvė esanti Birmingemo centre prasideda nuo Viktorijos aikštės. Tai lankomiausia vieta, kuri įtraukta į daugelio turistų lankytinų vietų sąrašus. Šioje gatvėje yra 23 paminklai, tarp kurių ir garsūs visoje šalyje architektūros paminklai. Originalūs Viktorijos laikotarpio architektūros stiliaus statiniai žavi miesto svečius. Colmore row gatvė puikiai tinka pirmai pažinčiai su šiuo gražiu miestu.

ColmoreRowBirmingham

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x