Bodrumas

Ten kur susilieja Egėjo ir Viduržemio jūra įsikūręs Bodrumas. Kontrastų šalis Turkija garsėja puikiais kurortiniais miestais, o vienas iš jų yra istoriko Herodoto gimtinė. Bodrumas supažindina su senovės istorija ir dabartine kultūra. Senoji architektūra ir šiuolaikiniai statiniai sukuria įdomų miesto įvaizdį. Tiek dienomis, tiek ir naktimis čia nuolat šurmuliuoja daugybė turistų ištroškusių turiningų ir gerų atostogų. Tai puikus miestas siūlantis daugybę atrakcijų, pramogų ir ramų poilsį. Miestas tinkamas įvairaus amžiaus svečiams.

163379c7b57a368e73

Šv. Petro pilis

Bodrume stūksanti Šv. Petro pilis yra viena iš svarbiausių istorinių šio miesto lankytinų vietų, kuri traukia turistų grupes. 15 amžiuje pradėta statyti pilis greitai tapo žinoma apylinkėse, nes statyboms naudotas žalias granitas traukė aplinkinių žvilgsnius. Įspūdinga architektūra ir senovės dvasia užburia visus čia apsilankiusius. Perėjus senoviniu kabančiuoju mediniu tiltu atsidursite apsupti tvirtų sienų ir aukštų bokštų. Viduje saugoma vertinga kolekcija sarkofagų ir kitų įvairių archeologinių radinių.

bodrum

Myndos vartai

Bodrumą puošiantys Myndos vartai kadaise buvo sujungti su gynybine siena ir buvo rytinės miesto dalies įėjimas į miestą. Po kapitalinių restauracijos darbų ši vieta tapo turistų traukos centru. Tai svarbus istorinis ir architektūrinis objektas. Net pats Aleksandras Makedonietis bandė patekti pro šiuos vartus į Bodrumą, kuomet norėjo užkariauti šias žemes.

myndos2Myndos_Gate_(Bodrum,_Turkey)

Turgutreis paplūdimys

Bodrumas garsus kurortinis miestas, kuriame gausu gerų paplūdimių, o Turgutreis paplūdimys yra vienas iš geriausių paplūdimių Bodrumo apylinkėse. Per keliolika metų jis tapo populiaria vieta turistams, kurie čia randa puikų aptarnavimą ir paslaugas. Tai net 5 kilometrų ilgio puikaus smėlio paplūdimys. Kavinės, barai, restoranai ir naktiniai klubai tiks pramogų ir skanaus maisto ieškantiems lankytojams. Taip pat siūlomos nardymo pramogos, kurios sulaukia didelio susidomėjimo, o norintys ramybės gali mėgautis saule ir jūra.

DSC05992-small

Amfiteatras

Vienu iš svarbiausių Bodrumo architektūros paminklų yra senasis Amfiteatras. 330 metais pastatytas istorinis amfiteatras talpino apie 13 tūkstančių žiūrovų. Įspūdingo dydžio statinys iki šiol traukia lankytojus. Nuo 1973 metų jis tapo muziejumi po atviru dangumi, o marmuro laiptais pakilus į viršų atsiveria puikus vaizdas. Tiesa, žemutiniai laiptai geriausiai išsilaikė, o kylant aukštyn išvysite gamtos stichijų nuniokotus laiptus.

amphitheatre-bodrum-near-sunset

Bodrumo mauzoliejus

Svarbiausia vieta, kurioje turite apsilankyti atvykę į Turkiją tai Bodrumo mauzoliejus. Tai yra didelė marmuro kapavietė skirta karaliui Mausolusui. Jis buvo žymiausias valdovas apie kurį sklando daugybė pasakojimų ir legendų. Bodrumo mauzoliejus yra vienas iš septynių senojo pasaulio stebuklų. Jis unikalus tuo, kad tai yra vienintelis išlikęs objektas iš šio stebuklų sąrašo. Mauzoliejaus statinio fragmentai sutraukia daugybę turistų iš įvairiausių pasaulio kampelių, kurie trokšta pajusti senojo istorinio laikotarpio dvasią.

DSC09540

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x