Bratislava

Prie srauniosios Dunojaus upės įkurtas Bratislava miestas yra Slovakijos sostinė, kultūrinis ir mokslinis centras. Architektūra ir istorija traukia viso pasaulio turistus, be to, atrestauruotas senamiestis sužavės savo statiniais. Būtinai paragaukite kelių rūšių sūrių, nes teigiama, kad būtent šioje šalyje gaminami patys geriausi ir įvairių rūšių sūriai.

bratislava-at-night_4995_1bratislava6

Bratislavos pilis

Bratislavos pilis – gynybinė tvirtovė, turinti keturis bokštus, kurie matomi iš tolimiausių miesto kampelių. Architektūrinis paminklas yra svarbiausias objektas, kurį privalo pamatyti visi atvykę į Bratislavą. Šia pilimi didžiuojasi kiekvienas miesto gyventojas. Daugelio amžių istorija ir legendos pasakoja apie pilies svarbą. Nors Bratislavos pilis pirmą kartą buvo paminėta 907 metais, tačiau dabartinė buvo pastatyta XV a. Šiuo metu joje įrengtas Slovakijos nacionalinis muziejus.

Bratislava-Castlebratislava castle inside

Devino pilis

Netoli nuo Bratislavos miesto esanti viduramžių Devino pilis savo istoriją pradėjo 8 a. Ji yra viena iš trijų seniausių, taip pat ir didžiausių žinomų pilių visoje Slovakijoje. Kasmet joje apsilanko daugybė turistų iš viso pasaulio, o nuo pilies bokšto galima pasigrožėti puikia panorama.

devin01

Bratislavos senamiestis

Bratislavos senamiesčio vingiuotos gatvelės, senieji pastatai ir skulptūros sužavės miesto svečius. Pagrindinė dalis skiriama pėstiesiems. Senamiestyje galima pasėdėti mažose, bet jaukiose kavinukėse, o nedidelėse parduotuvėlėse įsigyti suvenyrų. Čia esančioje Pagrindinėje aikštėje nepraeikite pro viduramžiais statytus Šv. Mykolo vartus.

Old-Town-Bratislava-Main-Square

Primatial rūmai

Miesto centre stovintys Primatial rūmai pasakoja šio žavaus miesto istoriją. Juose esančioje garsiojoje Veidrodžių salėje buvo pasirašyta Bratislavos taikos sutartis, baudžiavos panaikinimo sutartis ir kitos svarbios sutartys. Šiuo metu Primatial rūmuose įsikūrusi miesto mero būstinė. Visi norintys gali apžiūrėti vertingą 17–ojo amžiaus gobelenų kolekciją.

primatial

Hviezdoslavo aikštė

Bratislavos senamiestyje esanti Hviezdoslavo aikštė yra viena geriausiai žinomų miesto aikščių. Ji pavadinta garsaus slovakų poeto, dramaturgo ir vertėjo Pavol Orszagh Hviezdoslav garbei. Vaikščiojant aikšte pamatysite nedidelį, bet išraiškingą neoklasicizmo statinį – Slovakijos nacionalinį teatrą, kuris yra vienas gražiausių visoje šalyje. Hviezdoslavo aikštės pietinėje dalyje įsikūręs Radisson Blu Carlton viešbutis ir Vokietijos, ir Amerikos ambasadų pastatai. Norėdami įvertinti slovakų virtuvę būtinai užsukite į čia esantį barą ar restoraną. Juose siūlomi gardžiausi tradiciniai slovakų virtuvės patiekalai.

bratislava_national_theatre_01

Bratislavos Senoji rotušė

Gotikos stiliaus Bratislavos Senoji rotušė senamiestyje stovi nuo 14-ojo amžiaus.  Tai yra seniausia miesto rotušė Slovakijoje, stovinti iki šių dienų ir turinti bokštą, kuris buvo pastatytas apie 1370 metus. Apsilankę rotušėje rasite seniausią Bratislavos miesto muziejų. Jis buvo įkurtas 1868 metais. Čia išgirsite pasakojimus apie miesto istoriją ir apžiūrėsite senuosius kankinimo prietaisus, kurie yra eksponuojami muziejaus salėse. Po įdomios ekskursijos muziejuje galima pakilti į Bratislavos Senosios rotušės bokštą. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas.

 Stara-radnica

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x