Bolonija

Šiaurės Italijoje, šalia Reno upės, esanti Bolonija yra Emilijos – Romanijos regiono sostinė. Ji garsėja seniausiu Europoje esančiu Bolonijos universitetu, kuris buvo įkurtas 1088 metais ir pasirašyta Bolonijos deklaracija dėl aukštojo mokslo integracijos. Šiuolaikinis miestas pasižymi puikiai suderintomis senosiomis tradicijomis su modernumu, todėl čia nuolat daug turistų iš įvairių pasaulio šalių.

Bologna_ViewBologna-Typical-street

Karaliaus Enzo rūmai

Bolonijos centre stovi Karaliaus Enzo rūmai. Jie buvo pastatyti 1245 metais. Kairiajame korpuse galima pamatyti kalėjimą, iš kurio galima patekti į Dievo motinos kapelą. Anksčiau čia buvo teismo salė, o apatiniame aukšte buvo saugoma karinė technika. Šiuo metu atrestauruot gotikos stiliaus Karaliaus Enzo rūmai yra mėgstami turistų.

Palace of King Enzo

Nepriklausomybės gatvė

Bolonijoje esanti Nepriklausomybės gatvė yra pati gyvybingiausia miesto vieta. Čia nuolat daug vietinių gyventojų ir turistų. Šurmuliuojančioje gatvėje daugybė parduotuvių, kavinių ir restoranų. Taip pat galima rinktis iš čia esančių puikių viešbučių. Norintys suvenyrų būtinai turi užeiti į Nepriklausomybės gatvėje esančias suvenyrų krautuvėles. Jeigu atvykote į Boloniją apsipirkti, tai žinokite, kad šioje gatvėje yra geros drabužių ir avalynės parduotuvės.

nepriklausom. gatve

Džiuzepės Garibaldžio paminklas

Džiuzepės Garibaldžio paminklas stovi pagrindinėje Bolonijos gatvėje. Jis buvo žymus italų revoliucionierius, karinis ir politikos lyderis. Tautos herojaus garbei paminėti pastatytas paminklas labai mėgstamas turistų. Be to, einant šia gatve jo neįmanoma nepastebėti.

Bologna-Garibaldi-Statue-2

Bolonijos teatras

Bolonijos teatras yra vienas iš reikšmingiausių architektūros paminklų šiame mieste. Fasadą puošia arkos ir kolonos. Viduje interjeras tviska nuo prabangos ir grožio. Dauguma turistų čia ateina ne tik iš išorės pamatyti architektūros paminklo, bet ir nepraleidžia galimybės pamatyti teatro pasirodymų. Bolonijos teatras yra populiariausias viso Emilijos – Romanijos regiono teatras.

teatro-anatomicoBologna-Teatro-Comunale-facade-1024x767

Šv. Petro bazilika

Šv. Petras yra Bolonijos miesto globėjas. Pagrindinėje miesto aikštėje 14 amžiuje prasidėjo Šv. Petro bazilikos statybos, tačiau darbai truko ilgiau, nei buvo planuota. Iki šiol ji taip ir laikoma vis dar nebaigta statyti. Didinga bazilika yra vienas svarbiausių tikinčiųjų vietų, o Europoje – viena iš didžiausių bažnyčių. Iš pradžių buvo siekiama, kad vėlyvosios gotikos katedra būtų pati didžiausia Europoje, tačiau užsitęsusių statybų darbams to nepavyko pasiekti. Šv. Petro bazilika viduje saugo daug labai vertingų relikvijų, kurias verta pamatyti apsilankius šiame mieste.

Šv. Petro bazilika1Šv. Petro bazilika

Franco Rossi restoranas

Franco Rossi restoranas patiks visiems, kurie nori gerai praleisti laiką mėgaujantis aromatingu vynu ir skaniu maistu. Pačiame Bolonijos centre esantis restoranas yra geriausias miesto restoranas. Čia Jūs rasite tradicinius italų virtuvės patiekalus ir daugiau 300 rūšių vyno. Pats restorano savininkas rūpinasi lankytojų pageidavimais ir stengiasi, kad kiekvieno čia apsilankiusio lauktų jauki atmosfera. Franco Rossi restoranas yra puiki vieta romantiškai vakarienei ar linksmam pasisėdėjimui draugų ar šeimos apsuptyje.

franco rossi restaurantRestaurant Franco Rossi

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x