Ankona

Ankona – gražus vidurio Italijos miestas, kurio pakrantes skalauja Adrijos jūra. Jis yra Markės regiono sostinė. Ankona – uostamiestis, kuriame yra karinė jūrų bazė. Puikiai išvystytas turizmas kviečia pažinti architektūrą, nuostabią gamtą ir kitus įdomius bei svarbius lankytinus objektus.

23

Ankonos tvirtovė

Ankonos tvirtovė stovinti ant kalno yra nuostabus istorinis paminklas. Nuo jos atsiveria graži panorama, kuria pasigrožėti ateina daugybė turistų. 1532 metais pradėta statyti tvirtovė gerai išsilaikė iki mūsų dienų. Gynybinis tvirtovės kompleksas turi penkis bastionus, kurie padėjo ne vieną kartą kovoti ir laimėti mūšius. Ankonos tvirtovė – įspūdingo dydžio statinys, kuris pakeri savo dydžiu ir istoriniais įvykiais.

800px-Lazzaretto-Ancona

Karo memorialinis paminklas

Miestą puošia gražus iš balto akmens 1930 metais pastatytas Karo memorialinis paminklas. Garsus italų skulptorius G. Čirili kūrė šį architektūros kūrinį. Karo memorialinis paminklas stovi IV Novembre aikštėje. Pakilti prie paminklo galima gražiais laiptais. Čia pamatysite aštuonias dorėnines kolonas, kurios laiko sunkų akmeninį stogą. Viduryje stovi nedidelis altorius. Paminklas skirtas atminti Pirmojo pasaulinio karo aukoms.

6775_italy_ancona_memorial_rotunda_near_the_beach

Conero kalnas

Į pietinę pusę nuo Ankonos miesto yra Conero kalnas. Jo aukštis siekia 572 metrus. Nuo 1987 metų Conero kalnas priklauso ekologinei zonai, kuri saugoma valstybės. Turistų čia netrūksta ištisus metus. Laukinė gamta pakerės visus čia atvykusius. Šioje dalyje galima rasti apie 20 pėsčiųjų ir dviračių maršrutų. Tai puiki galimybė pamatyti gražiausias vietas, kuriose nuostabūs miškai ir matoma Adrijos jūra. Conero kalno parko teritorija apima 5800 kvadratinius metrus. Čia be gamtos rasite ir archeologines bei istorines lankytinas vietas. Urvų gerbėjai gali apsilankyti čia esančiuose požemiuose.

Conero kalnas.conero

Ankonos uostas

Ankonos uostas skalaujamas Adrijos jūros yra labai svarbus. Tai pirmasis italų uostas tarptautiniams laivų maršrutams. Ne tik dėl to jis toks populiarus turistų tarpe. Čia labai gražu ne tik dienomis, bet ir vakarais. Tai mėgstama miesto gyventojų pasivaikščiojimų vieta. Ankonos uostas per dieną aptarnauja apie 1,5 mln. keleivių. Čia nuolat šurmulys ir triukšmas.

AnkonPanoramaPorto_ancona

Ankonos švyturys

Kapucinų kalno viršūnėje stūkso Ankonos švyturys. Jis buvo pastatytas 1859 metais Romos popiežiaus Pijaus IX įsakymu. Keturkampio formos Ankonos švyturys siekia 105 metrus virš jūros lygio. Tuo tarpu pats švyturys yra 19 metrų aukščio. Daugelį metų šitas švyturys yra Ankonos miesto simbolis. Daugeliui ši vieta puiki galimybė pasigrožėti panorama į Adrijos jūrą.

Lighthouse in AnconaLighthouse in Ancona1

Santa Maria della Piazza bažnyčia

Romėnų architektūros paminklas Santa Maria della Piazza bažnyčia buvo pastatyta 11 amžiuje. Kolonos, nefai, arkos ir visas interjeras išsaugojo griežtą romėnų stilių. Tai atsispindi visuose kampeliuose. Tiek išorinis fasadas, tiek ir vidaus interjeras sužavės ilgus amžius saugotais architektūros elementais. Viduje rasite įvairius religinius kūrinius tarp kurių ir labai garsūs meno kūriniai.

sanciriacoancona

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x