Amsterdamas

Amsterdamas – Nyderlandų Karalystės sostinė, kuri pelnė vandeningiausio miesto pavadinimą. Visame pasaulyje jis garsėja savo nuostabia architektūra ir vandens kanalais, kurie sudaro 25 procentus miesto paviršiaus. Čia puikiai išvystytas vandens turizmas. Miestas garsėja visame pasaulyje ir dėl rengiamų švenčių, parodų, legalizuotos prostitucijos ir lengvųjų narkotikų bei įdomių lankytinų vietų.bazn

beautiful Amsterdam , canals in downtown

Raudonųjų žibintų kvartalas

Raudonųjų žibintų kvartalas yra seniausias miesto kvartalas. Jame rasite didžiąją dalį prostitučių, barų, restoranų ir parduotuvėlių. Tai viena iš žinomiausių ir lankomiausių Amsterdamo vietų. Raudonųjų žibintų kvartalo centre yra įkurtas Erotikos muziejus, kuris kviečia visus smalsius lankytojus susipažinti su įvairiais eksponatais ir sužinoti daugiau apie meną, ir erotiką.

red lights amsterdam

Van Gogo muziejus

Vincentas van Gogas yra vienas iš žymiausių pasaulio tapytojų, kuris gimė Nyderlanduose. Jo garbei Amsterdame įkurtas Van Gogo muziejus. Tai vienas iš labiausiai lankomų miesto muziejų, kuriame eksponuojami garsiausi Vincento van Gogo meno kūriniai.

VanGoghMAmsterdam_

Vondel parkas

Didžiausias parkas Amsterdame – Vondel parkas, žinomas visoje šalyje. Kasmet jame apsilanko apie 10 milijonų lankytojų. Jame puikiai suderintas poilsis su pramogomis. Vasaros metu po atviru dangumi vyksta nemokami gyvo garso koncertai ir spektakliai. Nuostabaus grožio žaliajame parke galima rengti iškylas, ilsėtis ant žaliuojančios pievos, važinėtis riedučiais, dviračiais, ar užsukti į čia esantį kino muziejų.

vondel park

vondelpark1

Karališkieji rūmai

Karališkieji rūmai stūkso pačiame Amsterdamo centre, istorinėje Dam aikštėje. XVII amžiaus klasikinės olandų architektūros pavyzdys tuo laikotarpiu buvo didžiausias pastatas visame Europos žemyne. Šiuo metu čia galima pamatyti garsiąją Louis Napoleono imperijos baldų ekspoziciją. Karališkieji rūmai garsėja savo turtingu ir įspūdingu vidaus interjeru bei fasadu.

dam square in Amsterdam

Begijnhof namas

Begijnhof yra vienintelis išlikęs medinis namas, kuris buvo pastatytas XIV amžiuje. Jis tuo laikotarpiu buvo beguinų namai.  Čia gyveno nesusituokusios, nepasiturinčios ar našlės moterys, kurios rūpinosi ligoniais ir vykdė švietėjišką veiklą. Už tai joms buvo suteiktas nemokamas apgyvendinimas. Begijnhof yra Katalikiškojo Amsterdamo laikotarpio paveldas. Šiuo metu jame gyvena nepasiturinčios moterys.

beginjof

Dam aikštė

Istoriniame Amsterdamo centre yra triukšminga ir gausiai lankoma Dam aikštė. Ji savo istoriją pradėjo nuo XIII amžiaus ir iki šiol yra traukos centras. Čia pamatysite daugybę lauko prekiautojų, restoranų, barų ir kavinių. Taip pat apsilankykite galerijose ir specializuotose parduotuvėse. Dam aikštė – populiari susitikimų ir pasimatymų vieta, kurioje minios lankytojų šurmuliuoja ne tik dienomis, bet ir naktimis.

dam square in Amsterdam

De Nieuwe Kerk bažnyčia

Senojoje Dam aikštėje stovinti De Nieuwe Kerk bažnyčia garsėja savo istorija, kultūra ir religija. Jos viduje organizuojamos įvairios parodos. Gotikinio stiliaus De Nieuwe Kerk bažnyčia kasmet sulaukia didelio susidomėjimo ne tik iš gimtosios šalies, bet ir iš užsienio turistų.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x