Blanes

Blanes kurortas yra Žironos provincijoje, Katalonijoje. Tai seniausias Kosta Brava pakrantės regiono miestas ir labai graži gamtos apsuptyje esanti vieta. Pirmą kartą Blanes buvo paminėtas 1002 metais, tad istorija jo ilga ir jos dėka čia galima rasti daug įdomių vietų, kurias galima aplankyti.

Blanes-1BlanesSaPalomeraFocs2003

S’Auguer rajonas

S’Auguer rajonas – vienas iš pačių seniausių Blanes kurorto vietų. Kadaise čia gyveno jūreiviai ir žvejai, o šiuo metu tai rajonas, kuris laikomas turistų centru. Jis prasideda nuo miesto uosto. Pasivaikščiojimo metu galima pamatyti senuosius namus ir kitus statinius. Siauros gatvelės suteikia jaukumo ir senovinės atmosferos. S’Auguer rajone gausu kavinių, restoranų ir barų, taip pat iš čia labai lengva patekti į miesto centrą. Be to, čia mėgstama vieta romantiškiems pasimatymams.

S'Auguer District

Mestranca bulvaras

Kurortinio miesto Mestranca bulvaras eina lygiagrečiai su Blanes pakrante. Čia mėgstama pasivaikščiojimų vieta tiek miesto gyventojams, tiek ir atvykusiems svečiams. Bulvaras išsiskiria tuo, kad yra nedidelis, bet labai gerai suprojektuotas. Šiuo metu čia galima pamatyti namus, kavines ir picerijas, kuriose nuolat labai daug žmonių. Pagrindinis Mestranca bulvaro objektas – fontanas, kuris čia stovi nuo 1943 metų. Iš jo galima atsigerti tyro vandens.

Mestranca bulvaras

Mari Murtra botanikos sodas

Mari Murtra botanikos sodas yra vienas iš žinomiausių visoje Europoje. Jis buvo statomas tam, kad būtų įkurtas mokslinis centras. Šiuo metu šioje gražioje teritorijoje auga daugiau kaip 3 tūkstančiai augalų rūšių. Iš viso čia galima pamatyti 3 zonas: viduržemio, subtropikų ir pusiaujo klimato. Jūsų laukia puikus pasivaikščiojimas gėlių aromate paskendusiame sode. Mari Murtra botanikos sodas priklauso Nacionalinių kultūros paminklų sąrašui. Be to, čia yra įrengtos kelios puikios apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria Kosta Brava regiono gamtos grožis.

Mari Murtra botanikos sodasMariMurtra

San Joan fontanas

Viduramžių laikotarpio San Joan fontanas su gotikos stiliaus bokštais stovi netoliese nuo de Kabrera rūmų, Blanes senamiesčio centre. 15 amžiuje iš akmens pastatytas fontanas iki šiol puikiai išsilaikė ir puošia šią miesto dalį. San Joan fontanas patenka į lankomiausių architektūros paminklų sąrašą, tad nepraleiskite jo ir būtinai ateikite pasigrožėti juo.

Gothic fountain

Sa Palomera uola

Didelė Sa Palomera uola skiria jūrų uosto teritoriją nuo turistinės poilsio zonos. Vasara ant jos vyksta Tarptautinis fejerverkų festivalis, kurio metu čia susirenka tūkstančiai stebėtojų. Sa Palomera uola laikoma vienu iš Balanes simbolių. Nuo jos galima stebėti gražiausius gamtos vaizdus.

sa-palomera_00944b54e8fd39b481cb7fa5dbce04ddb070d252SONY DSC

Šv. Marijos bazilika

Gotikos stiliaus Šv. Marijos bazilika – miesto puošmena. Ji 14 amžiuje buvo pastatyta ant Blanes šeimai priklausiusių rūmų pamatų. Bažnyčia iki šiol populiari tiek tarp tikinčiųjų, tiek ir tarp turistų. Čia rengiamos religinės šventės, į kurias atvyksta daugybė tikinčiųjų iš viso pasaulio. Turistams patariama čia ateiti darbo dienomis, kuomet nėra tiek daug lankytojų.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x