Adana

Adana, esanti pietinėje Turkijos dalyje, yra penktasis pagal dydį šalies miestas. Tipiškas Viduržemio jūros klimatas vasaromis yra ypatingai mėgstamas turistų. Čia galima puikiai praleisti atostogas ne tik lankantis paplūdimiuose, bet ir susipažįstant su šio miesto istorija ir kultūra. Gražūs parkai, istoriniai statiniai, mečetės ir šiuolaikinė architektūra sukuria svetingo, ir istoriškai turtingo miesto įvaizdį.

turkey-adana3adana-merkez-camii

Merkez parkas

Merkez parkas yra gražiausias Adana miesto parkas. Taip pat jis yra didžiausias visoje Turkijoje. Šioje gamtos oazėje puikiai tiks tiek aktyvaus poilsio, tiek ir ramaus mėgėjams. Merkez parkas buvo įkurtas 2004 metais, tačiau baigiamieji darbai baigti tik po ketverių metų. Net 33 hektarų žemės ploto parkas džiugina nuostabiu kraštovaizdžiu. Įvairiausi augalai, ištisus metus veikiantys fontanai, Kinų sodas ir poilsiui skirtos terasos sukuria puikią vietą poilsiui. O šiaurinėje parko dalyje yra pastatyta koncertinė salė, kuri primena amfiteatrą.

Merkez Park

Ramazanoglu Hall namas

Ramazanoglu Hall namas yra vienas iš seniausių statinių Turkijoje. Ne veltui jo pamatyti atvyksta minios smalsių keliautojų. Šiuo metu jis yra kultūros centras, kuriame vyksta įvairios parodos ir šventės. Ramazanoglu Hall namas buvo pastatytas 1495 metais. Trijų aukštų pastatas atkartoja egiptiečių namus, kurie buvo statomi mamlukų laikotarpiu.

S-Ramazanoglu-Mansion-Hall-Beyligi-Saray-Selamligi-1495AD-Adana-Turkey-Harem-QuartersS-Ramazanoglu-Mansion-Hall-Beyligi-Saray-Selamligi-1495AD-Adana-Turkey

Varda viadukas

Varda viadukas yra Turkijos šiaurėje netoli nuo Karasali kaimo. 20 amžiuje prasidėjo šio tilto istorija. Viaduko ilgis siekia 172 metrus, o 11 arkų yra iškelta į 98 metrų aukštį. Kiekvienais metais vis daugiau turistų atvyksta pasigrožėti šiuo inžineriniu statiniu, kuris stovi kalnuotoje ir labai vaizdingoje vietovėje. Taip pat Varda viadukas žinomas ir iš „Skyfall“ filmo, kuriame visiems įsimena įspūdingas geležinkelio tiltas, ir žinoma Džeimsas Bondas.

120328-113206-438308-CBVarda-Viaduct-600x230

SabancI Merkez mečetė

SabancI Merkez mečetė žymi tuo, kad yra pati didžiausia visuose Artimuosiuose Rytuose. Taip pat daugelis ją vadina pačia gražiausia mečete. Mečetė buvo pastatyta 1998 metais po žemės drebėjimo ir tapo Adanos simboliu. Savo išoriniu grožiu ji primena Mėlynąją mečetę, kuri stovi Stambule. Ji skiriasi nuo daugelio mečečių tuo, kad turi 6 minaretus: 4 iš jų siekia 99 metrus, o likusieji 75 metrus aukščio. Įžengus į vidų Jus pakerės prabanga ir grožis. Pagrindinėje salėje vienu metu gali melstis net 28500 tikinčiųjų.

SABANC~13021970745

Buyuk Saat laikrodžio bokštas

Buyuk Saat laikrodžio bokštas yra pats aukščiausias visoje Turkijoje. Šio įspūdingai aukšto statinio statybos buvo pradėtos 1879 metais virš senosios miesto dalies. Virš žemės jis siekė 32 metrus, o po žeme – 35 metrus. Elegantiškas plytų bokšto siluetas daugelį metų buvo svarbus miesto gyventojams. Šiuo metu istorinis Buyuk Saat laikrodžio bokštas yra Adana miesto simbolis, kuris traukia turistus.

med_gallery_74_5_13790

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x