Balčikas

Šiaurės rytų Bulgarijoje esantis Balčiko miestas yra šalia Juodosios jūros. Tai puikus kurortas, kuris yra trečias pagal svarbą jūrų uostas šalyje. Balčikas apibūdinamas, kaip vienas iš gražiausių Bulgarijos miestų prie jūros. Jus pakerės jo gamta ir svetingi gyventojai. Taip pat jis yra vienas iš seniausių graikų kolonijų miestų, todėl čia galima rasti istorinius ir architektūrinius pėdsakus.

Balchikbalchik

Botanikos sodas

Paslaptingai graži vieta Balčiko mieste – Botanikos sodas. Tai gražiausios gėlės, medžiai ir nuostabus jų aromatas, kuris apsupa visus čia atėjusius. Čia auga egzotiniai augalai, kuriais pasigrožėti atvyksta visi, kurie apsilanko šiame kurorte. Vaikščiojant akmenimis grįstais takeliais prieisite nedidelį ežerą. Taip pat čia atsiveria nuostabi panorama į Juodąją jūrą. Botanikos sodas gali pasigirti viena iš didžiausių kaktusų kolekcijų Europoje. Ji užima garbingą antrąją vietą. Sodo teritorijoje auga 600 rūšių įspūdingų kaktusų, kurie ypatingai traukia lankytojų dėmesį.

botanical balchikbotanical

Karalienės Marijos rūmai

Kuklūs nedideli Karalienės Marijos rūmai puošia gražias apylinkes. Čia kadaise gyveno Rumunijos karalienė Marija. Šią vasaros rezidenciją lankė daugelis Europos aristokratų, muzikantų, poetų ir menininkų. Karalienė buvo labai meniška, tad ir jos aplinka tą puikiai atspindi. Karalienės Marijos rūmai spinduliuoja pakilią ir meno persmelktą atmosferą. Iš čia atsiveria nepakartojama Juodosios jūros panorama. Statinį supa gražusis Botanikos sodas, kuriame galima ramiai pasivaikščioti. Tai ypatinga vieta, kurioje kasdien apsilanko daugybė lankytojų.

balchik palBalchik_palace

Balčiko pakrantė

Gražiame Bulgarijos kurorte Balčike galima puikiai praleisti laiką jo pakrantėje. Ji driekiasi daugiau kaip keturis kilometrus. Nesvarbu ar eisite pasivaikščioti šalia jūros, ar stebėsite ją nuo kalvos – vaizdas Jus pakerės. Čia yra viena iš gražiausių Balčiko miesto vietų. Einant pakrante prieisite ir puikų paplūdimį, kuriame karštomis dienomis būna sunku rasti laisvą vietą. Juodoji jūra puikiai tinka maudynėms. Balčiko pakrantėje galima užeiti į pasirinktą restoraną ar kavinę. Čia lankytojams siūlomi tradiciniai bulgarų virtuvės patiekalai, o norintys kažko ypatingo, gali rinktis plaukimą jachta, kurių čia labai daug.

balchik seaside wievbalchik seaside

Istorijos muziejus

1937 metais Balčike buvo atidarytas Istorijos muziejus. Daugiausia čia galima pamatyti artefaktus, kurie rasti šiose apylinkėse archeologinių kasinėjimų metu. Istorijos muziejus mums pasakoja šio puikaus kurorto istoriją, kuri prasidėjo prieš daugelį amžių ir vystėsi iki pat naujųjų laikų. Ekspozicijoje galima pamatyti labai vertingų istorijos eksponatų.

history museum

Kaliakra iškyšulys

Į šiaurę nuo Balčiko miesto galima pamatyti nuostabią vietą – Kaliakra iškyšulį. Uolų masyvas yra 2 kilometrai virš jūros lygio. Tai viena iš lankomiausių vietų. Juk iš čia atsiveria neapsakomas gamtos grožis. 4 a. pr. m. e. šioje vietoje buvo tvirtovė, o 14 a. bulgarai pastatė naują galingą tvirtovę, kurios runas galime pamatyti ir dabar. Kaliakra iškyšulys traukia ir urvų mėgėjus. Čia viename iš jų yra Istorijos ir archeologijos muziejus.

kaliakra

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x