Briugė

Briugė – šokolado mylėtojų rojus. Belgijos šiaurės vakaruose esantis miestas yra V. Flandrijos provincijos centras. Jis garsus visame pasaulyje vykstančiu „Choco – Lat“ kasmetiniu šokolado festivaliu. Pačiame Briugės centre tuomet trykšta šio nuostabaus skanumyno fontanai ir galima grožėtis geriausiais meno kūriniais pagamintais iš šokolado. Mieste Jūsų laukia daug lankytinų vietų ir turiningas laisvalaikis.

belgium-brugge1Bruges_view_from_the_belfry

Briugės centras

Briugės centras – vieta nuo kurios reikia pradėti pažintį su šiuo miestu. Verta žinoti, kad jis saugomas UNESCO. Tai labai svarbi teritorija, kurioje stovi architektūriniai paminklai. Čia pamatysite didingą baziliką, rotušę ir Teismo rūmus. Taip pat aukštą Belforto arba Befrua bokštą, kuris buvo pastatytas XIII amžiuje.

bruges-Historic_Centre_of_Brugge-20000000000068945-500x375Bruges-night_2382110b

Grote – Markt aikštė

Grote – Markt aikštė yra viena iš pagrindinių miesto aikščių. Tai labai svarbi prekybos aikštė, kurioje tiesiog verda prekybinis gyvenimas. Ji yra pačiame Briugės centre. Grote – Markt aikštė labai mėgstama turistų, nes joje yra pastatyti seniausi miesto statiniai. Skirtingų laikotarpių architektūros stiliai sužavės visus čia apsilankiusius. Rytinėje dalyje stovi 20 amžiuje statyti rūmai, o šiaurės – gražus Halle pastatas, kuris žinomas jau nuo 13 amžiaus. Grote – Markt aikštės centre stovi skulptūra, skirta dviem flamandų istorijos veikėjams: J. Breideliui ir P. D. Kionikui.

100514_brugge_belgium_grote_markt_square_provincial_court_belfry_night_bruges_travel_photography

Belforto bokštas

Briugės centre stovi Belforto bokštas. Tai vienas iš svarbiausių miesto simbolių. Bokštas, kuris siekia 83 metrus aukščio, buvo pradėtas statyti 1240 metais. Gotikos stiliaus statinys paskutiniame aukšte turi 47 varpus. Senaisiais laikais kiekvienas varpo skambesys reiškė skirtingas reikšmes. Šiuo metu tai svarbus lankytinas objektas, kuris yra įtrauktas į visas ekskursijų programas.

256px-Bruge_Belfry

Kruispoort miesto vartai

Briugės miestą saugo Kruispoort miesto vartai. Tai vieni iš keturių išlikusių istorinių miesto vartų. Nuo IX amžiaus šioje vietoje stovėjo De Burge pilis, kuri buvo apsupta tvirtos sienos ir septynerių vartų. Šalia išlikusių Kruispoort miesto vartų yra Jeruzalės cerkvė, Folkloro muziejus flamandų poeto G. Gezele muziejus ir kiti lankytini objektai.

55242_603x354

Diksmuids Boterhuis parduotuvė

Neįprastame name įkurta Diksmuids Boterhuis parduotuvė yra viena iš pagrindinių Briugės lankytinų vietų. Ją nesunku rasti, nes kiekvienas miesto gyventojas Jums pasakys kur yra sūrių namas. Verta paminėti, kad daugelis sūrio rūšių yra gaminamos namų sąlygomis. Šis sūris sulaukia didelio susidomėjimo. Čia galima įsigyti įvairiausių sūrių rūšių, tačiau receptų nesužinosite, nes jie kruopščiai saugomi jau nuo 1933 metų.

boterhuis_gevelimg_5114_med

De Burg aikštė

Žavi De Burg aikštė yra istoriniame Briugės centre. Šioje vietoje grafas Flandrijus Boduenas I pradėjo statyti tvirtovę, kuri turėjo apsaugoti miestą nuo priešų. Apsidairius aplink pamatysite daug gražių istorinių statinių. Senoji rotušė papuošta skulptūromis čia stovi nuo 1376 metų. Taip pat čia rasite oficialią gubernatoriaus rezidenciją, Kristaus baziliką, įvairias skulptūras ir kitus svarbius objektus.

burg squere

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x