Barselona

Antras pagal dydį Ispanijos miestas Barselona yra Katalonijos regiono sostinė. Viduržemio jūros pakrantėje įkurtas miestas garsėja įspūdingais architektūriniais paminklais ir istorija. Verta paminėti, kad garsiojo Antonio Gaudi statiniai, esantys Barselonoje, yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jie yra labiausiai lankomi turistų objektai. Barselonoje visą parą galima linksmai leisti laiką naktiniuose klubuose ir baruose. Nepamirškite paragauti Katalonijos regiono virtuvės patiekalų, kuriems subtilaus skonio ir aromato suteikia jūros gėrybės.

Barcelona-Ville1rotatesae_x4_11345164419

Guelio parkas

Guelio parkas Barselonoje pradėtas kurti nuo 1900 metų. Tai buvo garsiausio ir talentingiausio Ispanijos architekto Antonio Gaudi suprojektuotas šedevras. Jo dėka Barselona išgarsėjo visame pasaulyje. Į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktame parke galima grožėtis ne tik originalių formų statiniais, skulptūromis, bet ir Gaudi namu – muziejumi, ir Gaudi katedra. O nuo kalvos atsiveria nuostabiai žavi miesto panorama.

Parc-Guell-Staircase-Wiki

Gaudi katedra

Ispanijos architektas Antonio Gaudi sukūrė Gaudi katedros projektą, kuri dar vadinama Šv. Šeimynos bažnyčia. Tai vienas iš originaliausių statinių visame pasaulyje. Nors šio kūrinio architektas nespėjo baigti statyti, tačiau katedra yra svarbiausias lankytinas objektas Barselonoje. Planuojama, kad per ateinantį dešimtmetį ji atrodys taip, kaip A. Gaudi buvo sumanęs.

gaudi familiagaudi_large_verge_medium_landscape

Casa Batllo namas – muziejus

Casa Batllo namas – muziejus architekto Antonio Gaudi sukurtas šedevras, kuris buvo skirtas tekstilės magnatui Josepui Battlo. Tai nepaprastas namas, tai – fantasmagoriška legenda. Namo viduje slepiasi dar originalesnis vidinis interjeras, pilnas metaforų, mįslių ir netikėtų atradimų, kuriuos padeda atpažinti ir suprasti muziejaus darbuotojai.

batllo-noct02casa-batillo-art

Montjuic fontanas

Nuostabusis Montjuic fontanas įsikūręs šalia Plaza Espanya aikštės. Jis yra laikomas vienu iš dešimties svarbiausių Barselonos miesto orientyrų, kurį tiesiog būtina aplankyti atvykus į Barseloną. Jis buvo sukurtas 1929 metais, tarptautinės parodos proga. Šiuo metu fontanas vakarais šviečia įvairių spalvų šviesomis, kurias papildo garso efektai. Visus metus galima stebėti fontano šou, kurio metu išgirsite nuo kino iki klasikinės muzikos.

FONT_M~1

Karališkoji aikštė

Barselonos Karališkoji aikštė atspindi ispaniško romantizmo stilių. Jos centre stovi fontanas vadinamas „Trys gracijos“. Atkreipkite dėmesį į nuostabius šviestuvus. Juos sukūrė garsusis architektas Antonio Gaudi. Tai buvo jo pirmasis ir vienintelis įvykdytas užsakymas valstybei.

2354598536_d5245a5717

Sant Pau del Camp bažnyčia

Norėdami pamatyti asketišką ir seniausią miesto architektūros pavyzdį apsilankykite Sant Pau del Camp bažnyčioje.  Ją X amžiuje pastatė vienuoliai. Nepaisant jos amžiaus ji puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. Viduje nepamatysite prabangos, bet būsite nustebinti originalumo ir asketiškumo. Jos teritorijoje yra XII amžiaus dengta galerija, kurioje stovi arkos, fontanai, raižiniai. Katalonijoje tai pats rečiausias romėnų architektūros šedevras.

santpaudelcamp2

Horta labirinto parkas

Horta labirinto parkas Barselonoje yra ypatingai saugomas, nes tai – vienintelis tokio stiliaus žaliasis parkas. Lankytojai įėję į jo vidų pamatys XVIII amžiaus neoklasikinį ir XIX amžiaus romantišką sodus. Labirinto ilgis siekia 750 metrų ir į jį vienu metu negali įeiti daugiau kaip 750 lankytojų.

laberinto2tumblr_mbbcmmMwho1qe21e9o1_500

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x