Blakpulas

Šiaurės rytų Anglijoje esantis Blakpulo miestas yra garsus šalies kurortas. Įsikūręs gražioje Airijos jūros pakrantėje jis vilioja turistus 11 kilometrų ilgio paplūdimiu. Čia gausu viešbučių, kavinių ir klubų, kuriuose galima linksmai praleisti laiką. Tai vienintelis šalies miestas, kuris išsaugojo beveik identišką transporto priemonę – elektrinį tramvajų. Mieste gausu gražių parkų, įdomių muziejų ir architektūrinių paminklų.

blackpool_illuminations_mirrorball_red2untitled

Blakpulo bokštas

Blakpulo bokštas – į 158 metrų aukštį iškilęs miesto simbolis. Jis matomas iš įvairiausių miesto kampelių. Bokštas pelnė aukščiausio lygio įvertinimą ir yra viena pagrindinių turistų atrakcijų mieste. Jame įrengtoje apžvalgos aikštelėje galima grožėtis miesto panoraminiais vaizdais, o esančioje pobūvių salėje pasiklausyti magiškos vargonų muzikos. Taip pat kino mėgėjai gali apsilankyti bokšte įrengtame kino teatre, kuriame pamatysite 4D kino filmus. Visų, kurie mėgsta cirko pasirodymus, laukia cirkas, o norintys patirti kvapą gniaužiančius nuotykius turi nusileisti į požemius, kuriuose sužinosite miesto istoriją.

Blackpool0Towerblackpool-tower

Blakpulo žiemos sodai

Blakpulo žiemos sodai yra vienas iš svarbiausių miesto architektūrinių bei kultūrinių paminklų. Juos rasite pačiame miesto centre. Nuo 1878 metų miesto gyventojus ir svečius džiugina ši populiari pramogų vieta. Kurortiniame mieste esančiame žiemos sode rengiami koncertai, teatro pasirodymai ir kitokie renginiai. Ekskursijas rekomenduojama užsisakyti iš anksto, nes tai labai populiari vieta.

ziemos sodasziemos sodas sale

Madame Tussaunds vaškinių figūrų muziejus

Madame Tussaunds vaškinių figūrų muziejus – vienas žinomiausių muziejų visame pasaulyje. Vienas iš jo padalinių yra atidarytas Blakpulo mieste. Nuo 2011 metų jame galima pamatyti žinomiausius, turtingiausius ir įtakingiausius asmenis iš viso pasaulio. Garsūs politikai, kino aktoriai, animacinių filmų herojai ir daugelis garsių figūrų. Visos vaškinės figūros gaminamos itin kruopščiai, todėl atrodo labai tikroviškai. Turistai nusifotografavę šalia įžymybės figūros gali drąsiai girtis, kad stovėjo šalia įžymybės, nes atskirti nuo gyvo asmens beveik neįmanoma.

madame_tussauds_blackpool_logoMusic_2

Stanley parkas

Prie pat Fylde ežero 1921 metais buvo įkurtas Stanley parkas. Jis yra didžiausias parkas Blakpule ir užima daugiau nei 100 hektarų plotą. Tai itin mėgstama miesto gyventojų pasivaikščiojimų vieta. Čia galima ramiai pasivaikščioti grožintis įvairiaspalvėmis gėlėmis, plaukioti valtimis ežere ar žaisti mini golfą. Futbolo ir krepšinio gerbėjai taip pat ras jiems įrengtas aikšteles. Norintys ramaus poilsio gali ramiai iškylauti ežero pakrantėje. Šiltuoju metų laiku parke vyksta įvairūs renginiai, kurie sutraukia minias žiūrovų.

stanleypark1

Blakpulo kaimo modelių parkas ir sodai

Šalia Stanley parko yra Blakpulo kaimo modelių parkas ir sodai. Tai paroda, kurioje eksponuojami rankų darbo įvairių Anglijos kaimelių ir jų pastatų miniatiūriniai modeliai. Čia galite pamatyti viduramžių Škotijos pilies gyvenimą, ypatingai atrodo autentiški 19 – 20 amžiaus kaimo modeliai, kurie buvo kuriami pagal realius pavyzdžius. Tai puiki vieta pailsėti nuo kurorto šurmulio.

blackpool-hotels-guest-houses-blackpool-model-villagemarket-stalls

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x