Brno

Čekijos pietryčiuose, Svitavos ir Svratkos upių santakoje, esantis Brno yra antras pagal dydį šalies miestas. Jis – Moravijos krašto sostinė. Mieste plėtojamas turizmas, todėl čia galėsite susipažinti su daugybe istorinių ir architektūrinių statinių, pamatyti senovinių bažnyčių, skulptūrų ir fontanų. Taip pat Jūsų laukia linksmybės restoranuose ir naktiniuose klubuose.

brno22Cathedral-of-Saints-Peter-and-Paul-in-Brno-Czech-Republic

Senoji rotušė

Senoji rotušė yra seniausias pasaulietinis pastatas Brno mieste. Vasaros laikotarpiu lankytojams atviros pastato salės, o nuo balandžio iki spalio mėnesio galima pakilti į bokštą, nuo kurio atsiveria miesto panorama. Istorinis pastatas atspindi burgundų architektūrinio stiliaus elementus. Jis buvo pastatytas 13 amžiuje. Senosios rotušės kompleksas visuomet buvo miesto administracijos būstinė.

Stara_radnice_(Brno)_8stara_radnice_drak3

Laisvės aikštė

Laisvės aikštė, dar vadinama Žemutiniu turgumi – didžiausia ir seniausia aikštė Brno mieste. Nuo 13 amžiaus ji išlaikė trikampio formą. Čia rasite daug kavinių, barų ir restoranų, o jeigu atvyksite gruodžio mėnesį, tai būtinai apsilankykite čia rengiamame Kalėdų turguje. Aikštėje stovi 16 amžiaus buvę Lipa lordų rūmai. Tai vienas gražiausių renesanso stiliaus pastatų mieste, kuris žinomas dėl nuostabių skulptūrų. Šiuo metu čia įkurtas prekybos ir poilsio centras. Pažvelgus toliau matomi Klein rūmai, kurie garsūs tuo, kad turi unikalią fasado geležies apdailą. Verta paminėti, kad jis yra pirmasis statinys Čekijoje, kurio architektūros elementuose buvo išraiškingai panaudoti geležies elementai. Nepraeikite pro šalį pamatę Keturių Atlantų pastatą, kuriame vaizduojamos vyrų skulptūros, laikančios pastato perdangas.

aikstenamesti_svobody_l

Kapucinų kripta

Kapucinų kripta tai pagrindė Kapucinų brolių vienuolių požeminiai laidojimo kambariai Brno mieste. Pati įdomiausia vieta yra po bažnyčia. Čia pamatysite daug šiurpių eksponatų. Požemiuose palaidoti žmonių kūnai, laikui bėgant virto mumijomis. Kai kurie iš jų buvo palaidoti gyvi. Tai neįprasta ekskursijoms vieta, bet žadanti įspūdžių kupiną laiką.

capuchin_monastery_l_Capuchin-monastery_skull20

Punkva urvai

Į šiaurę nuo Brno miesto yra saugomas gamtos rezervatas, kuriame yra Punkva urvai. Jie yra populiariausi Moravijos krašto urvai, kuriuos kasmet aplanko daugybė turistų. Čia jų laukia požeminis kruizas požemine Punkva upe, kurio metu galima pamatyti Punkva urvų sienas ir lubas kupinas latakų, skylių ir sūkurinių srovių.

urvai

Monetų kalyklos rūsiai

Po Dominikonų aikštės grindiniu galima rasti Monetų kalyklos rūsius. Jis tęsiasi ir beveik siekia Naujosios miesto rotušės pastato požemius. Tai viduramžių rūsiai Brno mieste, kurie buvo atrasti 1999 metais, o po metų jie atidaryti plačiajai visuomenei. Juose rengiamos ne tik ekskursijos, bet ir parodos.

mincmistr2684_41328_original

Kopūstų turgus

800 metų istoriniame Brno miesto centre nuolat galima apsipirkti Kopūstų turguje. Jame galima įsigyti šviežiausių maisto produktų. Čia ateina ne tik miesto gyventojai, bet ir svečiai. Kopūstų turguje stovi gražus Baroko Parnas fontanas. Taip pat čia galima rasti 2011 metais atidarytą Požeminį labirintą, į kurį organizuojamos įdomios ekskursijos.

ff258b36ccb20e6acf18cfbfa9373f52

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x