Bakingamšyro grafystės architektūra

Pietryčių Anglijoje yra Bakingamšyro grafystė, kurios sostinė Eilsberis. Per daugelį amžių susiformavo savita kultūra ir papročiai. Šiuo metu sparčiai plėtojama turizmo sritis, todėl dėka didelio ekskursijų ir lankytinų objektų pasirinkimo galima turiningai praleisti laiką.  Bakingamšyro grafystėje, gražios gamtos apsuptyje, stovi istoriniai architektūros paminklai. Būtent jie yra lankomiausi turistų.

down the river...3

Boarstall bokštas

Boarstall bokštas stovi Boarstalle. Tai 14 amžiaus gynybinis statinys ir architektūros paminklas. Bokštas buvo skirtas apsaugoti tuo metu stovėjusią pilį. Taip pat tai buvo simbolinis lordo J. Haudlo statuso paminklas. 2012 metais iškilmingai paminėtas 700 metų jubiliejus. Boarstall bokštas buvo labai svarbus ne vieną šimtmetį. Jis atlaikė daugybę priešų ir puolimų, o šiuo metu jis atviras turistams, kurie nori pažinti jo istoriją.

Boarstall Tower

Chequers namas

Apie 50 kilometrų nuo šiaurės rytų Londono stovi Chequers namas. Jis nuo 1921 metų buvo oficialia Jungtinės Karalystės premjero ministro rezidencija. Čia dažnai organizuojami oficialūs priėmimai. Nors labiausiai Chequers namas išgarsėjo būtent tapęs rezidencija, tačiau jo istorija prasidėjo 12 amžiuje, kuomet jis buvo pastatytas. Dabartinę išvaizdą architektūros paminklas įgavo 1565 metų rekonstrukcijos metu, o 19 amžiuje jam buvo suteiktas neogotikos stilius. Daugybė turistų atvyksta pasižvalgyti po šias apylinkes ir pamatyti garsųjį Chequers namą.

Chequerschequers2_1292379i

Waddesdon dvaras

Waddesdon dvaras stovi to paties pavadinimo gyvenvietėje esančioje Bakingamšyro grafystėje. Tai neo renesanso stilius, kuris primena prancūzų pilis. Verta paminti, kad Waddesdon dvaras yra svarbiausia lankytina Bakingamšyro grafystės vieta. 1889 metais ant kalvos buvo pastatytas dvaras, kuris dabar džiugina architektūros ir istorijos mėgėjus. Nuo pat pradžios, kuomet prasidėjo jo istorija, dvarą apsupo gražūs sodai su nuostabiais kraštovaizdžiais. Pirmasis savininkas baronas F. Rotšildas labai mėgo įvarius pokylius ir svečius, todėl čia lankėsi garsiausi to laikotarpio politikos ir kultūros veikėjai. Šiuo metu lankytojai gali pasigrožėti senoviniais prabangiais baldais ir meno kūriniais, raižyto medžio detalėmis ir kitais interjero puošybos elementais.

WaddesdonWaddesdon Manor

Brill malūnas

Tradicini Brill malūnas yra vienas iš seniausių visoje Anglijoje. Jis buvo pastatytas 1680 metais. Malūnai šalyje buvo įprastas kraštovaizdžio elementas. Tai simbolinis priminimas apie praeitį, nes šalyje nuo 12 amžiaus šiose apylinkėse vėjo malūnai buvo labai populiarūs. Šis malūnas stovi Brill kaime. Jis tuo laikotarpiu buvo svarbiausias apylinkėse esančių kaimų ir gyvenviečių grūdinių kultūrų paruošimui.

Brill Windmill, Brill, OxfordshireBrill windmill

Stowe namas

Stowe namas – vienas iš žinomiausių 18 amžiaus Anglijos namų. Jis yra nutolęs apie 3 kilometrus nuo Bekingemo. Namo teritorijoje yra labai gražus parkas, kuriame mėgsta vaikščioti lankytojai. Architektūros paminklo istorija prasidėjo nuo 1571 metų, tuomet jis priklausė Templovų šeimai. Vėliau jame apsistodavo garsūs užsienio svečiai. Šiuo metu Stowe namas yra vienas iš lankomiausių Bakingamšyro grafystėje.

stowe_house_pmt_bfc180607_1Stowe namas

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x