Bolonijos architektūros stebuklai

Šiaurės Italijoje, prie gražiosios Reno upės, Bolonija kviečia visus susipažinti ne tik su jos istorija, bet ir su architektūra. Per daugelį amžių įvairių istorinių įvykių sūkuryje buvęs miestas gali pasigirti gausybe architektūrinių ir istorinių paminklų gausa. Įvairūs rūmai, gynybinių kompleksų statiniai bei kiti svarbūs pastatai traukia turistus. Pasivaikščiojimas Bolonija dar ilgai išliks Jūsų atmintyje!

Bologna-San_Pietro_visto_dalla_Torre_degli_Asinelli3

Maggiore vartai

Maggiore vartai priklauso Bolonijos miesto gynybinės sienos kompleksui. Juo rasite eidami į rytus nuo centro. Tai architektūros paminklas, kurio neįmanoma nepastebėti ar praeiti pro šalį. Maggiore vartai buvo pastatyti 13 amžiuje ir daugelį metų buvo pagrindiniai vartai į miestą. Vėliau popiežius Julijus II įsakė aplink vartus pastatyti sutvirtinimą. Pro juos buvo nutiesta pagrindinė Bolonijos gatvė. Vėliau dar kelis kartus buvo vykdomi atnaujinimo darbai ir dabar matome gražų architektūros stebuklą, kuris įtrauktas į daugelį turistinių maršrutų.

Porta Maggiore

Podesta rūmai

Turgaus aikštėje, kuri dabar žinoma kaip Maggiore, 13 amžiuje iškilo Podesta rūmai. Šiuo metu juose dirba miesto valdžia. Rūmų architektūra atspindi griežtas linijas. Pirmasis aukštas, kaip įprasta Bolonijos architektūrai, turi atvirą galeriją. Ją sudaro devynios aukštos ir gražios arkos. Šiame aukšte dabar yra įsikūrusios prestižinės miesto parduotuvės, tad kiekvienas gali pasižvalgyt ne tik į prekes, bet ir į architektūrą. Podesta rūmai turi bokštą, kuris buvo pastatytas 1259 metais. Jis matomas iš daugelio miesto vietų.

Podesta rūmaipodesta__fotograf_twice25rinina25

Santo Stefano bazilika

Santo Stefano bazilika stovi to paties pavadinimo aikštėje. Tai įstabus krikščionių religinis kompleksas, kuris vilioja milijonus tikinčiųjų kasmet. Pasak legendos Santo Stefano bazilika buvo pastatyta 5 amžiuje, Izidės šventyklos vietoje, vyskupo Petronijaus įsakymu. Jis buvo Bolonijos miesto globėjas. Visas kompleksas sudarytas iš 7 bažnyčių, kurios buvo statomos skirtingais laikotarpiais. Komplekse yra muziejus, tačiau net ir neinant į jį galima čia esančiose bažnyčiose rasti tiek daug vertingų freskų, paveikslų, vitražų.

Bologna-Chiesa_di_Santo_Stefano-DSCF7185Santo Stefano bazilika

Via Rizzoli gatvė

Bolonijoje esanti Via Rizzoli gatvė yra pačioje miesto širdyje. Visi turistai čia ateina pasigrožėti jos architektūriniais statiniais. Pasivaikščiojimas šia gatve leis pažinti gražiausius statinius. Ji jungia žymias Nettuno ir Maggiore aikštes. Jos kartu su gatve apsuptos įspūdingais architektūros paminklais. Taip pat tai puiki galimybė pamatyti kaip atrodo klasikiniai Bolonijos namai.

Via Rizzoli1ViaRizzoli

Comunale rūmai

Comunale rūmai arba dar vadinami Akursio stovi pagrindinėje miesto aikštėje – Maggiore. Iki pat 2008 metų čia buvo miesto pasitarimų vieta. 12 amžiuje prasidėjo šių rūmų istorija. Jie priklausė teisininkui Akursio. 15 amžiuje rūmams buvo papildomai pastatytas Akursio bokštas su laikrodžiu. Rūmų architektūra sužavės daugybe stilingų elementų matomų tiek eksterjere, tiek ir interjere. Fasadas papuoštas Madonos su kūdikiu atvaizdu. Šiuo metu Comunale rūmuose yra eksponuojama vertinga meno kūrinių kolekcija.

Palazzo_Comunale01Palazzo Comunale

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x