Bialystokas

Bialystokas arba Balstogė yra didžiausias šiaurės rytų Lenkijos miestas. Jis yra antrasis pagal gyventojų tankį šalies miestas. Ne tik amžių istorija ir didinga architektūra žavi turistus. Bialystokas garsėja ir kaip gražios gamtos vieta, juk net per 17 procentų miesto sudaro miškai. Jis yra penktas pagal miškingumą miestas Lenkijoje. Taip pat Bialystokas daugeliui žinomas, kaip puiki vieta apsipirkti. Kiekvienas čia ras įdomių ir naudingų vietų, kurias verta aplankyti.

12

Branickio rūmai

Branickio rūmai dar vadinami Lenkijos Versalio rūmais, nes kartu su parkais, sodais ir skulptūromis sudarė gražų ansamblį. Jie buvo pastatyti 1752 metais ant tuo metu buvusios akmens pilies. Tai gražus vėlyvojo baroko stiliaus statinys, kuris išsaugojo architektūros prabangą ir vidaus interjero grožį. Nuo 1958 metų rūmai buvo įtraukti į Palenkės vaivadijos saugomų istorijos paminklų sąrašą. Jau daugiau kaip 6 dešimtmečius juose yra įkurtas Bialystoko medicinos universitetas.

20110331_2917_palac_GD

Kosciuszko turgaus aikštė

Pačiame Bialystoko centre yra Kosciuszko turgaus aikštė. Ji labai mėgstama ir yra populiariausia visame mieste. Kosciuszko turgaus aikštės centre stovi baroko stiliaus Miesto rotušė, kuri yra vienas iš lankomiausių miesto objektų. Joje yra įkurtas muziejus. Apžvelgus aikštę galima pamatyti daug gražių pastatų, kurie sukuria vieningą architektūrinį kompleksą. Kosciuszko turgaus aikštėje nuolat šurmulys ir minios žmonių. Čia mielai lankosi tiek miesto gyventojai, tiek ir smalsūs turistai, kurie nori pažinti Bialystoko miesto gyvenimo ritmą ir kultūrą.

Kosciuszko Market SquareKosciuszko-Market-Square-Bialystok

Las Zviežyneco draustinis

Vienas iš žinomiausių Bialystoko miesto teritorijoje esantis lankytinas objektas – Las Zviežyneco draustinis. Dar 18 amžiuje šiose apylinkėse buvo Branickių šeimos medžioklės plotai, kuriuose gyveno daugybė laukinių žvėrių. Šiame draustinyje saugoma išlikusi ekosistema. Lankytojams siūlomos pažintinės ekskursijos po draustinio gražiausias ir įdomiausias vietas. Tai puikus būdas ne tik pabūti gražioje gamtoje, bet ir pažinti laukinius augalus bei žvėris.

Rezerwat przyrody Las ZwierzynieckRezerwat przyrody Las Zwierzyniecki

Šv. Marijos katedra

Bialystoke stovinti Šv. Marijos katedra. 1626 metais buvo pastatyta pirmoji jos dalis, kuri yra gotikos stiliaus su renesanso stiliaus elementais. Antrasis statybų etapas vyko 1900–1905 metais. Tuomet katedra įgavo neogotikos stiliaus detalių. Unikalus architektūrinis paminklas traukia turistus. Išorės fasadas traukia žvilgsnius, o įžengus į šventovės vidų taip pat sužavi. Abejingų nepalieka vidaus interjeras. Keli altoriai, kurie pagaminti iš medienos ir marmuro yra puošti auksu ir bronza, mozaikomis ir raižyba. Vitražiniai langai ir meno kūriniai taip pat nelieka nepastebėti.

bialystok-catedral-19

Miesto rotušė

Kosciuszko turgaus aikštėje stovinti Miesto rotušė yra vienas lankomiausių miesto objektų. Tai puikus baroko stiliaus statinys, kuris buvo statomas 1745–1761 metais. Miesto rotušė taip niekada ir netapo miesto administracijos buveine. Ji buvo naudojama kaip gaisrininkų stebėjimo bokštas ir parduotuvėlių vieta. Šiuo metu rotušėje yra Miesto muziejus.

350471

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x