Antalija

Turkijos pietuose esantį Antalijos kurortinį miestą skalauja Viduržemio jūra. Tai modernus miestas su gražiais paplūdimiais Antalijos įlankoje ir turistiniais objektais. Antalija – puiki vieta ne tik ramiam poilsiui, bet ir turizmui, pramogoms ir pažinčiai su turkų virtuve bei tradicijomis.

antalyaAntalya_marina

Kaleici sritis

Antalijos mieste yra istorinė Kaleici sritis, kuri dar vadinama Antalijos senamiesčiu. Tai nedidelė istorinė šiuolaikinio miesto dalis. Į čia galima patekti per kelis įėjimus. Patogiausia eiti per Kalekapisi, o visi norintys nepamirštamų vaizdų turėtų keliauti per istorinius Adriano vartus. Kaleici sritis žymi savo siauromis gatvelėmis, masyviomis akmeninėmis sienomis, kurios saugojo nuo užpuolikų, istoriniais pastatais ir senuoju turgumi.

kaleicikaleici-antalya-turkey

Adriano vartai

Antalijos centre, senamiestyje, galima pažinti Antikos istoriją, kuri atsispindi Adriano vartuose. Tai yra vienas iš seniausių miesto paminklų, kurie iki šiol puikiai išsilaikė ir traukia minias smalsių turistų. Jie pastatyti iš marmuro akmens Romos imperatoriaus Adriano garbei.

adrian-gate at-antalya-city-center-turkey

Antalijos muziejus

Visas Antalijos miestas vadinamas muziejumi po atviru dangumi, nes būtent jo teritorijoje įkurtame Tarptautiniame kasinėjimų centre buvo atlikta daugybė svarbių atradimų. Antalijos muziejus dar vadinamas Antalijos archeologiniu muziejumi ir yra žinomas visame pasaulyje, nes pirmauja pagal turimą Romos laikotarpio eksponatų skaičių.

antalya museummuseum

Duden kriokliai

Vos 14 kilometrų į šiaurės rytus nuo Antalijos centro yra įspūdingieji Duden kriokliai. Jie išsidėstę palei to paties pavadinimo upę, kuri yra viena iš pagrindinių pietų Turkijoje. Tai yra visa grupė krioklių, kurie krinta tiesiai nuo uolų į Viduržemio jūrą. Vaizdas išties nepakartojamas. Čia augantys augalai sukuria nuostabią gamtos oazę, kurioje galima pasivaikščioti ir rengti iškylas. Po Duden kriokliais yra Dilek urvai. Iš jų galima stebėti vandens tėkmę nuo kaskadų.

IF

Antalijos gamtinis parkas

Antalijos miesto rajone, apie 22 kilometrus nuo miesto, yra natūralus Antalijos gamtinis parkas. Nuostabioje vietoje – prie Viduržemio jūros 1991 metais jis buvo paskelbtas natūraliu parku, kuris užima 394 hektarų ploto. Čia nuostabūs miškai, gausi ir įvairi augalija. Ypatingas traukos centras – Kursunlu krioklys. Jo vanduo krenta nuo netaisyklingos formos uolos. Tai labai populiari turkų pasivaikščiojimų ir iškylų vieta, kurioje mielai lankosi ir turistai.

kursunlu

Laros paplūdimys

12 kilometrų nuo Antalijos miesto yra nutolęs smėlėtasis Laros paplūdimys. Jis prasideda nuo rytinės Antalijos kalnų dalies ir tęsiasi iki pat Antalijos įlankos. Jo teritorijoje yra nuostabusis Dunden krioklys. Laros paplūdimys garsėja dideliais išskirtinės architektūros viešbučių kompleksais. Čia puikiai išvystytas turizmas ir paslaugų sfera. Poilsiautojų laukia daugybė įvairiausių pramogų, kurios pritaikytos tiek suaugusiems, tiek ir mažiesiems lankytojams. Šitas garsus paplūdimys garsėja aktyviu naktiniu gyvenimu, kuris verda paplūdimio viešbučiuose ir mažuose vietiniuose baruose bei naktiniuose klubuose. Čia Jūsų laukia linksmybės ir puikus poilsis.

hotel-lara-beachneselikizlar_Resim_193

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x