Atėnai

Atikos lygumoje esantys Atėnai – didžiausias Graikijos miestas ir sostinė. Iš trijų pusių jį supa kalnų grandinės, o iš ketvirtosios jūra. Atėnai – vienas iš lankomiausių pasaulio miestų. Visus žavi nuostabi gamta, ilgaamžė istorija, didinga architektūra ir menas. Tik šiame mieste galima pajusti tikrąją senovės graikų dvasią.

Athens1athens

Atėnų akropolis

Atėnų akropolis – vienas iš labiausiai žinomų lankytinų vietų pasaulyje. Žodis „akropolis“ reiškia „aukščiausią tašką“, nes jis buvo pastatytas V a. pr. Kr., ant 156 metrų aukščio kalvos. Statinys atliko gynybos funkciją, nes senaisiais laikais beveik kiekvienas miestas turėjo savąjį akropolį.  Įžengę į Atėnų akropolio vidų išvysite didžiausius Akropolio vartus, Atėnės Nikės šventyklą, Akropolio muziejų, Partenoną – šventyklą, kurioje buvo saugoma Atėnės Partenės statula, Erchtėjoną – šventyklą, skirtą Atėnei Poliadei ir Erechtėjui – Poseidonui bei kitus statinius.

acropol

Akropolio muziejus

Akropolio papėdėje įkurtas Akropolio muziejus pristato įspūdingą kolekciją, kurioje saugomos skulptūros rastos Akropolyje. Garsiausia iš jų – Moschophoros skulptūra, išraižyta 570 metais pr. m. erą. Po rekonstrukcijos išvysite modernų iš stiklo ir betono atnaujintą muziejaus pastatą.

museum-acropol-21a3

Dzeuso šventykla

Šiuo metu Dzeuso šventykla, kuri skirta pagerbti galingiausią Olimpo dievą, yra istorinis paminklas ir ji saugoma valstybės. Išlikusios 16 kolonų stebina savo didingumu. Verta paminėti, kad viena iš jų nuvirto ant žemės po 1852 metų audros. Kiekvienos kolonos aukštis siekia 17 metrų. Senaisiais laikais tokių kolonų buvo 104.

zeus-night

Vėjo bokštas

Atėnuose stovintis Vėjo bokštas yra seniausias visame mieste. Tai meteorologijos paminklas. Jis pagamintas iš marmuro, ant bokšto šonų yra vyrų figūros, kurios simbolizuoja 8 vėjus, iš kurių kiekvienas pučia iš skirtingų pusių. Į Vėjo bokštą galima įeiti per du įėjimus ir apžiūrėti šį istorinį statinį.

WindTowerAthens

Likabeto kalva

Pakilus funikulieriumi į Likabeto kalvą, kuri yra aukščiausia vieta Atėnuose, atsiveria nuostabi miesto panorama. Kalva stiebiasi į dantų 277 metrus virš jūros lygio. Pakilus į Likabeto kalvos viršų galima išvysti baltos spalvos koplyčią ir amfiteatrą, kuris talpina 4000 žiūrovų.

LycabettusHillC-markopouloslycavitos2

Adriano biblioteka

Akropolio šiaurinėje pusėje stovinti Adriano biblioteka buvo pastatyta 125 – 132 mūsų eros metais.  Statinys pastatytas aplink didelį, stačiakampio formos vidinį sodą su tvenkiniu, kurį puošė Atėnės ir Adriano marmurinės statulos. Tuo metu knygomis buvo laikomi papirusų rulonai.  Čia buvo saugoma apie 17000 tokių knygų.  Adriano biblioteka turėjo skaityklas ir laisvalaikiui skirtas zonas.

biblioteca adrian

Syntagma aikštė

Žinomiausia Atėnų Syntagma aikštė, dar vadinama Konstitucijos aikšte, įsikūrusi prie Parlamento rūmų. Tai mėgstama miesto gyventojų pasivaikščiojimų ir susitikimų vieta. Joje yra gražus fontanas, daugybė statulų ir kelios žaliosios zonos. Verta čia ateiti sekmadienį apie 11 val. ryto. Tuo metu keičiasi sargyba. Sargybos keitimasis yra vienas iš labiausiai stebimų pasirodymų.

syntagma-squarerh252-7663

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x