Dižonas

Rytų Prancūzijoje esantis Dižonas yra Burgundijos centras. Miestas garsėja aromatingu burgundišku vynu ir garstyčiomis. Tad visi čia apsilankę būtinai turi jų paragauti. Taip pat verta žinoti, kad čia gyveno garsusis inžinierius G. Eifelis, kuriam turime būti dėkingi už nuostabųjį Eifelio bokštą ir kitus jo architektūros statinius. Garsiame mieste galima puikiai praleisti laiką ir pailsėti.

dijondijon3druedubourg

Dižono simbolis

Dižono simbolis – pelėda. Sklando pasakojimai, kad viduramžiais vienas meistras sukūrė ant bažnyčios sienos pelėdos skulptūrą. Ji buvo jo mylimas augintinis, kuriam nugaišus jis ją įamžino. Atėję prie šios sienos galite ją paliesti. Vietiniai gyventojai teigia, kad tai atneša sėkmę. Ne tik dėl to ji tokia populiari. Taip pat čia galima ateiti pasipasakoti kas Jums blogai ar gerai. Meistras pelėdą vaizduoja be akių ir be ausų, o tai reiškia, kad Jūsų paslaptys bus saugios.

dijonsymbol

Laisvės aikštė

Laisvės aikštė yra pačiame miesto centre. Jo puošmena – Burgundijos hercogų rūmai. Jų kompleksas sudaro užapvalintą erdvę. Šiuo metu juose įkurtas Miesto rotušė ir Menų muziejus. Norintys apžvelgti visą aikštę iš aukštai, gali pakilti į čia esančią apžvalgos aikštelę nuo kurios matosi gražus Dižono vaizdas. Taip pat šalia Laisvės aikštės stovi Dižono operos teatras, kuriame yra pati svarbiausia europietiška scena. Ypatingai jauku čia vakarais, kuomet daugybė žmonių susirenka pasėdėti į čia esančias kavines, restoranus ar tiesiog ramiai pasivaikščioti.

Laisvės aikštėLaisvės aikštė1

Verrerie gatvė

Verrerie gatvė yra siaura pėsčiųjų gatvė Dižono centre. Ji tarsi magnetas traukia užsukti ir pasivaikščioti ja. Svarbiausia jos lankytina vieta – Verrerie senasis pastatas. Jo fasadas puoštas įdomiomis raižyto medžio detalėmis. Vaikščiojant ja tarsi nusikeliame į viduramžius. Taip pat čia yra suvenyrų parduotuvėlės, kuriose galima rasti unikalių suvenyrų, o atsikvėpti eikite į vieną iš čia esančių jaukių kavinių.

Rue_Verrerie_Dijon_012rue_verrerie_Dijon

Maison Maillard namas

Maison Maillard namas yra vienas įspūdingiausių Dižono pastatų. Tai renesanso architektūros stilius. 1561 metais buvo pastatytas šis istorinis paminklas. Visas fasadas yra gausiai puoštas įvairiomis detalėmis. Taip pat įspūdingai atrodo ir vidinis kiemas. Tai labiausiai puoštas namas bareljefais, raižybos elementais ir skulptūromis. Maison Maillard namas laikomas pačiu gražiausiu Burgundijos regione.

Maison MaillardMaison Maillard_g

Dižono katedra

Dižono katedra yra gotikos šedevras. Tai nuostabus architektūros paminklas, kuris stovi pačiame miesto centre. Trijų aukštų katedra siekia daugiau kaip 28 metrus aukščio. Ant šiaurinio bokšto sienos kabo laikrodis, kuris skamba varpų melodija. Manoma, kad Dižono katedra buvo statoma 1220–1240 metais. Įėjus pro tris dideles arkas išvysite Gerosios vilties Dievo motinos statulą, kuri žinoma iš senųjų laikų kaip Juodoji Madona. Tiek išorė, tiek ir vidinis interjeras nepalieka abejingų.

 

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x