Dresdenas

Pietryčių Vokietijoje esantis Dresdenas yra Saksonijos žemės sostinė. Elbės slėnyje įsikūręs miestas yra svarbus kultūrinis, ekonominis ir politinis šalies centras. Muziejai, parkai, galerijos pasitinka visus norinčius sužinoti istoriją ir pažinti kultūrines vertybes. Be to, Dresdene iki šio veikia pirmoji Europoje pašto dėžutė. Taip pat labiausiai turistų mėgstama vieta Dresdene – senamiestis. Nedidelis, bet labai jaukus senamiestis yra puiki pažinties su miestu vieta.

standortprofil___verkehr_und_logistik___hauptbahnhof_dresden_nacht_dresden_marketing_gmbh_silvio_dittrich_1503Dresden

Dresdeno paveikslų galerija

Dresdeno paveikslų galerija – miesto simbolis. Jau penkis šimtmečius joje kolekcionuojami garsiausi įvairių laikotarpių meno kūriniai. 1945 metais, karo metu, galerija buvo sunaikinta, o didelė dalis paveikslų taip pat. Kita dalis Antrojo pasaulinio karo metu buvo slepiama rūsiuose ir panašiose patalpose, o tai šedevrams nebuvo naudinga. Vis dėl to šiuo metu čia galima pasigrožėti tokių žymių tapytojų paveikslais, kaip Rafaelis, Tintoreto, Rembranto, Rubenso ir kitų. Žinoma garsiausias iš paveikslų yra Rafaelio „Siksto Madona“.

dresdeno galerija

Zwinger rūmai

Zwinger rūmai – įspūdingas architektūrinis kompleksas, kurį sudaro keturi pastatai. Rekomenduojama iš anksto užsisakyti ekskursiją. Rūmų viduje yra Dresdeno paveikslų galerija, Porceliano muziejus, skulptūros ir kitos įdomios vietos. Pirmasis medinis Zwinger rūmų pastatas buvo pastatytas 1709 metais tarp Zwinger tvirtovės sienų. Nuo to ir kilo skambus pavadinimas.

Dresden-Zwinger01

„Europos balkonas“

Dresdeno pakrantė vadinama skambiu pavadinimu – „Europos balkonas“. Elbės upės krantinė driekiasi puse kilometro. 19 amžiuje architektūros ansamblis ir viena iš svarbiausių miesto lankytinų vietų Europos balkonas gavo tokį įdomų pavadinimą. Čia esanti terasa viena mėgstamiausių turistų vietų, į kurią galima patekti gražiaisiais laiptais.

16870219-dresden-germany--november-2-2012-dresden-elbe-embankment-on-november-2-2012-smaller-ships--a-favoriteuropos balkonas

Hofkirche bažnyčia

Hofkirche bažnyčia – istorinės Dresdeno dalies puošmena. 1755 metais pastatytas architektūrinis šedevras iki šiol traukia praeivių žvilgsnius. Antrojo pasaulinio karo metu beveik sunaikinta bažnyčia iš karto po karo buvo atstatyta. Baroko stiliaus statinys turi 85 metrų varpinę. Nors iš išorės ji atrodo pakankamai niūriai, tačiau įžengus į vidų apgaubia šviesa ir gera atmosfera.

Hofkirche-Dresden-a18842192800px-hofkirche_dresden_schiff

Furstenzug siena

Furstenzug siena žymus meno kūrinys ant sienos, kuris laikomas vienu iš svarbiausių Dresdeno lankytinų vietų. Jis buvo sukurtas iš meiseno porceliano. Iš viso čia yra 25 tūkstančiai plytelių. Furstenzug siena priklauso Dresdeno tvirtovės kompleksui. Čia vaizduojami kunigaikščių žygiai, karaliai, menininkai, prekybininkai, kareiviai ir kiti svarbūs veikėjai.

Fuerstenzug-in-Dresden-a18691887

Didysis sodas

Didysis sodas yra mėgstamiausia Dresdeno gyventojų pasivaikščiojimų vieta. Kruopščiai prižiūrima teritorija yra puikus gamtos prieglobstis. Šalia miesto vartų 1676 metais buvo sukurtas sodas. Šiuo metu jame yra išlikę rūmai, kuriuose rengiamos šventės, zoologijos sodas, botanikos sodas. Taip pat galima parko teritoriją apžiūrėti traukiniu važiuojant miniatiūriniais geležinkelio bėgiais. Jie išdėstyti po visą teritoriją.

77_big31_big

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x