Bergamas

Šiaurės Italijos Lombardijos regione esantis Bergamas yra provincijos centras. Miestas garsėja žemėlapių gamyba. Jis suskirstytas į dvi dalis. Citta alta yra aukštutinė dalis kalvos viršūnėje. Ji apsupta istorine 17 amžiaus gynybine siena. O žemutinė dalis – Citta bassa su aukštutine sujungta funikulieriumi, keliais ir pėsčiųjų takais. Ji laikoma šiuolaikine miesto dalimi.

Bergamo-green-hillsbergamo

Venecijos siena

Venecijos siena vietoje senosios buvo pradėta statyti 1556 metais. Ji visus stebino savo didingumu. Sienos ilgis viršijo 6 kilometru, o didžiausias aukštis siekė iki 50 metrų. Istorikai Venecijos sienos likimą vadina ironišku, nes taip ir nebuvo panaudota gynybiniai tikslais. 1797 metais prancūzų kariai į Bergamą įžygiavo nepanaudoję ginklų ir nepralieja kraujo. Po to Venecijos siena tapo miesto simboliu, kuris traukia turistus.

Mura VeneteMura Venete1

Duomo aikštė

Viena iš gražiausių Bergamo aikščių – Duomo aikštė. Apsidairius aplink išvysite įvairių laikotarpių ir architektūros stilių statinius. Aikštės simbolis – Bergamo katedra. Taip pat čia stovi Šv. Marijos Maggiore koplyčia ir Koleoni kapela, kuri laikoma lombardų kapela. Pasivaikščiojimas senąją Duomo aikšte ilgai išliks Jūsų atmintyje.

Piazza Duomopiazza-duomo

Šv. Marijos Maggiore koplyčia

Šv. Marijos Maggiore koplyčia stovi Duomo aikštėje. 12 amžiuje, 7 amžiaus bažnyčios vietoje, buvo pradėtos šios šventovės statybos. Per daugelį metų statinys buvo vis papildomas naujais elementais. Viduje Jus sužavės prabanga ir įvairių spalvų, stilių bei meno kūrinių derinys. O pažvelgus į viršų pamatysite įspūdingą kupolą, kurį puošė garsus italų tapytojas Džiovani Batista Tiepoloc.

Basilica di Santa Maria MaggioreBergamo-alta-la-Basilica-di-S-Maria-Maggiore-e-lattigua-cappella-Colleoni-a28717147

Gleno užtvankos runos

Gleno užtvankos runos yra Vilimore de Skalve miestelio, kuris randasi netoli nuo Bergamo. Ši vieta primena apie tragiškus įvykius, kurie vyko 20 amžiaus pradžioje. Gleno užtvanka buvo skirta elektros gamybai, kurios Italijai reikėjo vis daugiau. Nors buvo daug skundų dėl nekokybiškų medžiagų ir statybų darbo, bet ji buvo pradėta eksploatuoti. Prasidėjus stipriems lietums, užtvanka neatlaikė ir išsiliejo nušluodama nuo žemės paviršiaus Buedzio ir Deco kaimus nuo žemės paviršiaus. Šiuo metu Gleno užtvankos runos yra labai lankoma vieta.

71858_388807_SF03000000_7280756_mediumdiga_del_gleno_20120812_089

Senoji miesto rotušė

Senoji miesto rotušė mėgstama turistų, o kadaise, iki tol kol 13 amžiuje gaisras nesunaikino pastato, čia buvo valdžios susirinkimų vietų. Iki mūsų dienų ji keitėsi ir buvo restauruojama, o dabar galime pamatyti kolonomis ir liūto skulptūra puoštą architektūrinį pastatą. Senoji miesto rotušė saugo svarbius „Filosofija“ serijos paveikslus. Juos nutapė garsus renesanso epochos dailininkas Donato Bramante.

senoji rotuse

Vecchia aikštė

Vecchia aikštė yra viena iš pagrindinių vietų, kurią būtina pamatyti atvykus į Bergamą. Senoji miesto aikštė nukelia į renesanso laikotarpį. Daugybė turistų ateina čia pasigrožėti architektūriniais statiniais ir elegantišku fontanu, kuris labai mėgstamas lankytojų. Taip pat čia rasite daug kavinių ir restoranų, kuriuose siūlomas gardus maistas.

3-piazza-vecchia-bergamo-no-people

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x