Dublino parkai

Airijos sotinė Dublinas yra didžiausias šalies miestas, kuris įkurtas rytiniame salos krante. Tai svarbus kultūros ir mokslo centras. Taip pat Dublinas garsėja gražiai sutvarkyta gamta. Nuostabūs parkai, kurių čia yra labai daug, nuolat sulaukia daugybės lankytojų. Turistai taip pat nepraleidžia galimybės pasivaikščioti kruopščiai išpuoselėtais takeliais su nuostabiu kraštovaizdžiu.

23

Phoenix parkas

Phoenix parkas – vienas iš didžiausių miesto parkų visame pasaulyje. Jis užima 707 hektarus. Vos tris kilometrus nutolęs nuo Dublino centro parkas kadaise buvo karališkosios medžioklės parku. Nuo 1745 metų jis buvo atidarytas visiems, kurie norėjo jame apsilankyti. Nuostabus kraštovaizdis su daugybe įvairių rūšių augalais džiugina lankytojus. Parko teritorijoje yra lankytinų vietų, kurios labai populiarios. Čia stovi 1754 metais pastatyta prezidento rezidencija, Eštaun pilis, kuris stovi nuo 15 amžiaus. Taip pat parke yra zoologijos sodas ir 18 amžiaus Velingtono garbei pastatytas 63 metrų paminklas.

Phoenix Park

phoenix-park-dublin-5

Mountjoy aikštės parkas

Dublino centre esančioje Mountjoy aikštėje yra įkurtas nedidelis istorinis parkas. 1800 metais lordas Mountjoy sukūrė šią gražią vietą. Parkas užima apie 2 hektarus žemės ploto ir sudaro taisyklingą keturkampio formą. Praeito amžiaus aštuntajame dešimtmetyje jis buvo rekonstruotas ir dabar galima rasti dvi zonas: poilsio ir sporto. Pastarojoje yra stalo teniso, krepšinio ir vaikų žaidimų aikštelės.

Mountjoy_Square,_Dublin,_Ireland_(Park)mountjoy-square-park-5

Griffith parkas

Didelis Griffith parkas yra šiaurės Dubline. Nuo praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio čia buvo nuspręsta sukurti parką. Šiuo metu jis siekia 7,5 hektarų. Tai jaukus gražios gamtos kampelis visiems, kurie nori atsikvėpti nuo įtempto gyvenimo tempo miesto šurmulyje. Nuostabios alėjos palei upės krantą, daugybė suoliukų ir gražieji gėlynai sukuria vientisą kraštovaizdį. Per upę yra nutiestas tiltas, kurio dėka galima patekti į kitą upės krantą.

griffith_park_dublin_f5a5

Croppies parkas

Nedidelis istorinis Croppies parkas rytiniame Dublino rajone įkurtas prieš Franko Šervino tiltą. 1983 metais sukurtas parkas vietoje, kurioje buvo artileriniai ginklai. Dabar čia labai gražu. Žalieji gazonai, margaspalviai gėlynai ir žaliosios vejos džiugina miesto gyventojus. Medžių alėja tampa puikiu pavėsiu norintiems pasislėpti nuo saulės spindulių.

croppies-2-620x413Croppies Park

Poppintree parkas

Kultūros ir laisvalaikio Poppintree parkas randamas šiaurinėje Dublino dalyje. Jis yra beveik 45 hektarų ploto. Nors parkas jau daugelį amžių yra šioje vietoje, tačiau dabartinę šiuolaikišką išvaizdą įgavo tik 2008–2010 metais. Poppintree parkas džiugina sporto mėgėjus, nes čia yra sporto aikštelės. Kultūros mėgėjai mėgaujasi vasaros amfiteatru ir jame rengiamais renginiais.

Poppintree parkasPoppintree parkas1

Šv. Onos parkas

Šv. Onos parkas – didelis miesto parkas šiaurės rytų miesto dalyje. Daugelį metų lankytojus džiugina gražieji sodai su gėlynais, pėstiesiems skirtos alėjos, vandens telkiniai ir pievos skirtos iškyloms gamtoje. 124 hektarai žemės ploto yra labai daug tokiam parkui. Ne tik dėka jo dydžio, bet ir dėl gražaus kraštovaizdžio jis tapo vienas iš populiariausių mieste.

St-Annes-Park-1024x682Rose_Garden3_St_Annes_Park_Dublin

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x