Vertos dėmesio Honkongo salos

Honkongas yra specialus Kinijos administracinis regionas. Į salos sudėtį patenka įvairios teritorijos tarp kurių yra ir nutolusios kitos salos. Turistus būtent jos ir domina. Tarp salų galima rasti itin gražias gamtos vieteles, kurios vertos jūsų dėmesio ir laiko.

1.6.1.7.1-Hong-Kong-Island-Orientation_03

hong-kong

Lantau sala

Lantau sala yra pati didžiausia Honkongo sala. Tai puiki vieta visiems, kurie nori pamatyti gražią gamtą. Čia randamas tiek ir ramus poilsis nutolusiuose paplūdimiuose, tiek ir triukšmingas vietas. Prie pastarųjų galima priskirti vienintelį Azijoje esantį Disneilendą. Daugybę amžių Lantau sala buvo atskirta nuo Kinijos ir Honkongo salos, tačiau nuo 1997 metų padėtis pasikeitė. Tuo metu buvo pastatytas tarptautinis oro uostas ir Sing Ma tiltas. Į Lantau salą galima patekti keliu, kuris nutiestas virš vandens. Kelionė juo tęsis apie 6 kilometrus. Jos metu bus stebimi patys gražiausi vaizdai. Čia turistų laukia gamta, istorinės ir kultūrinės vertybės bei lankytinos vietos, kurios vertos keliautojų dėmesio.

300px-LantauIsland_Mountains2lantau-island

Lamma sala

Nuo centrinio Honkongo uosto plaukiant laivu per pusvalandį pasiekiama gražioji Lamma sala. Čia pamatysite ramų gyvenimą ir gražią gamtą. Ši sala yra visiška priešingybė Honkongo salai. Didžiąją savo istorijos dalį Lamma sala buvo turistų lankytina vieta. Čia yra daug maršrutų, kurie skirti keliautojams. Joje nerasite daugiaaukščių pastatų. Patys aukščiausi yra tik trijų aukštų. Taip yra dėl to, kad šioje saloje yra uždrausta statyti aukštesnius statinius. Automobilių taip pat beveik nėra. Susisiekimas vyksta einant pėsčiomis arba važiuojant dviračiais. Taigi, turistams tai sala, kurioje viešpatauja ramybė ir gamta, o ne civilizacijos teikiamos vertybės. Keliautojams čia verta aplankyti ypatingai švarius paplūdimius, šeimyninius restoranus ir pasiruošti lankytinų vietų lankymui.

979039974_94521300f9_b1431059442_74eedd63ed_b

Cheung Chau sala

Cheung Chau sala išvertus iš kinų kalbos reiškia ilgą salą. Tai nedidelė, tačiau labai tankiai apgyvendinta sala, kuri priklauso Honkongui. Verta paminėti išskirtinį šios vietos bruožą – vietinių gyventojų išlaikyta senųjų tradicijų atmosfera ir kultūros vertybės. Istorine prasme ši sala taip pat labai svarbi. Joje stovi senovinė Pak Tai šventykla. Jos viduje saugomos svarbios istorinės vertybės. Verta paminėti ir tai, kad kiekvienų metų gegužės mėnesį šioje šventykloje vyksta egzotinis festivalis, kuris skirtas Jūros dievo garbei. Cheung Chau sala yra žvejų ir puikių paplūdimių vieta. Daugelį amžių ji buvo piratų prieglobsčio vieta, todėl turistams dabar čia vedamos ekskursijos po urvus ir uolas, kuriose pasak legendų saugomi jų lobiai.

300px-Western_sight_of_Cheung_Chau

IMG_52051

Po Toi sala

Po Toi sala yra piečiausia Honkongo archipelago sala. Ji randasi visai netoli, apie 3 kilometrus nutolus nuo pietryčių Honkongo salos pabaigos.  Po Toi yra beveik civilizacijos nepaliestas gamtos kampelis, kuris kardinaliai skiriasi nuo didžiosios salos, kur stovi daugiaaukščiai pastatai, nuolat triukšminga atmosfera ir padidėjusi oro tarša. Tai pamėgta vieta tų, kurie ieško ramybės, gamtos grožio ir švaraus oro. Taip pat čia sutinkama daug šeimų su vaikais, nes poilsis šioje saloje labai vertinamas. Švarūs paplūdimiai, rami jūra, daugybė vietų, kuriose nieko nesutiksite, ir ramybė. Ar gali būti, kas geriau norint pailsėti gražioje vietoje? Išalkus rekomenduojama apsilankyti nedideliame Min Ki restorane. Jis garsėja aromatingais vynais ir gardžiais patiekalais. Restoranas labai pamėgtas ne tik tarp turistų, bet ir tarp vietinių salos gyventojų. Be to, turistams siūloma išbandyti jėgas leidžiantis į ekskursijas po salą pėsčiomis.

PoToiIslandHongKong40

po-toi-island

Tap Mun sala

Honkongui priklauso daug nedidelių salų. Viena iš jų – Tap Mun sala. Dėka gražiausių gamtos vaizdų ir ramybės ji tapo pamėgta turistų. Čia gyvena labai mažai gyventojų, pagal statistikos duomenis jų yra apie 100. Galima netgi teigti, kad sala beveik negyvenama. Užtat Tap Mun sala sulaukia daugybės turistų. Dėka nesudėtingo salos reljefo ir gražios gamtos čia galima pamatyti gražiausias vietas nekopiant į aukštus kalnus ar kitokias sunkiai pasiekiamas vietas. Žaliomis kalvomis galima nusileisti iki pat jūros. Visi maršrutai yra nesudėtingi. Ne tik gamta, bet istorinės vertybės vilioja keliautojus. Čia stovi šventyklų kompleksas, kuris buvo pastatytas 18 amžiaus pradžioje. Išalkusiems turistams rekomenduojama užsukti į žvejų restoraną, kuriame gaminami patiekalai iš ką tik jūroje sugauto laimikio.

7725575554_f884ab391d_bhongkong2010-257

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x