Čekijos rojus

Čekijos rojus yra saugoma teritorija Čekijoje į šiaurės rytus nuo Prahos. Tai pirmasis gamtos rezervatas šalyje, kuris buvo įkurtas 1955 metais. Šiuo metu teritorija siekia 182 kvadratinius kilometrus. Gamtos rezervatas labai populiarus tarp turistų. Čia ne tik nuostabi gamta, bet ir pilys, rūmai bei muziejai. Taip pat gausu turistinių maršrutų tiek pėsčiomis, tiek ir dviračiais.

23105hrad-kost-051

Hruba Skala pilis

Hruba Skala pilis savo pavadinimą gavo dėka kalnų masyvo ant kurio ji buvo pastatyta. Šis architektūros statinys yra vienas iš populiariausių Čekijos rojaus lankytinų objektų. 14 amžiuje renesanso stiliaus pilis iškilo ant šio kalno. Aplink esantis kraštovaizdis puikiai dera su senovine architektūra. Vėliau ji nukentėjo gaisro metu ir buvo atnaujinta. Tuo metu įgavo neogotikos stiliaus elementų. Įžengus pro pilies sienas atsiveria puikus erdvaus vidinio kiemo vaizdas. Šiuo metu pilyje yra įkurtas viešbutis, restoranas ir konferencijų centras. Lankytojams siūloma pakilti į apžvalgos aikštelę, kuri yra pilies bokšte. Iš čia atsiveria nuostabus gamtos rezervato kraštovaizdis.

ZMEK_H~1Zamek_Hruba_Skala,_nadvori

Čekijos rojaus uolų miestas

Nuostabaus grožio gamtos paminklas – Čekijos rojaus uolų miestas. Uolėta vietovė turi apie 200 akmens kolonų, kurios yra pačių įvairiausių formų. Turistams siūloma daugybė maršrutų šiomis vietovėmis ir daugybė apžvalgos aikštelių tam, kad būtų galima pasigrožėti nuostabiais  gamtos vaizdais. Kai kurios kolonos siekia 55 metrus aukščio. Tarp jų yra gražiosios lygumos. Šiltuoju metų Čekijos rojaus uolos tampa lankomiausia šios saugomo parko vieta.

skalnimesta2skalnimesta3

Myši dira urvas

Hruboskalsko kalne yra Myši dira urvas. Tai ypatinga vieta, kuri traukia pažinti jos paslaptis. Čia yra įrengti laiptai, kurie veda ant kalno viršūnės. Praėjimas toks siauras, kad jį palygino su tarpeliu, kuriuo gali pralįsti tik pelė. Dėl to išvertus iš čekų kalbos šis urvas ir reiškia pelės urvą. Nors dauguma šią vietą vadina angelo laiptais. Myši dira urvas populiarus tarp keliautojų nuo 19 amžiaus. Atvykus į Čekijos rojaus gamtos rezervatą neapsilankyti šioje ypatingoje vietoje būtų neatleistina klaida.

Mysi20dira_MG_1025d_preview

Stredoveka Detenice alaus smuklė

Stredoveka Detenice alaus smuklė patiks visiems turistams. Lankytojus pasitinka padavėjai apsivilkę senoviniais drabužiais. Čia galima pasimėgauti viduramžių laikų patiekalais, kurie ruošiami ant atviros ugnies. Patiekalus reikia valgyti tik rankomis. Alaus mėgėjai gali įvertinti pagal specialų 18 amžiaus receptą pagamintą alų. Galima rinktis šviesų arba tamsų. Tai puiki galimybė ne tik skaniai pavalgyti ir paragauti alaus, bet ir sužinoti daugiau apie šio regiono žmonių papročius ir kultūrą. Stredoveka Detenice alaus smuklėje vyksta įvairūs pasirodymai ir šventės.

detenice6

Hrad Kost pilis

Čekijos rojaus parko įlankoje stovi Hrad Kost pilis. Ji buvo pastatyta 14 amžiuje. Aplink pilį yra du vandens telkiniai: Juodasis ir Baltasis. Jie čia buvo sukurti siekiant geriau apsisaugoti nuo priešų. Apie pilies pavadinimą sklando vieną įdomi legenda. Pasak jos užpuolimo metu kunigaikštis sušuko, kad ši pilis tokia tvirta, kaip kaulas ir ją gali perkąsti tik šuo. Šiuo metu Hrad Kost pilis dažnai tampa ta vieta, kurioje vyksta festivaliai, mugės ir kiti kultūriniai renginiai.

 Hrad_Kost3

Sychrov rūmai

Angliško stiliaus parko apsuptyje stovi neogotikos stiliaus Sychrov rūmai. Jie buvo pastatyti 19 amžiuje. Prieš tai šioje vietoje stovėjo 15 amžiaus tvirtovė. 1945 metais dabartiniai rūmai buvo nacionalizuoti ir tapo atviri visuomenei. Tai vertingas nacionalinis kultūros paveldas, kurį saugo valstybė ir kurį galima pamatyti visiems, kurie domisi istorija bei architektūra. Rūmų viduje saugoma Prancūzijos karalių portretų kolekcija, kuri yra didžiausia Centrinėje Europoje. Vidaus interjeras buvo atkurtas ir galima pamatyti, kaip nuostabiai jis atrodo. Sychrov rūmai yra puiki vieta pasivaikščiojimui ir pažinčiai su menu, architektūra ir istorija.

Sychrov_Castle_(3)

Frydšteino pilis

Frydšteino pilis yra tipiška uolų pilis, kuri buvo pastatyta 14 amžiuje. Uoloje buvo iškaltos patalpos, kurios buvo įvairiausių dydžių. Turistai čia plūsta tam, kad pasigrožėtų šiuo išlikusiu architektūros ir gamtos paminklu. Geriausiai išlikusi dalis – Bergfrydas. Tai didelis bokštas, kuris siekia 15 metrų aukštį ir 9 metrų plotį, o sienos yra 2 metrų storio. Lankytojai pilies runas pradėjo lankyti nuo 19 amžiaus. Šiuo metu ji priklauso Frydšteino kaimui, kuris ir rūpinasi pilies priežiūra.

6853016

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x