Braitonas

Prie La Manšo sąsiaurio, pietų Anglijoje, esantis Braitonas yra garsus šalies pajūrio kurortas. Kasmet čia apsilanko labai daug poilsiautojų. Ne tik poilsis vilioja turistus, bet ir įdomios lankytinos vietos. Kiekvienas Braitone atranda objektus ir vietas, kurias noriai lanko.

31

Karališkasis paviljonas

18 amžiaus viduryje Braitone ant jūros kranto buvo pastatytas namas, kuris buvo skirtas gydymui. Vėliau jis perstatomas į prabangią vilą. Neoklasikinio stiliaus pastatas buvo vadinamas Karališkosios didenybės jūros paviljonu. 1812 metais vykdomos rekonstrukcijos metu pastatui suteikiamas indų stilius su minaretais. Viduje taip pat vyrauja tradicinis rytų stilius. Šiuo metu Karališkasis paviljonas yra po rekonstrukcijos. Vidaus interjeras buvo kruopščiai atkurtas, todėl visi norintys pasinerti į rytietišką pasaką su anglų stiliaus akcentais, gal dalyvauti įdomioje ekskursijoje.

Royal_Pavillion_-_BrightonBrighton_Palace_(Royal_Pavilion)

Laikrodžio bokštas

Braitono centre stovi Laikrodžio bokštas. Šis istorinis paminklas buvo pastatytas 1888 metais. Jis skirtas karalienės Viktorijos 70 gimtadienio progai. Klasikinis baroko stilius yra puikus to laikotarpio garsaus architekto D. Vilingo darbas. 23 metrų bokštas turi 1,5 metrų pločio laikrodį. Viršūnėje yra paauksuotas rutulys, kuris simbolizuoja laiko tėkmę. Taip pat statinį puošia karalienės Viktorijos ir jos vyro Alberto paveikslai. 1999 metais Braitono Laikrodžio bokštas buvo įtrauktas į Grade II architektūros ir istorijos paminklų sąrašą.

laikrodzio bokstas

Braitono pakrantė

Braitono pakrantė yra pietinėje miesto dalyje prie La Manšo sąsiaurio. Nuostabaus grožio gamtos kampelis vilioja turistus čia pasilikti ilgėliau, nei planavo. Pakrantė tęsiasi 11 kilometrų. Verta žinoti, kad šioje vietoje yra pati didžiausia Europos prieplauka. Vienu metu joje gali švartuotis 1900 jachtų. Tai išties įspūdingas kiekis. Braitono pakrantėje yra Žvejybos muziejus su įdomiais eksponatais. Tai pat čia stovi miesto labiausiai lankytinas objektas – apžvalgos ratas. Nuo jo atsiveria kerintys vaizdai su Braitono panorama, La Manšo sąsiauriu ir uolomis. Braitono pakrantė – vieta, kurioje lankosi daugybė poilsiautojų ieškančių tiek poilsio gamtos prieglobstyje, tiek ir linksmų pramogų.

Braitono pakrantėBrighton-Seafront-1024x678

Hove parkas

Populiarus Hove parkas ne tik tarp miesto gyventojų, bet ir tarp turistų. Apie 2 hektarus užimanti žalioji zona tinkama poilsiui gamtoje. Čia lankytojai randa dideles vaikų žaidimų aikšteles, teniso kortus, futbolo ir krepšinio aikšteles bei boulingo centrą. Išalkus galima apsilankyti jaukiose kavinėse ar restoranuose. Gėlynai, medžiai ir skulptūros susilieja su bendru parko kraštovaizdžiu. O teritorijos viduryje yra nuostabus fontanas su kaskadomis.

Hove parkas1

Karališkasis Braitono teatras

Daugiau kaip du šimtus metų skaičiuojantis Karališkasis Braitono teatras tapo traukos centru. Šiuo metu jame pristatomi įvairūs spektakliai, miuziklai ir pjesės, į kuriuos bilietai išperkami iš anksto. Miesto centre stovintis pastatas tapo gražia architektūrine puošmena. Karališkasis Braitono teatras lankytojus domina ne tik kaip kultūros centras, bet ir kaip istorinis bei architektūrinis paminklas.

SONY DSCOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x