Donkasteris

Šiaurės Anglijos esantis Donkasteris svetingai pasitinka turistus. Tai nedidelis, bet labai jaukus miestas, kuriame galima atrasti daug gražių ir įdomių vietų. Apsilankymas jame neprailgs, o pažintis su Anglijos kultūra ilgai išliks atmintyje.

1OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dvaro rūmai

Dvaro rūmai – istorinis pastatas, kuriame vyksta miesto valdžios susirinkimai ir oficialūs mero priėmimai. 1749 metais rūmai buvo pristatyti visuomenei. Elegantiškas stilius iki šiol žavi miesto svečius. Tuometinis pastatas buvo labai prabangus. Per daugelį metų Dvaro rūmų vidus išliko toks pats žavus, kaip ir pačioje jo istorijos pradžioje. Vidaus interjeras puikiai išsilaikė. Iš išorės istoriniu statiniu galima pasigrožėti bet kuriuo metu, o į vidų patekti tik vasarą. Tuomet nustatytą dieną vyksta atvirų durų dienos, kurių metu meras suteikia galimybę visiems norintiems pamatyti kruopščiai saugomus rūmus ir iš vidaus.

mansion20house

Conisbrough pilis

Viena iš populiariausių Donkasterio apylinkių lankytinų vietų – Conisbrough pilis čia stovi nuo 12 amžiaus. Iki šių dienų geriausiai išliko 30 metrų aukščio apvalus bokštas – tvirtovė. Istorinės žinios čia nesibaigia, nes prieš tai šioje vietoje stovėjo senovinė pilis, kurios vietoje iškilo dabar matoma. 16 amžiuje Conisbrough pilis buvo stipriai apgriauta, kad jos net pilietinio karo metu niekas nelietė, priešingai, nei kitus stovėjusius pastatus.  Nuo praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio pilis buvo rekonstruojama, o dabar ji atvira turistams. Čia rengiamos įdomios ekskursijos.

Conisbrough CastleConisborugh-Castle-Final

Jorkšyro laukinės gamtos parkas

2008 metais atidarytas Jorkšyro laukinės gamtos parkas tapo populiaria pramoga šio regiono lankytojams. Apie 70 hektarų žemės ploto užimančioje teritorijoje rūpinamasi nykstančių gyvūnų rūšių išsaugojimu. Lankytojai turi išskirtinę galimybę pažinti rečiausius gyvūnus ir pamatyti jų gyvenimą iš arti. Populiariausios yra kengūros, žirafos, liūtai, leopardai ir beždžionės. Čia galima pamatyti iš įvairių pasaulio šalių atvežtus gyvūnus. Lankytojų patogumui parko teritorijoje yra iškylų zonos, sporto ir žaidimų aikštelės bei turistiniai takai. Įdomūs maršrutai leis pamatyti gražiausius Jorkšyro laukinės gamtos parko kampelius. Kultūros mėgėjams čia įrengta didelė scena po atviru dangumi. Čia organizuojami įvairūs renginiai.

Yorkshire Wildlife Park1Wildlife Park

Šv. Katerinos ligoninė

Šv. Katerinos ligoninė – įspūdingos architektūros pastatas. Ji buvo įkurta 1845 metais. Iš pradžių čia buvo psichiatrijos ligoninė, o dabar tai sveikatingumo centras, kuriame visi norintys gali sustiprinti sveikatos būklę. Pastatas jau daugelį metų yra traukos objektas architektūros mėgėjams. Viduje išskirtinio dėmesio sulaukia originalaus dizaino virtuvė.

St_Catherine's_Hospital_-_geograph_org_uk_-_53004

Lakeside Village pramogų centras

Didžiulis Lakeside Village pramogų centras populiari apsipirkimo vieta, kurioje žinomiausi prekių ženklai. Čia daugybė drabužių ir avalynės parduotuvių, kuriose gausu įvairiausių prekių. Išpardavimų metu čia susidaro didžiulės eilės. Ne tik apsipirkti, bet ir pramogauti atvyksta daugybė žmonių. Organizuojami pramogų renginiai tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Skaniai pavalgyti galima čia veikiančiose kavinėse ar restoranuose.

Lakeside Village pramogų centras

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x