Belfastas

Belfastas – didžiausias Šiaurės Airijos miestas. Kartais jis dar vadinamas vartais į šiaurinę šalies teritoriją. Miestą supa graži ir rami gamta, o štai įvažiavus į Belfastą pasitinka šurmuliuojančios gatvės. Tai istorijos, kultūros, architektūros derinys, kuris traukia atvykėlius. Čia kiekvienas pagal savo amžių ir pomėgius ras ką pamatyti ir ką įdomaus nuveikti: muziejai, pilys, gamtos kampeliai, barai, pubai ir kitos vietos.

belfastbelfast Albert-Clock

Juodasis kalnas

Juodasis kalnas siekiantis 390 metrų aukštį puošia rytinę Belfasto dalį. Tai vienas iš žinomiausių gamtos lankytinų vietų. Nuo kalno viršūnės atsiveria puikus vaizdas į miestą. Čia galima pamatyti senovinius trikampio formos akmens stulpus, kurie apipinti daugybe paslaptingų pasakojimų. Pasivaikščiojimas Juoduoju kalnu neprailgs, jo metu sutiksite įvairius gyvūnus ir pamatysite gražius augalus.

Belfast_from_Black_Mountain_-_geograph_org_uk_-_1254125

Parlamento rūmai

Parlamento rūmai, dar vadinami Stormontu, stovi to paties pavadinimo Belfasto rajone. Pagrindinis statinio fasadas traukia žvilgsnius jonėninėmis kolonomis. Taip pat nepastebėtaS lieka ir Sero Edvardo Karsono paminklas. Jis buvo žymus airių juristas ir politikas. Parlamento rūmai – istorinis statinys, kurį verta pamatyti apsilankius Belfasto mieste.

Parliament Buildings at Sunset (Feb 2009)The-Parliament-Buildings-in-Belfast

Belfasto botanikos sodas

Populiarus Belfasto botanikos sodas, užimantis 110 tūkstančius kvadratinių metrų žemės ploto, daugeliui vietinių gyventojų tapo kasdienių pasivaikščiojimų vieta. 1840 metais įkurtas sodas iki šiol džiugina augalų įvairove ir grožiu. Pagrindinis augalas, kuris sulaukia daugiausia dėmesio – australiška lelija, kuri 2005 metais, po 23 metų laukimo, pagaliau pražydo. Belfasto botanikos sodas organizuoja daugybę renginių ir koncertų.

BelfastBotanicGardens[1]Bandstand,_Botanic_Gardens,_Belfast_-_geograph_org_uk_-_901879

Šv. Onos katedra

Šv. Onos katedra yra Airijos protestantų dvasinis centras. Įspūdingos architektūros bažnyčia pakeri pro šalį einančiųjų žvilgsnius. 1989 metais pastatyta katedra puikiai perteikia romantizmo stilių. Šviesus akmuo architektūroje atskiria ją nuo kitų airiškų gotikos stiliaus bažnyčių. Šv. Onos katedros vidaus interjeras taip pat sužavi visus įžengusius į vidų. Vertingi meno kūriniai suteikia dar daugiau prabangos ir didingumo.

anna catedralst anna catedrals

Crown Liquor Saloon pubas

Atvykę į Airiją būtinai turite užsukti į pubą. Crown Liquor Saloon pubas yra vienas iš geriausių ir žinomiausių Šiaurės Airijoje. Jis pagal aptarnavimą ir gėrimų kokybę atitinka aukščiausius standartus. Istorinis pastatas iš išorės puoštas plytelėmis su logotipo mozaika, o viduje taip pat didelis dėmesys skiriamas mozaikoms. Viduje viešpatauja jauki atmosfera. Crown Liquor Saloon pubas – labai mėgstama ne tik vietos gyventojų pasisėdėjimų vieta, bet ir atvykusių miesto svečių.

Crown Liquor Salooncrown-liquor-saloon-belfast-united-kingdom+1152_12767441096-tpfil02aw-3202

Alberto laikrodžio bokštas

Alberto laikrodžio bokštas stovi Karališkoje aikštėje. 1865 metais pastatytas bokštas buvo skirtas karalienės Viktorijos vyrui princui Albertui pagerbti. 35 metrus siekiantis bokštas – viena iš lankomiausių Belfasto vietų. Turistus bokštas traukia ne tik istorija, bet ir tuo, kad architektai suklydo apskaičiuodami pastato medžiagas ir tai, kad ši vietovė buvo pelkėta. Dėl to Alberto laikrodžio bokštas šiek tiek pasviręs. Architektūros stilius atspindi prancūzų ir italų stilius.

3932853410_a21b33a6f4_z

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x