Burgenlando architektūra

Ryčiausia Austrijos federacinė žemė Burgenlandas yra labai populiari. Kasmet čia atvyksta keliautojai pažinti gamtą, istoriją ir kultūrą. Per daugelį amžių formavosi saviti papročiai. Juk ši teritorija priklausė Vengrijai ir tik po Antrojo pasaulinio karo tapo Austrijos dalimi. Tai įtakojo ir architektūros tendencijas, ir istoriją. Burgenlande gausu architektūros paminklų, kuriuos verta pamatyti.

LKA_LG~11454580_600

Lockenhaus pilis

Lockenhaus pilis buvo pastatyta 1200 metais. Pasaulyje ji žinoma dėka puikiai išsilaikiusios kunigaikščių salės. Kai kur galima rasti „Paskutinė kunigaikščių pilis Austrijoje“ pavadinimą. Lockenhaus pilis randama to paties pavadinio mieste pietvakarių pusėje. Architektūra turi gotikos ir romanų stiliaus detales. Pilį valdė daugelis žymių veikėjų: Henris II, imperatorius Maksimilianas II, Pranciškus II. Iki mūsų dienų pirmapradė išvaizda išliko ne tik kunigaikščių salėje, bet ir požeminėje kriptoje bei bažnyčioje. Pilies sienas puošia 13 amžiaus freskos, o viduje yra antikvariniai baldai, ginklai ir kiti vertingi eksponatai.

lockenhaus_burg4358607_w

Bernstein viešbutis

Bernstein viešbutis yra istorinėje pilyje, kuri stovi netoliese nuo gražaus Noizidlio ežero. Pirmą kartą ji buvo paminėta 13 amžiuje. Ši didinga tvirtovė tapo daugelio istorinių įvykių liudytoja. Tiek daug mūšių įvyko būtent šiose apylinkėse. 1892 metais Almazi šeima įsigijo tvirtovę ir pradėjo nuomoti patalpas. Vėliau pilis tapo viešbučiu. Nepaisant to, ji puikiai išlaikė savo pirmapradę išvaizdą. Įžengus į pilį kiekviename jos kambaryje stovi senoviniai baldai, krosnys, židiniai. Į viešbutį atvykstantys svečiai gali sutikti ir vaiduoklių. Apie juos sklando daugybė legendų, todėl Bernstein viešbutis toks populiarus.

Burg_Bernstein,_Luftbildhotel-burg-schlaining

Tabor pilis

Viena iš seniausių Austrijos pilių stovi Neuhaus am Klausenbach draustinyje. Tai – Tabor pilis. Kai kuriais duomenimis ji buvo pastatyta 1469 metais, tačiau tikslių duomenų nėra. Šiuo metu tai vienas iš seniausių apylinkių statinių. 2002–2003 metais vyko pilies atnaujinimo darbai. Kasmet pasivaikščioti po ją ir jos apylinkes susirenka minios turistų. Jos teritorijoje stovi apvalusis bokštas, kuriame yra restoranas. Lankytojai čia gali puikiai paleisti laiką. Tabor pilyje dažnai rengiami operos pasirodymai į kuriuos atvyksta daugybė žmonių.

Tabor Castle

Bergkirhe bažnyčia

Bergkirhe bažnyčia – gražiausia Eizenštate, kuris yra Burgenlando sostinė. Baroko stiliaus statinys iškilo mieste 1770–1777 metais ant kalvos. Tiesa ši kalva nėra natūraliai susiformavus, ją supylė tam, kad projektas taptų panašus į Italijoje statomas bažnyčias ant kalvų. Ne tik iš išorėje ji atrodo įspūdingai ir išskirtinai. Įžengus į vidų apima ne tik ramybės atmosfera, bet ir sunku žodžiais nusakyti jos grožio. Apvalios formos primena teatro salę. Vertingiausiu laikomas 1772 metais pagaminti vargonai. Juo grojo žinomas austrų kompozitorius J. Haydn‘as.

Bergkirche

Eizenštato miesto rotušė

Ankstyvojo renesanso stiliaus Eizenštato miesto rotušė žavi lankytojus. Čia vykta tuoktuvių ceremonijos. Būtent joms skirta salė yra išskirtinai graži. Čia įspūdingai atrodo lubos, kurios sukurtos renesanso stiliumi 17 amžiuje. Tai pat dėmesį traukia sienų tapyba. Jose matomos alegorinės moterų figūros, kurios simbolizuoja tikėjimą, viltį, meilę, teisybę, išmintį. Paskutinė rekonstrukcija vyko 1959 metais. Iki šiol Eizenštato miesto rotušė yra lankomiausias miesto objektas.

Eisenstadt-altes-Rathaus

Esterhazy rūmai

Gražieji Esterhazy rūmai stovi Eizenštate. Tai miesto puošmena, kuri pradėta statyti 13 amžiuje. Ja didžiuojasi miesto gyventojai, o svečiai negaili pagyrimų. Kiekvieną amžių interjeras ir eksterjeras keitėsi, tačiau jis iki dabar tikras architektūros perlas. Rūmus reikia pamatyti, nes tokio puikaus statinio neįmanoma apibūdinti. Prabangos įspūdį sukuria garsaus italų meistro Andrea Bertinalli dekoras. Esterhazy rūmai žinomi ir tuo, kad juose gyveno ir kūrė garsus Austrijos kompozitorius Haydn‘as. Ekskursijos ir pažintis su rūmų istorija bus nepamirštama.

10810_eisenstadt_esterhazy_palaceimg_97191

Gussing pilis

Šiaurinėje Burgenlando dalyje stovi graži Gussing pilis. Ji ant kalno iškilo 1157 metais to paties pavadinimo mieste. Po 367 metų pilį įsigijo Batthyanų šeima, kuri iki šiol ją valdo. Jie rūpinasi pilies išlaikymu ir priežiūra. Tai istorinis paminklas, kuris puikiai išsilaikė ir jį gausiai lanko turistai. Be to, pilyje organizuojami įvairūs renginiai ir koncertai. Architektūra žavi, nes išlaikytas 12 amžiaus gotikos stilius. Gussing pilis, nors ir priklauso privatiems savininkams, tačiau neužsidarė nuo visuomenės. Tai puiki proga pamatyti ir sužinoti apie ją.

Güssing im Burgenland

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x