Delfai

Atvykę į Graikiją būtinai apsilankykite Delfuose. Tai miestas, kuris laikomas archeologiniu paminklu. Delfai labai svarbi vidurio Graikijos vieta, kurioje gyveno Delfų orakulas ir kas ketveri metai buvo rengiamos Pitijos žaidynės. Delfai buvo visos šalies šventovė ir svarbus centras, nes graikai juos laikė pasaulio centru. Šiuo metus Delfų archeologijos kompleksas yra labiausiai lankomas, po Atėnų.

Sant_Miquel_del_FaiDelfai-6414575

Apolono šventykla

Senovės Graikijoje Apolono šventykla, kuri buvo pastatyta 5 a. pr. m. e. buvo labai svarbi jos kultūrai. Joje gyveno išmintingasis Delfų orakulas. Ne tik paprasti žmonės čia ateidavo melstis, garbinti dievus, bet ir sužinoti atsakymus į rūpimus klausimus. Apolono šventykloje lankėsi net ir Aleksandras Makedonietis. Iki šių dienų iš jos liko tik runos.

Columns_of_the_Temple_of_Apollo_at_Delphi,_GreeceTemple of Apollo

Nacionalinis Parnaso kalno parkas

Nacionalinis Parnaso kalno parkas yra Delfuose. Parnaso kalno papėdėje buvo Delfų orakulo buveinė ir Apolono šventykla. Visa parko teritorija suteikia galimybę apžvelgti pačias gražiausias gamtos vietas. Beveik visą teritoriją užima miškai, kuriuose gyvena įvairūs gyvūnai. Parnaso kalnas populiarus ne tik tarp gamtos ir istorijos mylėtojų, nes žiemomis čia renkasi slidininkai.

parnasparnas2

Kastalijos šaltinis

„Kastalijos šaltinis“ – tokiu skambiu pavadinimu pavadinta vieta, kurioje galima pasisemti įkvėpimo. Ji yra Nacionaliniame Parnaso kalno parke.Taip pat ji vadinama Mūzų gimtine. Šalia Fedriada uolos, sienoje yra padarytos nišos tam, kad atėję pagerbti šią vietą, galėtų palikti aukas. Kastalijos šaltinio vanduo buvo laikomas stebuklingu, nes iš žemės gelmių jis skleidžia chemines medžiagas. Pasak vienos legendos, trys gurkšniai šio vandens Jus pavers poetu, šeši gurkšniai – atneš sėkmę visose srityse, o norintys meilės turės išgerti devynis gurkšnius.

353_603x354250px-Castalia_spring_delphi

Delfų archeologijos muziejus

Delfų archeologijos muziejaus ekspozicija yra viena iš vertingiausių visame pasaulyje. Juk šis miestas buvo labai garbinamas ir laikomas pasaulio centru, todėl čia prabangos netrūko. Dviejų aukštų muziejuje yra 14 ekspozicijų salių, kuriose patys gražiausi ir vertingiausi radiniai. Pats vertingiausias iš jų – Delfų vežėjas. Ši skulptūra manoma yra sukurta 478–474 m. pr. m. e.

archeologijos muz.6a0128765be845970c0133f5144db2970b-pi

Žemės centras

Žemės centras – mėgstama turistų vieta. Kadaise senovės graikai buvo įsitikinę, kad Delfai yra pasaulio centras. Legenda byloja, kad norėdami pažymėti Žemės centrą, graikai pastatė akmens statulą, kuri simbolizavo mūsų planetą ir jos centrą.

14654_603x354

Delfų stadionas

Delfų stadionas buvo pastatytas 5 a. pr. m. e. Jame vienu metu galėjo sėdėti 7 tūkstančiai žiūrovų. Graikai čia rengdavo įvairias varžybas, į kurias susirinkdavo iš visos šalies atvykę svečiai ir sportininkai.  Iki mūsų dienų sporto kompleksas išsilaikė stebėtinai puikiai. Todėl čia nuolat labai daug turistinių grupių. Rekomenduojama į Delfų stadioną vykti anksti ryte arba vakare, kuomet nėra minios smalsių lankytojų.

stadionas

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x