Budva

Pietvakarių Juodkalnijoje Adrijos jūros pakrantėje įkurtas Budva miestas. Tai prestižinis kurortas, kuris vadinamas šalies turizmo sostine. Įspūdinga architektūra, istorija, garsūs smėlio paplūdimiai ir prabangios vilos džiugina turistus. Nuostabaus grožio senamiestis slepia venecijietiškos architektūros statinius. Viešnagė Budvoje patiks ne tik ramaus poilsio mėgėjams, čia pramogų ras ir aktyvaus poilsio propaguotojai.

Budva-(1)budva_1

Budvos senamiestis

Budvos senamiestis yra išlikusios venecijietiškos architektūros kampelis vidury išvystyto šiuolaikinio turistų centro. Gynybinė siena matoma iš toli, o įžengus pro didelius vartus pateksite į nedidelių ir siaurų gatvelių labirintą. Klaidžiojant jomis prieisite senovines bažnyčias, iš akmens pastatytus gyvenamuosius namus ir citadelę. Pasivaikščiojimas Budvos senamiesčiu tarsi nukels Jus į viduramžius.

Old_Town_of_Budva_View_over_the_old_town_Budva___

Šokančios merginos statula

Šokančios merginos statula – viena iš populiariausių lankytinų vietų Budvoje, kuri sulaukia tiek daug fotografų dėmesio. Tarp uolų stovintis meno kūrinys yra tarp senamiesčio ir Morgeno paplūdimio. Pasakojama legenda apie jauną merginą, kuri išlydėjo į jūrą savo mylimąjį jūreivį. Kiekviena rytą ji ateidavo į šią vietą ir šokdavo, tikėdamasi sulaukti sugrįžtančio laivo. Taip bėgo dienos, mėnesiai ir metai, tačiau jūreivis taip ir negrįžo. Šiuo metu Šokančios merginos statula yra ne tik meilės ir ištikimybės simbolis, tačiau galima patiems ateiti ir sugalvoti norą, kuris būtinai išsipildys.

budva dancing girl

Budvos citadelė

Budvos citadelė yra senovinė tvirtovė. Kadaise ji buvo pati tvirčiausia iš visų Adrijos jūros pakrantėje stovėjusių tvirtovių. Citadelė buvo pastatyta 15 amžiuje tam, kad gyventojai galėtų apsiginti nuo užpuolimų iš jūros pusės. Šiuo metu ji yra populiarus architektūrinis paminklas ir viena iš lankomiausių Budvos vietų. Taip pat ji tinkama teatro pasirodymams po atviru dangumi, o vidiniame kiemelyje vyksta muzikos koncertai ir teatralizuoti festivaliai.

SONY DSCOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Šv. Nikolo sala

Vos apie kilometrą plaukiant jūra nuo Budvos esanti Šv. Nikolo sala yra mėgstamiausia turistų lankoma vieta. Tai negyvenama sala, kuri susiformavo natūraliai. Adrijos jūros šiaurinėje dalyje Šv. Nikolo sala yra pati didžiausia. Ji yra tarsi vartai į Budvos įlanką. Salos ilgis – 2 kilometrai, o didžiausias aukštis – 121 metras virš jūros lygio. Kadaise joje gyveno žmonės, o apie tai liudija likusi bažnyčia. Šv. Nikolo saloje nuostabi gamta: žaliuojanti augmenija, įvairūs smulkūs gyvūnai, gražūs paukščiai. Taip pat puikūs paplūdimiai, kuriuose mėgsta ilsėtis tiek vietiniai gyventojai, tiek ir turistai.

nikolo island

Šv. Trejybės bažnyčia

Šv. Trejybės bažnyčia stovi pačiame senamiesčio centre priešais Archeologijos muziejaus pastatą. Ji buvo pradėta statyti 1798 metais. Tai klasikinis Bizantijos stilius. Bažnyčia statyta naudojant baltos ir raudonos spalvos akmenis, o viršuje galima išvysti tris varpus. Įžengus į vidų Jus pakerės baroko stiliaus vidaus interjeras. Dėmesio vertos ikonos, freskos ir mozaikos.

135107_VF86Y1VWXPD8X2L1OZOD3PSCA36XI8_croat_131_H142735_L

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x