Garsiausi Paryžiaus paminklai

Garsiausi Paryžiaus paminklai primena daugybę istorinių įvykių, kurie įvyko per daugelį šimtmečių. Kiekvienas iš jų gali papasakoti savo atsiradimo istoriją. Prancūzijos sostinėje labai daug įvairiausių paminklų, kurie itin gausiai lankomi turistų, kurie domisi šios šalies įvykiais.

2

P1010881_Paris_I-II_place_des_Victoire_reductwkŽanos d‘Ark paminklas

Orleano mergelė arba dar vadinama Žana d‘Ark yra nacionalinė Prancūzijos didvyrė, kurios garbei šalies sostinėje pastatytas atminimo paminklas. Be to, ji yra paskelbta katalikų bažnyčios šventąja. Žanos d‘Ark paminklas Paryžiuje buvo pastatytas 1874 metais Piramidės aikštėje. Auksinės spalvos žirgas su narsiąja Žana d‘Ark nelieka nepastebėtas.

JoanD'Arc3259

Eifelio paminklas

Garsusis Eifelio bokštas žinomas visame pasaulyje. Jis tapo Paryžiaus simboliu, be kurio sunku įsivaizduoti šį miestą. Už šį stebuklą turime būti dėkingi Gustavui Eifeliui – žymiajam prancūzų inžinieriui. Jo garbei prie Eifelio bokšto stovi bronzinis paminklas. Ant aukštos kolonos stovintis biustas labai lankomas objektas.

EiffelStatue

Laisvės ugnies paminklas

Ant Alma tilto stovintis Laisvės ugnies paminklas buvo gautas 1987 metais kaip JAV dovana, kuri simbolizuoja šalių draugystę. Tai buvo atsakas į prancūzų padovanotą Laisvės statulą, kuri nuo 1889 metų stovi Laisvės saloje. Šios šalys laisvę ir demokratiją laiko šiuolaikinių šalių privalumu. Verta paminėti, kad Laisvės ugnies paminklas yra Laisvės statulos deglo tiksli kopija. Tai ne vienintelė priežastis kodėl jis taip gausiai lankomas turistų. 1997 metais po tiltu esančiame tunelyje tragiškai žuvo princesė Diana. Nuo to laiko prie Laisvės ugnies paminklo nuolat yra daug gėlių ir jos nuotraukų. Taip pagerbiamas jos atminimas.

LibertyFlameSmall

Liudviko XIV paminklas

Šalia Luvro piramidės stovi Liudviko XIV paminklas. Tai vienas iš svarbiausių šalies paminklų, kuris skirtas atminti didžiam karaliui. Iš pradžių paminklas atrodė kitaip, nei dabar galime pamatyti. Pirmasis skulptoriaus darbas karaliui nepatiko ir jis liepė kitam skulptoriui atlikti kai kuriuos pakeitimus. Po šių darbų paminklas tapo panašus į Romos karvedžių paminklus. Šiuo metu Liudviko XIV paminklas, kuriame garsus monarchas vaizduojamas ant žirgo, yra labiausiai gerbiamas ir lankomas šio miesto paminklas.

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

Šv. Genevieve paminklas

Liuksemburgo sode, kuris yra Paryžiaus centre, stovi miesto globėjos Šv. Genevieve paminklas. Tai labai lankomas paminklas, kuris sakoma, kad padeda išpildyti didžiausius norus. Aplink jį yra suoliukai ant kurių kasdien susirenka daugybė lankytojų, kurie nori ramybės ir tylos. Sodas, kuris buvo įkurtas 17 amžiuje, nuolat keitėsi, tačiau išliko tik vienas nekintamas Šv. Genevieve paminklas.

Jardin du Luxembourg - Statue de Sainte Genevive

Meilės siena

Meilės sienos paminklas ir romantiškasis įsimylėjėlių miestas Paryžius tarsi neatsiejama visuma. Monmartro rajone esantis paminklas gausiai lankomas turistų ir vietinių gyventojų. Jis buvo pastatytas 2000 metais. Čia visi, kurie nori gali palikti meilės prisipažinimus. Šios sienos pastatymui įtakos turėjo Frederiko Barono meilės laiškų kolekcija įvairiomis kalbomis.

I-Love-You-Wall

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x