Brėmenas

Brolių Grimų pasaka „Brėmeno muzikantai“ išgarsino Brėmeną visame pasaulyje. Gražų miestą rasite Vokietijos šiaurės vakaruose. Brėmene yra daug gražių lankytinų vietų, todėl apsilankymas čia neprailgs. Labai gražus centras ir senamiestis, kurie pasakoja ilgą miesto istoriją ir parodo gražiausius architektūros paminklus.

Bremen1STM-2-G

Brėmeno muzikantų paminklas

Brėmeno simbolis – Brėmeno muzikantų paminklas. Tai lankomiausia vieta šiame mieste, nes Brėmeno muzikantai yra viena iš garsiausių brolių Grimų pasakų, kurią žino daugelis pasaulio vaikų ir suaugusiųjų. Paminklas buvo pastatytas 1951 metais centrinėje Brėmeno Turgaus aikštėje. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad visi norintys gali išgirsti dainuojančius Brėmeno muzikantus. Jiems tereikia įmesti monetą į šalia esantį vandens nuotėkų vamzdį. Norinčiųjų tuo įsitikinti netrūksta, nes kasmet miesto valdžia turi ištraukti daugybę monetų.

Bremen-Town-Musicians

Turgaus aikštė

Brėmeno širdis – Turgaus aikštė. Joje stovi Rotušė, Šv. Petro katedra ir Brėmeno muzikantų skulptūra. Ši vieta kartu su svarbiais paminklais labai mėgstama vieta. Turgaus aikštė laikoma viena iš gražiausių ne tik gimtojoje šalyje, bet ir visoje Europoje. Nuo 15 amžiaus ji keitėsi ir vis gražėjo. Seniausias pastatas – 11 amžiaus Šv. Petro katedra. Taip pat aikštę supa ir daugelis kitų gražių senovinių pastatų. Ypatingai daug lankytojų čia lankosi kalėdiniu laikotarpiu, kuomet šventinė nuotaika sklinda iš kiekvieno aikštės kampelio.

market sqMarktplatz_Bremen_-_Hanseatenkreuz_

Šv. Petro katedra

Istorinė Šv. Petro katedra siekia 98 metrus aukščio. Daugiau kaip 900 metų skaičiuojanti katedros istorija žavi savo išskirtinumu. Per daugelį amžių ji keitėsi tiek viduje, tiek ir išorėje. Iš pradžių šioje vietoje 789 metais buvo pastatyta medinė bažnyčia, kurią pakeitė tvirtesnė architektūra. Šiuo metu Šv. Petro katedra saugo 11 amžiaus Kristaus skulptūrą ir 12 amžiaus romėnų kapelą. Ne tik išorinis fasadas traukia praeivių žvilgsnius, bet ir viduje galima pamatyti daug vertingų kūrinių. Atkreipkite dėmesį į duris. Čia ekskursijų metu siūloma surasti pavaizduotą bėgančią pelę. Įdomu tai, kad tokių bėgančių pelių raižinių yra tik ant keturių bažnyčių durų visoje Vokietijoje.

Šv. petro katedraŠv. petro katedra.jpg1

Fallturm bokštas

146 metrų aukščio Fallturm bokštas yra apie 6 kilometrus nuo istorinio Brėmeno miesto centro. Jis buvo pastatytas 1988 metais. Čia buvo atliekami eksperimentai ir tyrimai su gravitacija. 110 metrų bokšto buvo skirta laisvajam kritimui. Tik 10 sekundžių ir buvo fiksuojamas nusileidimas. Fallturm bokštas matomas iš daugelio Brėmeno miesto vietų, todėl jo tikrai neįmanoma nepastebėti.

Fallturm BremenWirtschaft und Wissenschaft

Rolando skulptūra

Rolando skulptūra yra seniausia tokio tipo skulptūra Centrinėje ir Rytų Europoje. Ji – Brėmeno miesto simbolis, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 1404 metais Turgaus aikštėje buvo pastatyta skulptūra, kurią ir dabar galime pamatyti, o prieš tai čia stovėjo medinė. Tiesa, norėdami pamatyti Rolando skulptūros originalią galvą, turėtumėte apsilankyti Miesto muziejuje, nes restauracijos metu, ji buvo pakeista.

Roland_Statue,_Bremen_Germany

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x