Fira

Fira yra Santorino salos, kuri priklauso Graikijai, sostinė. Verta žinoti, kad ji yra seismiškai aktyvi, o paskutinis vulkano išsiveržimas buvo 1956 metais, tačiau nepaisant galimo pavojaus turistai kasmet plūsta į salą. Pietų Egėjo jūroje esanti sala gerai žinoma dėl gražios gamtos ir baltų namų, kuriuos puošia mėlyni stogai. Fira įkurta ant 260 metrų aukščio įspūdingos uolos krašto nuo kurios galima stebėti nuostabią panoramą.

DSC02591fira-overview

Senasis uostas

Firoje esantis Senasis uostas yra vienas iš lankomiausių objektų. Daugelio amžių istoriją menantis uostas šiuo metu tarnauja kaip turistų ekskursijų vieta, iš kurios vykstama į kitas salas. Tam, kad patekti į uostą reikia pakilti Firos
funikulieriumi, lipti laiptais arba turistams siūloma pramoga – pakilimas asiliuku.

old port

Senojo uosto laiptai

Dar viena turistų mėgstama atrakcija – Senojo uosto laiptai. Žinoma ne visus žavi mintis jais kilti patiems, tačiau juos bent jau pamatyti tiesiog būtina. Turistams patariame gerai įvertinti savo jėgas. Teigiama, kad sudėtinga lipti į viršų, o štai leistis žemyn gali beveik kiekvienas. Laiptų aukštis siekia net 300 metrus.  Kiekvienas iš 588 laiptų turi savo numerį.

21681_603x354

Firos funikulierius

Kelionė į Firą prasideda neįprastai, nes miestas įkurtas ant 260 metrų aukščio uolos. Į ją patekti galima garsiuoju Firos funikulieriumi arba lipant 588 laiptelių. Už nedidelį mokestį kylant funikulieriumi galima mėgautis nuostabiu vaizdu į jūrą, baltas jachtas, ugnikalnį ir miesto architektūrą. Firos funikulierius kyla iš Senojo uosto ir dirba kasdien.

funiculier

Senovės Tiros runos

Senovės Tiros runos yra viena iš įdomiausių lankytinų vietų visoje Graikijoje. Ji buvo atrasta tik 1895 metais. Tai ką pamatysite – siekia 9 a. pr. m. e. Dauguma runų turi informacinius stendus. Taip pat čia rengiamos ekskursijos su gidu. Šioje teritorijoje nėra jokių kavinių, tik gėrimų automatai, tad turistai turėtų iš anksto pasirūpinti tuo.

Ancient_Thira_ruinsancient_ruins_of_thira

Firos durys

Pakilus laiptais prie dar vienos žymios miesto vietos pamatysite Firos duris. Teigiama, kad jos veda į amžinybę arba į niekur. Atidarius Firos duris pamatysite bekraštę jūrą ir pajusite laisvę. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad kadaise, kuomet dalis Firos miesto pateko po vandeniu, tai liko tik vartai vedę į kitą jos dalį. Todėl Firos durys simbolizuoja šį praradimą.

15725_603x3540_6ffd4_ade35391_XL

Stačiatikių metropolito katedra

Stačiatikių metropolito katedra buvo pastatyta 1827 metais. Akinamai baltos spalvos architektūrinis statinys traukia smalsių praeivių žvilgsnius. Daugybė elegantiškų arkų puošia katedros išorę, o štai įžengus į vidų sužavi freskos, kurias sukūrė vietinis menininkas Kristoforas Asimisas. Šalia Stačiatikių metropolito katedros galima pasėdėti įrengtoje apžvalgos aikštelėje, kuri labai mėgstama turistų.

Greek_Orthodox_Cathedral-Orthodox_Metropolitan_Cat-20000000001991599-500x375DSC_3102

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x