Baras

Baras – Juodkalnijos jūrų vartai ir svarbus šalies ekonominis centras. Šiame mieste per metus apie 270 dienų būna saulėtų, todėl nenuostabu, kad jį itin mėgsta turistai. Tai vienas iš saulėčiausių Viduržemio jūros miestų. Puikiai išvystytas turizmas ir daugybė lankytinų vietų sutraukia kasmet tūkstančius turistų. Visame pasaulyje Baras žinomas kaip gimtinė seniausių ir žinomiausių alyvmedžių visame pasaulyje. Tai Senasis Mirovicos alyvmedis, kuriam yra daugiau kaip 2 tūkstančiai metų.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAbar_town_walls

Baro senamiestis

Baro senamiestis yra viena iš įdomiausių šio miesto vietų, kurioje siūloma pradėti savo pažintį su šiuo nuostabiu miestu. Iš viso čia galima pamatyti apie 240 senųjų pastatų. Deja, 1878 metų žemės drebėjimas stipriai suniokojo šią dalį, todėl dabar turistai daugelį istorinių ir architektūrinių paminklų gali pamatyti tik runų pavidalu. Katedros, Osmanų laikotarpio architektūra, mečetė su minaretu ir kiti statiniai mena daugelio metų istoriją ir įvykius.

old city bar1old city bar

Raudonasis paplūdimys

Raudonasis paplūdimys yra netoli nuo Baro esančioje įlankoje. Jis neįprastas tuo, kad jame smėlis yra ne mums įprastos spalvos, o raudonas. Nuostabiai gražus paplūdimys driekiasi tik 50 metrų, bet jo plotas užima 600 kvadratinių metrų. Į šią gražią vietą ateinama ne tik pailsėti ir pasimėgauti saulės voniomis, daugelis turistų Raudonąjį paplūdimį įtraukia į lankytinų objektų sąrašą tik dėl gražių nuotraukų ir nepakartojamo vaizdo.

red

Senieji miesto vartai

Senieji miesto vartai – viena iš svarbiausių istorinių lankytinų vietų Bare. Nors tikslios informacijos nėra kada būtent jie buvo pastatyti, tačiau manoma, kad 10–11 amžiuje. Mieste jie laikomi svarbiausiu architektūriniu statiniu. Daugelį amžių Senieji miesto vartai buvo skirti kontroliuoti visus įvežamus produktus ir prekes. Taip pat jie atliko ir miesto gynybinių vartų vaidmenį. Iš abiejų pusių juos jungė du stebėjimo bokštai.

 senieji miesto vartai

Stari Bar citadelė

Stari Bar citadelė – vienas iš nedaugelio išlikusių statinių senamiestyje. Užpuolimo metu miesto gyventojai joje galėjo slėptis nuo priešų. Netgi Antrojo pasaulinio karo metu citadelė puikiai atliko savo vaidmenį. Visi norintys pamatyti ne tik architektūrą ir sužinoti istoriją, turi pakilti į viršų. Iš čia atsiveria puikus vaizdas į miestą. Įėjimas į Stari Bar citadelę atviras visiems, kurie tik nori čia patekti.

citadelė

Senojo Baro akvedukas

Senojo Baro akvedukas yra seniausia konstrukcija mieste. Per jį buvo tiekiamas vanduo iš upių ir šaltinių į miestą. 17 amžiuje akvedukas buvo pastatytas senojoje miesto dalyje. Statyboms panaudotas akmuo. Neįprastas Senojo Baro akvedukas kartu su senamiesčiu sudaro nuostabią panoramą. Nors 1979 metais stipraus žemės drebėjimo metu vandens tiekimo sistema buvo beveik visiškai nugriauta, tačiau buvo atstatyta ir puikiai veikia iki šiol. Gaila, kad senoji miesto dalis iki šiol nebuvo sutvarkyta ir artimiausiu metu neketinama to daryti, tačiau bet kokiu atveju čia verta apsilankyti.

akvedukasakvedukas 1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x