Akvitanijos gamta

Akvitanijos gamta pakeri visus čia apsilankiusius. Labai dėkinga geografinė padėtis – Atlanto vandenynas ir kalnai Prancūzijos pietvakariuose esantį regioną išskiria iš kitų. Daugybė urvų, įlankų, paplūdimių, miškų ir parkų žavi keliautojus. Čia gamtos mylėtojai ras pramogų tiek žiemomis, tiek ir vasara. Ne tik slidinėti, bet ir ramiai ilsėtis paplūdimyje kaitinant saulei patiks daugeliui turistų.

Aquitaine_44

2Šv. Mergelės Marijos uola

Biaritze yra graži Šv. Mergelės Marijos uola, kuri jau daugelį metų yra miesto simbolis. Nors ji yra nedidelė, tačiau verta paminėti, kad tai viena iš žymiausi ne tik šio regiono, bet ir visos Prancūzijos uolų. Čia lankytojai randa Šv. Mergelės Marijos paminklą ir apžvalgos aikštelę. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas – 1887 metų tilto panorama. Nors daugiausia lankytojų čia ateina tekant saulei, tuomet vaizdas iš tiesų nepakartojamas. Senaisiais laikais iš šios vietos buvo stebimi banginiai, kurie tapdavo grobiu miesto gyventojams. Šv. Mergelės Marijos paminklas buvo pastatytas 1865 metais.

Mary in Biarritz Rock of the Virgin Mary in Biarritz

Cro Magnon urvas

Cro Magnon urvas yra Eyzies De Tayac Sireuil Les mieste. Jis garsus visoje Europoje dėka čia išlikusių priešistorinių piešinių ant sienų, kurie buvo atrasti tik 1868 metais. Mokslininkai išsiaiškino, kad tai kromanjoniečių palikimas. Taip pat tyrinėjimų metu buvo rasta daug daiktų, kurie priklausė čia kadaise gyvenusiems žmonėms. Vertingiausias atradimas buvo 4 asmenų griaučiai. Buvo nustatyta, kad keli iš jų siekė 50 metų amžių. Tai dar vienas išskirtinis faktas, kuris Cro Magnon urvą daro tokiu ypatingu, nes kiek buvo rasta kromanjoniečių, tai jų amžius būdavo labai jaunas.

Cro-Magnon Cave

Cro-Magnon Cave1Le Grande paplūdimys

Vienas iš populiariausių Prancūzijos paplūdimių – Le Grande yra to paties pavadinimo mieste. Jo istorija prasidėjo prieš du šimtmečius. Šiuo metu tai labai populiari vieta turistams, kurie ieško ne tik ramybės, bet ir linksmybių bei gero oro. Viduržemio jūros klimatas kasmet sutraukia milijonus lankytojų.

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Du Midi d’Osso viršukalnė

Du Midi d’Osso viršukalnė priklauso Pirėnų kalnų masyvui. Tai Akvitanijos regiono pasididžiavimas. Iš ugnikalnio lavos ir pelenų suformuota vietovė pakeri gamtos grožiu. Du Midi d’Osso viršukalnė siekia 2884 metrus aukščio. Labai daug keliautojų noriai leidžiasi į čia rengiamas pažintines ekskursijas ir žygius. Po kalnuotą vietovę mėgsta pasivaikščioti ir vietiniai gyventojai, kurie viršukalnę dar vadina Žan Piero vardu.

Du-Midi-d'Osso Peak

Le lac Gentau refletant le Pic du Midi d Ossau (Pyrenees-Atlantiques, France)Pilat kopa

Arcachon įlankoje yra pati žinomiausia Pilat kopa. Tai pati didžiausia smėlio kopa ne tik Prancūzijoje, bet ir visoje Europoje. Be to, ji nuolat plečiasi. Kopos aukštis siekia nuo 100 iki 117 metrų, o ilgis – 2,7 kilometro. Šalia Atlanto vandenyno esantis gamtos rojus sukuria gražiausią apylinkių vietą, kurioje mielai renkasi gamtos mylėtojai. Aplink esantys pušynai patiks gryno oro ir pušų aromato mėgėjams.Pilat-5

pilat aquitaine-dune-du

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x