Ankara

Vidurio vakarų Turkijoje įsikūrusi Ankara yra šalies sostinė ir antras pagal dydį miestas. Tai populiariausia turistų vieta, kurie vyksta į Turkiją. Čia persipina Europos ir Azijos kultūros, dvasia ir tradicijos. Tai puiki galimybė vienos kelionės metu visa tai pažinti.

ankara 2B-d

Augusto ir Romos šventykla

Augusto ir Romos šventykla buvo statyta Romos imperatoriaus Augusto atvykimui paminėti. Apie 20 m. pr. Kr. statytas statinys mena daugybę istorinių įvykių, vėliau ji buvo paversta bažnyčia. Nors šiuo metu negalima pamatyti šventyklos didingumo, tačiau galima susipažinti su jos istorija ir apžiūrėti likusias statinio konstrukcijas.

augustus-tapinagi

Haci Bayram mečetė

Haci Bayram mečetė yra seniausia visame mieste. Ji sujungta sienomis su Augusto ir Romos šventykla. Mečetė buvo pastatyta XV amžiuje ir iki šiol priima visus musulmonų tikinčiuosius. Jos viduje saugoma Šv. Hadži Bairamo kapavietė, kuris mirė 1430 metais.

5293008216004

Anatolijos civilizacijų muziejus

Nuo 1921 metų Anatolijos civilizacijų muziejus – vienas iš vertingiausią kolekciją turinčių pasaulio muziejų. Jis gavo 1997 metų Europos metų muziejaus apdovanojimą. Tai pagrindinis istorinis muziejus visoje Turkijoje, kuriame sukaupta gausi hetitų kolekcija. Jie šioje teritorijoje gyveno ir klestėjo apie 2000 m. pr. Kr. Iš vertingos kolekcijos išskiriami paleolito akmens įrankiai, bronzos amžiaus lobiai, kurie rasti kapuose, graikų ir romėnų skulptūros.

Anatolijos civilizacijų muziejusAnatolijos civilizacijų muziejus1

Ankaros Citadelės tvirtovė

Ant 978 metrų aukščio kalvos stūkso Ankaros Citadelės tvirtovė. Tai svarbiausia lankytina vieta senojoje Ankaros miesto dalyje. Iš tvirtovės atsiveria puikus vaizdas į miestą. Vidinė dalis buvo pastatyta VI amžiuje, o išorinė – IX amžiuje. Iš dvidešimties stebėjimo bokštų iki mūsų dienų liko labai nedaug. Ankaros Citadelės tvirtovė yra puikus turkų architektūros pavyzdys.

CitadelAnkara-Ankara_Citadel__

Atakule bokštas

Šiuolaikinėje Ankaros dalyje į dangų stiebiasi Atakule bokštas. 1989 metais iškilo 125 metrų statinys, kuris šiuo metu laikomas vienu iš gražiausių šios miesto dalies pastatų. Viršutinėje bokšto dalyje yra terasos, iš kurių galima grožėtis miesto panorama. Čia yra įkurtas „Sevilia“ restoranas, kuris per 1 valandą apsisuka aplink savo ašį ir galima pamatyti Ankarą iš visų pusių.

atakuleresim5

Atatiurko mauzoliejus

Atatiurko mauzoliejus – didingas senovės anatoliečių stiliumi pastatytas statinys, kuriame saugomas sarkofagas su garsiojo Turkijos vadovo Mustafa Kemalio Atatiurko palaikais ir jam priklausę daiktai. Nuo 1953 metų čia galima išvysti kaip kas valandą keičiasi sargyba. Šis nedidelis pasirodymas sutraukia minias smalsių turistų.

atatuerks_mausoleum-ankaraankara-mavzolei-Ataturka-protraveler_ru

Romėnų pirtis

Ankaros mieste stovi Romėnų pirtis, kuri buvo statyta graikų medicinos dievui Asklepijui, supažindina su istorija ir tradicijomis nuo pat III amžiaus. Tai buvo įspūdingo dydžio pirčių kompleksas, tačiau iki šių dienų originalių pirties fragmentų išliko nedaug: runos ir iš plytų statytos kolonos. Kiekvienais metais Romėnų pirties likusius statinius aplanko daugybė turistų iš viso pasaulio.

640PX-~1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x