Aukštieji Tatrai

Aukštieji Tatrai – aukščiausia Karpatų kalnų dalis. Tai yra populiariausia turistų kalnuota vietovė visoje Slovakijoje. Aukštieji Tatrai yra tapę didžiausiu ir seniausiu šalies nacionaliniu parku, kuriame saugoma augalija, gyvūnija ir kalnuotas kraštovaizdis. Pastarasis primena Alpes. Aukštųjų Tatrų kalnų grandinė siekia net 27 kilometrus ilgio. Čia daugybė pažintinių ekskursijų, įvairiausių sudėtingumų pėsčiųjų žygių maršrutų ir vieni iš geriausių slidinėjimo kurortų.

21

Aukštųjų Tatrų nacionalinis parkas

Aukštųjų Tatrų nacionalinis parkas yra seniausias Slovakijos parkas. Jis buvo įkurtas 1949 metais. Nuostabaus kraštovaizdžio yra beveik 74 tūkstančiai hektarų. Keliautojai Prešovo krašte atranda didžiausią Gerlacho viršūnę, kurios aukštis siekia 2655 metrus. Čia yra 16 dviračių takų ir apie 600 kilometrai pėsčiųjų žygiams skirtų maršrutų. Visas Aukštųjų Tatrų nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai puiki vieta pažinčiai su kalnuotomis vietovėmis ir augmenija.

National Park TatranskyNational Park Tatranskyj

Belianska urvas

Patys didžiausi stalaktitai yra Belianska urve, kuris Aukštuosiuose Tatruose yra vienas iš populiariausių lankytinų vietų. Tai populiari vieta tarp turistų. Įėjimas į urvą yra 890 metrų aukštyje, o viduje ilgis siekia 3641 metrą. Urvas atviras lankytojams nuo 1884 metų, o po 12 metų jame buvo įvestas apšvietimas. Belianska urvas tapo pirmuoju pasaulyje apšviestu urvu. Šiuo metu turistams siūlomi maršrutai ir ekskursijos. Vienas maršrutas siekia 1370 metrų. Čia lankytojai pamato gražiuosius stalaktitus, vandens baseinus, krioklius.

Belianska Cavebelianska-cave-02

„AquaCity“ vandens pramogų parkas

Poprado miestelyje, kuris yra prie Aukštųjų Tatrų įkurtas „AquaCity“ vandens pramogų parkas. Tai labai gera vieta poilsiui gražios gamtos apsuptyje. Parkas vilioja lankytojus terminiais šaltiniais. Baseinuose vanduo priteka praturtintas mineralų. „AquaCity“ patiks ne tik sveikatos gerinimo programų lankytojams, bet ir grožio. Čia teikiamos aukštos kokybės grožio puoselėjimo procedūros. Vandens pramogų parke veikia 4 atviri baseinai, iš kurių 2 pripildyti mineralizuotu vandeniu.

aquacity-poprad-aquapark-slovakia1

Gerlacho viršukalnė

Gerlacho viršukalnė yra pati aukščiausia Aukštuosiuose Tatruose. Jos aukštis siekia 2655 metrus, o vidutinis jos aukštis – 2354 metrai. Kalnas yra aukščiausias ne tik šiame regione, bet ir Čekijoje bei Vengrijoje. Jis priklauso Aukštųjų Tatrų nacionaliniam parkui. Šiuo metu Gerlacho viršukalnė yra labai populiari tarp turistų. Čia rengiami įvairūs žygiai tiek profesionalams, tiek ir mėgėjams bei ekskursijos. Kopiant į jos aukštumas stebimi kerintys apylinkių vaizdai. Svarbu tik pasirinkti patyrusį gidą, tuomet nereiks nerimauti dėl tykančių pavojų.

Gerlachovsky_stit_1010_029

Smocoveco slidinėjimo kurortas

Populiarus Smocoveco slidinėjimo kurortas sujungė keturis kurortus: Naująjį, Kalnų, Senąjį ir Tolimąjį Smocovecą. Tai vienas iš seniausių žiemos kurortų visoje Slovakijoje. Vaizdingi Aukštieji Tatrai pakeri šio kurorto svečius. Čia kiekvieno laukia turiningos pramogos. Slidinėjimas, kavinės, restoranai, viešbučiai, parduotuvės ir apylinkių gražiosios vietos vilioja keliautojus apsistoti šioje vietovėje. Gražios gamtos apsuptyje galima rasti įvairiausių pramogų.

Smocovechrebienok_panorama

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x