Berlynas

Berlynas ne tik Vokietijos sostinė, bet ir didžiausias šios ypatingos šalies miestas. Daugybė lankytinų vietų, platus pasirinkimas kultūrinių renginių ir daugelio amžių istorija kviečia susipažinti su šiuo miestu. Jis garsėja visoje Europoje muziejų gausa ir vertingų meno kūrinių kolekcijomis.

Berlin-Pakete

berlin-visiting

Muziejų salos

Centriniame Berlyno Mitte rajone esančioje Šprė upės saloje yra Muziejų salos. Šioje išskirtinėje vietoje yra beveik visi svarbiausi Vokietijos sostinės muziejai. Atvykę į salą aplankysite Pergamo, Senąjį Altes, Egipto ir Bodės muziejų. Taip pat ir Senąją Nacionalinę galeriją.

Museumsinsel_Fernsehturm

Berlyno siena

Istorinius įvykius menanti Berlyno siena yra vienas iš lankomiausių miesto objektų. Šaltojo karo metais ji atskyrė miestą į dvi dalis. Ši siena daugeliui žmonių tapo gedulo ir sielvarto vieta.

berlin-wall

Berlyno televizijos bokštas

Berlyno televizijos bokštas yra aukščiausias šalies statinys, kurio aukštis siekia 368 metrus. Pakilus į apžvalgos aikštelę atsiveria įspūdinga miesto panorama. Iš čia matosi Reichstagas, Olimpinis stadionas, Brandenburgo vartai ir Potsdamo aikštė. Jis jau daugelį metų neužleidžia pozicijų dėl lankomiausio turistinio objekto visame mieste.

TV_Tower_of_East_Berlin

Potsdamo aikštė

Potsdamo aikštė nuo XX amžiaus buvo ne tik didžiausia, bet ir labiausiai lankoma aikštė visame Europos žemyne. Šiuo metu joje įsikūrusios parduotuvės, restoranai, barai, kavinės, kazino, kino teatras ir daugybė kitų pramogoms skirtų vietų. Nenuostabu, kad čia nuolat gausu lankytojų ir visai nesvarbu kada atvyksite ar dieną, ar naktį.

potsdam

Berlyno zoologijos sodas

Berlyno centre įkurtas Berlyno zoologijos sodas yra pats lankomiausias visoje Europoje. Net 34 hektarus žemės ploto užimančiame zoologijos sode galima sutikti daugiau kaip 17 tūkstančių gyvūnų. Įvairių rūšių žinduoliai, paukščiai, ropliai ir žuvys nepaliks abejingų jiems. Tai nepamirštama pažintis su daugybe ne tik visiems gerai žinomais gyvūnais, bet ir su rečiausiais.

zoo_elefantentor berlin_

zoo berlin

Botanikos sodas

Botanikos sodas Berlyne yra vienas iš svarbiausių botanikos sodų visame pasaulyje. 43 hektarų žemės ploto teritorijoje galima pamatyti apie 22 tūkst. augalų rūšių. Jame lankytojams duris atvėrė Botanikos muziejus, herbariumas, mokslinė biblioteka ir šiltnamiai, kuriuose auginami įvairūs augalai.

botanic Italienischer_Garten_600

botanic gewaechshaeuser_nacht

Pergalės kolona

Berlyne stūksanti Pergalės kolona yra vienas iš žymiausių miesto paminklų. Tiergarten parko centre stovinčios 67 metrų aukščio kolonos viršūnę puošia auksinė sparnuota romėnų pergalės deivės Viktorijos statula. Nepraleiskite progos pakilti į Pergalės kolonos apžvalgos aikštelę. Iš čia atsiveria nuostabi Berlyno panorama. Norėdami atsikvėpti galite eiti į čia veikiančią kavinę ar aludę.

siegessaeule

Berlyno katedra

Muziejų saloje stovi įspūdingo grožio architektūrinis paminklas – Berlyno katedra. Ji yra didžiausia Vokietijos protestantų bažnyčia. Joje veikiantis muziejus supažindina su daugelio metų istorija ir architektūros stilių elementais. Norėdami pamatyti centrinės Berlyno dalies panoramą turėsite pakilti daugybe mažų laiptelių į apžvalgos aikštelę.

berlin dom

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x