Bauskė

Bauskė – Latvijos miestas, kurio istorija prasidėjo 1609 metais. Tai labai populiari vieta turistams. Verta paminėti, kad iki šių dienų čia yra išlikęs senovinis miesto išplanavimas, kuris suteikia Bauskei išskirtinumo prieš kitus Europos miestus. Čia turistai atranda daugelio amžių istoriją, architektūrą ir gražias vietas.

3

1

Bauskės pilis

Nemunėlio ir Mūšos santakoje stovinti Bauskės pilis yra lankomiausias šio miesto objektas. 15 amžiuje ji buvo pastatyta Livonijos ordinui siekiant apsiginti nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės puolimų. Po statybų čia labai greitai apsigyveno žvejai ir prekybininkai, kurių dėka čia susikūrė miestas. Senoji renesanso stiliaus pilis šiuo metu mielai sutinka lankytojus ir kviečia į čia esantį muziejų, o kiekvienais metais liepos mėnesį čia vyksta tarptautinis senosios muzikos festivalis. Taip pat lankytojams siūloma pasivaikščioti pilies prieigose ir pasigrožėti gamta.

bauska-castle-latvia-boris-suntsov

110910-bauska-castle-001wwnRundalės rūmai

Netoli nuo Bauskės yra Rundalės rūmai, kurie gausiai lankomi turistų. Jie vadinami Baltijos Versaliu ir yra lankomiausias Latvijos objektas, kurį privalu pamatyti atvykus į šią šalį. Įspūdingo statinio architektas B. F. Rastrelis pastatė ir garsiuosius Sankt Peterburgo Ermitažo Žiemos rūmus. Pastatas buvo baigtas statyti 1768 metais. Baroko stiliaus architektūra puikiai dera su greta esančiu parku, kuriame labai smagu pasivaikščioti. Tai baroko ir rokoko stiliaus parkas ir sodas. Jis užima net apie 60 hektarų žemės ploto. Tai iš tiesų įspūdinga teritorija. Rūmai turi 138 kambarius, kurių kiekvienas dekoruotas puošniomis interjero detalėmis. Šiuo metu Rundalės rūmuose veikia muziejus.

rund

Rundāle_palace_5Bauskės senamiestis

Žavus istorinis Bauskės senamiestis yra pagrindinis lankytinas objektas mieste. Čia nuolat šurmuliuoja minios žmonių. Jaukios kavinės ir ramūs pasivaikščiojimai senomis gatvėmis patiks ir miesto svečiams. Senamiestyje išlikęs taisyklingas gatvių planavimas. Čia stovi 17 amžiaus miesto rotušė, 16 amžiaus Šv. Dvasios bažnyčia ir kiti seni pastatai.

Bauska-rats

Bauskės senamiestisAutomobilių muziejus

Automobilių muziejus Bauskėje yra garsiojo Rygos automobilių muziejaus filialas. Tai įspūdinga paroda, kurioje galima pamatyti įdomiausius, seniausius ar gražiausius automobilių modelius vienoje vietoje. Skirtingų laikotarpių eksponatai labai mėgstami lankytojų. Tai populiariausias apylinkių muziejus. Čia rasite ne tik praeito šimtmečio amerikiečių automobilius, bet ir mums gerai žinomus rusų transporto priemones. Prie visų eksponatų lankytojai randa patogius ir informatyvius stendus su informacija. Ekskursija Automobilių muziejuje neprailgs.

Automobilių muziejus

Automobilių muziejus1Šv. Georgijaus cerkvė

Bauskės mieste stovinti Šv. Georgijaus cerkvė – ryškus architektūros ir religijos paminklas. Ji buvo pastatyta 1881 metais ant nedidelės kalvos. Pagal planą ji turėjo puikiai matytis iš netoliese esančių apylinkių. Dėka šios nedidelės kalvos cerkvė tapo matoma net ir iš Bauskės pilies. Tiesa, vėliau šalia buvo pastatytas administracinis pastatas su prekybos centru, kuris užstojo visą cerkvę. Šio architektūros statinio neįmanoma nepastebėti, nes ryškios spalvos tiesiog traukte traukia ne tik tikinčiuosius, bet ir turistus. Šv. Georgijaus cerkvė atspindi romanų stilių. Viduje žavi minimalizmas ir interjero kuklumas.

10_big

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rima
rima
8 years ago

Gražu,įdomu,ryt važiuojam apžiūrėti.

1
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x