Dublinas

Airijos sostinė Dublinas garsėja savo istorija, architektūra ir šurmuliuojančiais pub‘ais, kurie yra neatskiriama miesto kultūros dalis. Kiekvienas čia ras įvairiausių pramogų. Visame pasaulyje išgarsėjusi „U2“ grupė Dubline pradėjo savo istoriją. Mieste išvysite daugybę įvairiausių tautybių ir tikėjimų atstovų, o tokia įvairovė kuria savitą kultūrą, kuri būdinga tik šiam Airijos miestui.

dublin1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Guinness Storehouse

Guinness Storehouse – istorinis pastatas, kuris yra centrinis Dublino ir Airijos paveldas. Septynių aukštų saugyklos pastatas atspindi turtingą Guinness paveldą. Čia sužinosite Guinness alaus istoriją – nuo to laiko, kai jo istorija prasidėjo Šv. James vartuose Dubline iki savo prekinio ženklo išpopuliarėjimo visame pasaulyje.

guiness

Kilmainhamo kalėjimo muziejus

Šiuo metu nebenaudojamas Kilmainhamo kalėjimas yra vienas iš didžiausių Europoje. Jo viduje yra įkurtas muziejus. Nors ekskursija po Kilmainhamo kalėjimo muziejų yra neįprasta, tačiau tai bus puiki galimybė įdomiai praleisti laiką.

Kilmainham-Jail-Dublin

Šv. Patriko katedra

Dubline stovinti Šv. Patriko katedra yra didžiausias ir įspūdingiausias sakralinis pastatas visoje šalyje. Angliško gotikos stiliaus statinys garsėja paminklais. Žinomiausias ir itin lankomas – Džonatano Svifto. Jis ne tik buvęs Šv. Patriko katedros dekanas, bet ir „Guliverio kelionės“ knygos autorius.

patric

Nacionalinis botanikos sodas

Šiaurės vakarų Dubline, tarp Glasnevino kapinių ir Tolkos upės, yra nuostabi vieta – Nacionalinis botanikos sodas. Nuo 1795 metų jis tapo populiaria lankytina vieta. Čia auga iš viso pasaulio atvežti augalai. Taip pat verta apsilankyti herbariume, medelyne, oranžerijoje ir pasivaikščioti grožintis tvenkiniu, rožių ir orchidėjų sodais.

botanic

botanic-gardens-2

Jameson viskio muziejus

Jameson viskio muziejus kviečia smalsius lankytojus susipažinti su šio gėrimo gamybos istorija ir tradicijomis. Nuo 1780 m. šiame pastate buvo gaminamas viskis. Apžiūrėję įvairius eksponatus galėsite nemokamai išgerti 50 gramų Jameson viskio.

Courtyard at the Jameson Distillery Dublin

Phoenix parkas

Didžiausias uždaras miesto parkas Europoje yra įkurtas Dubline. Tai Phoenix parkas. Nuostabaus grožio parke stovi Velingtono paminklas – 62 metrų aukščio obeliskas, kuris yra didžiausias Europoje. Taip pat į dangų stiebiasi Phoenix paminklas. Šioje teritorijoje esančiame Aras an Uachtarain pastate yra Airijos prezidento ir Amerikos ambasadoriaus rezidencijos. Phoenix parke tik suaugusiuosiuos, tiek ir vaikus džiugina Dublino zoologijos sodas. Nuo 1979 metų čia stovi Popiežiaus kryžius. Jis buvo pastatytas popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo vizitui Airijoje. Kryžiaus aukštis siekia 35 metrus.

parkas

parkas1

Dublino pilis

Pačiame Dublino miesto centre stovi Dublino pilis.  Čia galima pasigrožėti pilies kiemu ir sodu, karališkaisiais apartamentais. Taip pat čia veikia muziejus, kuriame yra viena iš geriausių Rytų meno kolekcijų pasaulyje.  Dublino pilis yra vienas iš seniausių architektūrinių statinių. Ji pastatyta 1210 metais.  Šiuo metu joje be pažintinių ekskursijų turistams, galima pamatyti tam tikras apeigas ir ceremonijas.

Dublin castle

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x