Bernas

Bernas – kalnuotosios Šveicarijos sostinė. Tai ketvirtas pagal dydį šalies miestas, kuris garsus fontanų skaičiumi, istorija ir architektūra. Nenustebkite jame išvydę daugybės atributikos su meškomis, nes būtent šis gyvūnas tapo pirmuoju sumedžiotu grobiu šiose apylinkėse. Dėl šios priežasties miesto emblemą puošia lokys.

Bern_KramgasseBern_luftaufnahme

Berno senamiestis

Pažintis su Bernu prasideda nuo pasivaikščiojimo istorinio senamiesčio akmenimis grįstomis gatvelėmis. Jis įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros ir paveldo sąrašą. Daugybė gotikos stiliaus elementų išliko nuo pat 15 amžiaus. Nepraeikite pro istorinius fontanus, kurių čia labai daug. Juk Bernas laikomas fontanų miestu. Norėdami pasigrožėti senamiesčio panorama eikite ant Arės upės tilto, iš čia atsiveria puikus vaizdas į raudonų stogų senąjį miesto kvartalą.

bern old townbern-old-town1

Meškų parkas

Šalia istorinio Berno senamiesčio yra įkurtas Meškų parkas. Jos šio miesto simbolis. Nuo 2009 metais atidarytame moderniame parke kasmet apsilanko daugybė turistų iš viso pasaulio. Šiuo metu čia galima susipažinti su 4 rudosiomis meškomis. Šalia Meškų parko yra įsikūrusi kavinė su terasa nuo kurios atsiveria gražus vaizdas ir galima stebėti meškų šeimynėlę.

baerenparkflat,550x550,075,f

Ementalio slėnis

Šveicarija garsėja ne tik laikrodžiais, bet ir sūriu. Apsilankę Berne nepraleiskite progos atvykti į šalia šio miesto esantį garsųjį Ementalio slėnį, kuriame gaminamas Ementalio sūris. Šiame regione jo gamyba pradėta nuo XIII amžiaus. Šis švelnaus riešutų skonio sūris vadinamas šveicariško sūrio karaliumi ir išsiskiria didelėmis skylėmis, kurios atsiranda fermentacijos proceso metu.

emmental_schaukaeserei4h_00037836-33424650

Berno botanikos sodas

Daugybė alpių augalų auga nuostabiame Berno botanikos sode. Be Šveicarijos augmenijos vaikščiojant vingiuotais takeliais galima pamatyti Azijos ir Šiaurės Amerikos gėlių ir krūmų. Ypatingai daug smalsių lankytojų apsilanko Palmių name, kuris įkurtas Berno botanikos sodo teritorijoje. Čia auginami augalai iš tropikų kraštų: bananai, ananasai, kava, cukranendrės.

Bern_Botanischer_Garten_1bot_garden

Parlamento rūmai

Parlamento rūmai Berne pastatyti 1902 metais. Jie išsiskiria savo dydžiu ir sferiniu kupolu, kuris matosi iš toli. Dauguma šį statinį laiko ne Parlemento pastatu, o miesto rotuše. Architektūra iš tiesų jis neprimena klasikinio tokio statinio stiliaus. Tuo metu, kai nevyksta posėdžiai, galima nemokamos ekskursijos metu pasivaikščioti pastato viduje ir sužinoti jų istorija.

© 2008 Béatrice Devènes / PixsilBundeshaus_Bern_2009,_Flooffy

Lokio aikštė

Lokio aikštė labiau primena bulvarą, nei aikštę. Šią vietą pavadinti miesto simbolio – meškos vardu buvo sugalvota dėl šioje aikštėje buvusios lokio duobės. Šiuo metu Lokio aikštėje mielai renkasi ne tik miesto gyventojai, bet ir į miestą atvykę turistai. Jaukios lauko kavinės ir parduotuvėlės traukia minias lankytojų.

squere b

Rožių parkas

Rožių parkas dar vadinamas Rosengarten Berne yra populiariausias parkas. Didelėje teritorijoje nuo 1913 metų yra nuostabiausių gėlių ir gražaus vandens telkinio vieta. Tai 220 rūšių rožių namai. Čia galima ne tik ramiai pasivaikščioti ir pailsėti, bet ir pamatyti retų augalų.

The Rose Garden (Rosengarten), Bern, Canton Bern, Switzerlandrose gard

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x