Barleta

Barleta yra Italijos Apulijos regione. Žemėlapyje Apulija sudaro „bato užkulnį“. Barleta pasaulyje žinoma dėl joje esančios garsiosios Romos imperatoriaus Fedosijaus II bronzinės statulos. Jos pamatyti atvyksta istorikai iš tolimiausių šalių, o turistams tai dar vienas įdomus lankytinas objektas, kuris mena ilgą istoriją. Adrijos jūros skalaujama Barleta mėgstamas kurortas, juk čia yra nuostabi gamta, gardus maistas ir geras aptarnavimas. Be to, Barleta vadinama „Vynų šalimi“, todėl būtinai paragaukite vietinės gamybos gėrimų.

74736BarlettaColossus

Barletos senamiestis

Daugybė istorinių įvykių lėmė Barletos senamiesčio architektūrą, todėl apsilankius čia tarsi nuskeliama į senovės miestą. Šioje miesto dalyje esantys pastatai yra puošti skaičių ir mozaikų heraldika, o jaukios gatvelės apšviestos fakelais. Ypatingai čia gražu ir jauku vakarais, kuomet apšviečiami istoriniai pastatai. Nedidelės kavinės kviečia skaniai pavalgyti ir pažinti šio regiono virtuvę. Taip pat nepraeikite pro šalį ir įsigykite suvenyrų iš vietinių gyventojų. Čia gausu vintažo stiliaus daiktų, kurie bus puiki dovana ar prisiminimas apie kelionę.

old town barletta

Centrinė Trani aikštė

Centrinė Trani aikštė yra pagrindinė miesto aikštė, kurioje miesto gyventojai paskiria susitikimus ir pasimatymus. Čia visuomet galima sutikti turistų grupes ir smalsius miesto svečius. Aikštę puošia šventajam Nikolajaus Pelergio garbei pastatyta katedra. Ji atspindi romėnų architektūros stilių. O iš Trani aikštės atsiveria puikus vaizdas į Adrijos jūrą ir baltus namus.

Piazza Duomo di Tranitrani5

Santo Sepolcro bazilika

Santo Sepolcro bazilika stovi greta žinomo Romos imperatoriaus Fedosijaus II bronzinės statulos. Šis Barletos kolosas vienas iš lankomiausių objektų, o šalia stovinti šventovė taip pat sulaukia didelio susidomėjimo. Santo Sepolcro bazilika yra puikus 12 amžiaus rytietiško architektūros stiliaus pavyzdys, o jos fasadą puošia baroko stiliaus elementai, kurie suteikia jai prabangos.

Basilica del Santo Sepolcro

Canne della Battaglia

Canne della Battaglia – archeologinis kompleksas ir istorinis muziejus. Jis yra visai netoli nuo Barletos miesto. Įvairūs karinių mūšių ir buities eksponatai pasakoja senovės istoriją. Čia jų daugybė. Taip pat susidomėjimo sulaukia ir miesto likę stovėti griuvėsiai. Labai dažnai šis archeologinis kompleksas tiesiog vadinamas muziejumi po atviru dangumi. Ši vieta taip pat gerai žinoma dėl Hanibalo, kuris buvo garsus karvedys ir politikas. Canne della Battaglia miesto griuvėsiai mena laikus, kuomet netoli nuo šio miestelio vyko mūšis su romiečiais, kurie buvo Hanibalo priešai.

canne della battagliaCanne della Battaglia

Šv. Marijos Maggiore katedra

Šv. Marijos Maggiore katedra stovi kadaise buvusios svarbios šventovės – Neptūno šventyklos vietoje. 12 amžiuje pastatyta katedra orientuota iš vakarų į rytus. Galima pakilti į varpinę esančią rytuose šalia Šv. Kristaus rūmais. Tiek iš išorės, tiek ir įžengus į Šv. Marijos Maggiore katedrą apima didingumo pojūtis. Prabanga ir senovės architektūra žavi turistus ir domina istorikus.

La_Cattedrale_di_Barletta_vista_dal_castello_2Barletta_Cattedrale_retro01

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x